Star Trek VI: Neobjevená země (1991)

Takto vysoke hodnoceni si toto dobrodruzstvi klasicke posadky Enterprise vyslouzilo predevsim diky tomu, ze se jednalo o prvni ST, ktery jsem kdy videl. Jako malej jsem si film prinesl z videopujcovny a vesmir Genea Roddenberryho mi ucaroval. Utopicka budoucnost, politicke pletichy, ktere jsem jako malej stejne nepobiral, proradni Klingoni a sympaticka posadka a hlavne kopa dobrodruzstvi (byt toto byl jeji posledni film a zacal jsem tedy tak nejak od konce, to ale nevadi, pak se na obrazovce TV objevil DS9 a TNG). Prave kouzlo nostalgie tohoto filmu jsem ocenil az nedavno, kdy jsem si domu prinesl DVD se specialni edici tohoto filmu:)

Hvězdná brána (1997) (seriál)

Co pro me byl MacGyver, kdyz jsem chodil do prvnich rocniku zakladni skoly, to byla pro me Hvezdna brana, kdyz jsem byl na druhem stupni. Takze druhy symbol detstvi, prikovani k obrazovce a proseni rodicu o omluvenku z odpoledniho telocviku, aby mi neuniklo zadne dobrodruzstvi Jacka O'Neilla (Ten Richard Dean Anderson byl proste nej, at uz se ohanel svycarskym zaviracim nozem nebo samopalem:) a jeho odvazneho tymu. Zasnu, ze se serial dockal krasnych 10 sezon a v mem srdci zustane i pres svou najivitu a jistou papundeklovost prvnich rad spojenou s neustalym pobihanim tymu po vancouverskych lesich, kde se natacelo, symbolem zanru, ktery tak miluji.

MacGyver (1985) (seriál)

Seriál, který pro mě znamenal dětství. Trávil jsme s Macem skoro každé odpoledne po škole a byl nadšený z každého jeho dnes již silně naivního dobrodružství- Naučil mě nosit s sebou všude kapesní nůž a tisíci a jednomu způsobu použití lepicí pásky:)

Ocelový muž (2008) odpad!

Proboha! Jako milovnik beckovych sci-fi (napr. namtkou Guyver I+II nebo The Shadow) jsem se tesil na milou kravinku - koupil jsem si totiz DVD s timto filmem v trafice. Cekal me vsak hrozny sok. Neco tak odpudiveho jsem jeste nevidel - vzdyt to byl fanfilm s rozpoctem 200 dolaru, ktery si parta studentu natocila ve volnu po skole! Jak se to dostalo na stanky??? Nejprofesionalnejsi byl na celem filmu asi cesky dabing! Zlaty hovadinky z dilny studia Asylum.

Město Ember (2008)

Prvni 3/4 filmu jsem sedel prikovan k sedacce, hltal kazde poodhaleni mytologie filmu a s pritelkyni se hadal o pointe (neco podobneho jsem naposled zazil u serial LOST na konci prvni rady - co bude sakra pod poklopem?), ale jeji "obycejnost" me moc zklamala. Cekal jsem neco, co obrati film poradne naruby, neco sokantniho. To se bohuzel nekonalo. Skoda. Jinak vybudovane skvele.

Svatba na bitevním poli (2008)

Ultimatni nuda. Tesil jsem se, jak se zasmeju podobne jako u kultovniho Slunce, seno, ale opravdu jsem snad ani koutky nepozdvihl. Na tom filmu dle me nefunguje zhola nic. Snad jen vykon Polivky usel.

Knight Rider - Legenda se vrací (2008) (seriál)

Puvodni predlohu mam nesmirne rad, dnes bych se na to uz sice asi divat nemohl, ale jako maly jsem ho, stejne jako asi mnoho z vas tady, proste zral:) Jak vsudypritomneho Hasselhofa, tak hlavne jeho mluvici auto. Nevim, jak bych reagoval na tuto novou inkarnaci, kdyby mi zas bylo 8 let. Kazdopadne vec se ma tak, ze v dnesni dobe uz mluvici auto, ktere samo jezdi asi neoslovi - jednoduse proto, ze uz je to vlastne dnes realita. Nechte legendu v poklidu odpocivat, tohle znasilnovani je hrozne.