Gekidžóban xxxHOLiC: Manacu no joru no jume (2005)

Netradiční manga anime o neurotickém teenagerovi, jež vyvádí z míry jeho zaměstnavatelka - vychytralá, manipulující mistryně v magii. Jen kdyby nebyla vždy tak nad věcí a neohrožená. Neohrožený hrdina = nulové napětí. Víme, že se záporáky bude zameteno, protože je vše pod kontrolou.

Gilda (1946)

Skvělá Noirovka. Nutno ale připustit, že by nebyla tak skvělá, nebýt Rity H. Kluci ze Shawshanku věděli nač se dívají, ačkoliv já posuzovala úplně jiné kvality.

Gilmorova děvčata (2000) (seriál)

Seriál, který je rodinný a americký, ale mně se kupodivu líbí. Dialogy, které padají nejen mezi matkou a dcerou bych sice nikdy v normálním životě "nevypotila" ( a to jenen proto, že by mi vyschlo v krku ), ale mají spád a jsou neotřele a vtipné. Seriál je takovou perličkou na odpoledne, u kterého si odpočinete s čajíčkem a po čase si budete hledět, abyste ho stihli, takže si ze školy docela máknete.

Godzilla (2014)

Nová Godzilla je epická. Tento "král monster" je superstar filmu, a podle toho je s ním nakládáno. Každé světlo, každý pohyb, každý stín vypočítán tak, aby vynikla celá krása tohoto netvora. Každý nástup Godzilly musí být zážitek. A to se daří. Až je mi líto, že další monstra, co do anatomie nejsou tak promýšlené. Jde vidět, že hrají druhé housle a vypadají tak spíše jako netvor z Cloverfield. Tvůrci mají na paměti staré japonské filmy s Gozdillou, a tak je k celému snímku přistupováno citlivě a s obrovskou úctou k původním verzím. Lidi jsou tady jen aby obdivovali božskost monster. Linka hlavního hrdiny, kterak se snaží dojít ke svoji rodině je obehraná a jde vidět, že Edwards ji do filmu zapletl jen proto, aby by vzniklo nějaké spojení s lidmi, ale jinak na to z vysoka kašle. Kdyby místo mladého amerického poručíka nasadili mladého japonského studenta, novináře nebo poslíčka se sushi, udělali by lépe a dojem japonské tradice ve filmu by jen zesílil. Godzilla je ale monster film, který mi chyběl. Napětí na mnoha místech by se dalo krájet, osudovost a síla přírody je tady proklamována jako starý zákon, mocnější a promyšlenější než všechny ty lidské hračky. Příroda umí nastolit rovnováhu. Což je tady podáno bez zbytečného moralizování. Výborně.

Godzilla (1998)

Jde vidět, že tvůrcům nešlo ani tak o příběh, jako spíš udělat na diváka velké BAF s efekty a až nesmyslně velkou stvůrou. Godzilla je japonská příšera, která je symbolem zničeného životního prostředí, a podle mne jsme ji japoncům měli nechat, tam se k ještěrovi chovali líp, i když to byl jen chlápek v obleku. Herecké výkony nic moc, ono tam stejně na nějaké předvedení talentu nebylo místo, protože hrdinové doslova běhali z místa na místo. Na velikosti nezáleži, ale na to Roland Emmerich asi zapomněl.

Gothika (2003)

Ukřivděný duch, neprávem zavřená žena do blázince a mažel, který je až příliš slizký, než aby se z něj na konci nevyklubal záporák - nějak mne tenhle film nepřesvědčil, že by si zasloužil víc hvězdiček, originalita nikde. Dílko má možná pluska v uječené Berry, která se ze své role snažila dostat, co nejvíc a dobrou ponurou atmosféru s neustálým deštěm, ale nic převrátného jsem v něm nenašla. Konec jsem znala už v první třetině. Pro mne je to jeden z hororů, na který se sice ráda podívám, ale kdybych ho měla pouštět jako součást hororové filmové noci, sáhla bych po něm ráno, aby mi nebylo líto, že jsem usla.

Grandhotel Budapešť (2014)

Pastva pro oči. Fantastický pan Lišák mixnutný Tajemným hradem v Karpatech. Na dějovou linku zapomeňte. Není důležitá. Důležitý je Fiennes a jeho přednes, důležitá je výtvarná stránka a její kombinace s hudbou. Grandhotel Budapešť je nostalgický příběh o časech, které nikdy neexistovaly. Je to obrázková kniha nalezena na půdě kdysi nádherného velkého domu vaši přestárlé tety, která ví, jak byl kdysi svět plný lesku a kouzelný. Důležité jsou absurdní postavy, gesta a přednesy, které by působily příliš rozmáchle i na divadelních prknech. Pokud vám nevadí pomalý téměř neexistující děj, ale rádi se podíváte na zvláštní film, který je natočen hlavně pro uspokojení režisérovy exhibice, ale zároveň je nádherný svým zpracováním, běžte na to. Nebudete litovat.

Gran Torino (2008)

Toho dědu nechci za souseda. Clint Eastwood v roli nevraživého, sprostého, rasistického, nesnášenlivého, věčně nas... dědka, který říká, co má na jazyku a přesto je američan :-). Silný příběh, silní herci...měla jsem pocit, že se koukám tak hodinu a ejhle, on už byl film u konce...tak rychle to utíkalo a tak krátký mi film připadal...žádné zbytečné kecy o tom, jak se na sklonku života musíme usmířit se svou rozmazlenou rodinou, která má starost jen o to, komu dědula odkáže svůj majetek. Velký film o zdánlivě zbytečných lidech.Clint Eastwood jede.

Gravitace (2013)

Pro mě velké překvapení. Sci-fi je můj oblíbený žánr a dlouho mi chyběl film, který by se dal označit jako komorní sci-fi, aniž by to byla táhlá psychologická filozofická symfonie. Gravitace je svižná, napínavá a klaustrofóbní. Bude vám posílat jednu ránu za druhou, akci za akcí, a vy se budete modlit, ať se hrdinka na chvíli vyspí a vy si tak taky odpočinete. Sandra Bullock předvádí solidní výkon, takový jaký je potřeba, nic víc nic míň. Clooney je ve svém cameu nepřekvapivě charismatický a šarmantní, až to hraničí se sázkou na jistotu. Pokud si překvapím typickou Clooenyho roli tak je to suše hláškující, rozvážný a odvážný Matt Kowalsky s chladnou hlavou. Přestože je Gravitace povedená po všech stránkách a možná teď prosekala cestičku dalším podobným snímkům, přesto film postrádá cosi navíc, jako kdyby si od začátku stanovil limity, na které má a kterých chce dosáhnout a bál se pouštět do dalších nejistých koutů. Ale možná je to dobře.

Gui si (2006)

Nemůžu si pomoct, ale tohle byl jeden z nejslabších asijských hororů, které jsem viděla, což ale může znamenat, že je pořád nejméně 2x lepší než 70% hororů, které jsem viděla vůbec. Možná za to může příliš vědy (co po mně chcete jsem blondýna :-) ) a tak trochu nelogičnosti a zmatků kolem zápletky.