Válka o planetu opic (2017)

Nebylo to špatné, ale vzhledem k (v poslední době zavádějícím) trailerům jsem čekal více akce.

Jurský svět (2015)

Zpočátku dobrý, ale závěr se nepovedl. Jen surové zabíjení zvířat. V závěru jsem málem usnul.

Interstellar (2014)

Clovek hodne rychle zapomene o cem to vlastne bylo.

Valerian a město tisíce planet (2017)

Film je barevná podívaná, ale ani i při vší propracovanosti nemá na vizuální atmosféru Avatara nebo 5 elementu. Schází kvalitní děj. Celkově jde o plytké pozlátko, kde budete chtít, aby to už skončilo. Příjemně překvapila Cara (jelikož je modelka, ne herečka, zato Dane DeHaan nic nepředvedl). Film jako celek je podprůměrný a nezaujme.

Looper: Nájemný zabiják (2012)

Vcelku slibný snímek zabitý logickými podivnostmi. Film se odehrává v jakési budoucnosti, kde již i běžní lidé mají roboty téměř na vše (práce na poli apod.). Je tady například vidět motorku bez kol z úvodu „nového“ Star Treku (prapůvodně Star Wars). Civilizace je (přesněji o pár let bude) vyspělá tak, že umí cestovat časem. No a do tohoto všeho dají postavám zbraně, které mají přesný dostřel do 15 metrů. To hlava nebere. Rozum stojí i nad stylem poprav. Loopeři, tj. „kati“ čekají na místě a jen zmáčknou spoušť. Za tuhle „náročnou práci“, trvající pár vteřin dostanou ohromnou odměnu ve formě stříbra a zlata. Přitom veškerou práci (nalezení, chycení a přivedení oběti do minulosti) udělá úplně někdo jiný. A už jsem říkal, že ty oběti střílejí v minulosti? Ta cena za zařízení a energii pro transport časem musí být šílená. Takže celá základní myšlenka filmu je nedomyšlená tak moc, že to zabíjí zbytek.

Wolverine (2013)

Nebýt dvou hezkých Japonek, tak ve srovnání s minulými díly není na co koukat. Film čiší prázdnotou, místy uměle prodlouženými scénami. Bitva na rychlovlaku a závěr s „robo-skafandrem“ jsou snad nejméně zvládnutými klišé celé série. Hugh hraje dobře, ale sám o sobě film z průměrnosti nevytrhne. Scénář je prostě slabý.

Nevědomí (2013)

Poslední dobou docela smutně žasnu nad nepřehlédnutelnými přehmaty hollywoodských velikánů v žánru sci-fi, kteří logickými chybami zruinují celý film a herecké výkony ani příběh to nemůžou zachránit, jelikož je vše postaveno na iracionalitě. Třeba Prometheus děsil již první scénou, kdy se vyspělá rasa, schopna cestovat mezi hvězdami, zasebevraždí jen proto, aby stvořila nový život?! Pro přemýšlejícího člověka absolutní nesmysl. V Nevědomí to bohužel pokračuje, naštěstí ne až v takové míře. Nejhorším počinem bude asi scénka, kde 3 drony honí Jacka ve skalném útesu. Poukažme na to, že jde o vyspělou technologii, která dokáže detekovat hrozby, rozpoznávat lidi, stopovat genetický materiál, létat v jeskyni, ... Drony jsou mnohonásobně menší než Jackova „helikoptéra" a přesto mají horší manévrovací schopnosti?! Jack se v jednom bodě zastaví a pak letí za nimi bez toho, aby drony vypočetli jeho možnou trajektorii, nebo bez toho, aby detekovaly jeho kovové létátko, nebo teplo, energii, vysílačku, ... cokoliv??? Opravdu?! Drony jsou 3 a když letí před Jackem, "nenapadne" je, že by se mohli rozdělit a aspoň jeden ho vzít zezadu? Jde o robotické zbraně schopné ultrarychlého zaměřování a netrefí se do mnohonásobně většího objektu??? Dále ... co to mělo být s těmi hydro-věžemi? Mají „vstřebávat" vlhkost z planety a všude kolem vodopády, na horách sníh??? A dva týdny do odletu na Titan??? Dále ... rozbitý měsíc a kolem něj trosky pořád na stejném místě? Opravdu??? A co ten závěr? To, že půjde o recyklaci Dne nezávislosti, Armageddonu, ... ohlásí vůdce odboje jako trubač královo poselství... Film není udělán úplně špatně, ale pro technického člověka, který viděl před tím 3 sci-fi filmy, filmy o povstalcích a jakýkoliv film o mileneckém trojúhelníku půjde zřejmé o značné zklamání, ...

Prokletá (2020) (seriál)

Typická filmařina kolem roku 2020 - lživá: všechno kazí obrovské množství černochů hrajících ve středověké Anglii mnichy, kněze, jeptišky, krále, rytíře, šlechtu .... neuvěritelné. Zřejmě na to dostali dotace a granty, jinak nechápu, jak něco takového mohlo vzniknout. A samozřejmě žena jako hlavní hrdinka dalšího seriálu, protože bez tohoto klišé už není možné nic natočit.

Thor: Ragnarok (2017)

Film postrádá jakoukoliv napínavost. Humor je přepálený. Nedíváte se na film a příběh, ale na ironickou frašku o bandě moderních herců procházejících se v kulisách historického filmu. Levnému vzhledu filmu nasazují "korunu" čelenky hlavních hrdinů očividně vyrobené z čínského plastu. Na plastově-dětsky působící "brnění" se taky nenašlo dost peněz. (Chápu, byl to záměr) Nejhorší film ze série. Chuť po tomhle braku jsem si zpravil filmem Geostorm.

Blade Runner 2049 (2017)

Nudně natočenej film. Nemít před ním kafe, tak usnu asi 6x.