Nevinnost (2004)

Kdybych hodnotila napětí, atmosféru a poutavost, dala bych okamžitě 5 hvězd, ale na konci si uvědomíte, že žádný konec není, protože nikdy nebyla ani zápletka a připadáte si jako idiot. Tvůrce chtěl něco říci, ale já nevím co.

Nezvratný osud 3 (2006)

Další pokračovaní hororu o teenagerech pronásledovaných smrtí v sobě nese tolik originality jako běžný pracovní den. Smrtelné nehody jsou jen zase propracovanější a "neočekávaně" krvavější, navíc nejsou zas až tak překvapivé - skoro na vteřinu přesně jsem dokázala vypočítat, kdo kdy zemře. Konec také nepřekvapil, žádné velké odhalení, či ošálení smrti se nekonalo. V zádech mě mrazilo stejně intenzivně, jakoby se o mě opřel větřík v parném dni. Přesto dávám 3* za vcelku příjemné dvouhodinové rozptýlení v horkém létě.

Nezvratný osud 4 (2009)

Tak mám trochu pocit, že se nám nezvratný osud zacyklil. Hlavní hrdina nemá jen jednu předtuchu, ale má vidění před každou smrtí jednotlivce, ačkoliv ho vždy pochopí až je po všem. Zato zabrání ne jedné obrovské nehodě, jak to známe z předešlých dílů, ale hned dvěma (závody a kino). Toto je výčet všeho nového, co nám nejnovější pokračování může nabídnout (pokud nepočítáte 3D projekci). Jinak se pořád předhazuje jedna chutnější "nehoda" za druhou a na konci všichni chcí...pardon zemřou. Léty ověřený a provařený horor.

Než ďábel zjistí, že seš mrtvej (2007)

Divím se, že jsem film dokoukala a přitom se neudusila. Frustrace a deprese jsou jako dvě velké bubliny, co vám tlačí na průdušky a každou chvíli musí prasknout. Velmi reálný příběh o lidech, kteří se kvůli jedné chybě noří do čím dál větších problémů, z čehož jím pomůže snad jen sebevražda. Nebudu tady rozebírat skvělé herecké výkony, bylo by to jako nosit dříví do lesa. Prostě "ten lepší" film s nijak složitou přesto působivou hudbou a s pro mne až příliš temnou atmosférou. Zakázaný pro ty, kdož mají problémy s penězi.

Noc na Zemi (1991)

I s pár ojetými auty se dá natočit dobrý dobrý DOBRÝ film. Břitkost, vulgarita, lidskost, sychravé noční ulice i zasněžené chodníky. Slepá dívka, ukecaný černoch, upjatý kněz, šeroslepá manažerka a banda ožralů mávají a shánějí taxíky. Není náhoda, že společně se svými taxikáři potom vytváří nesourodou dvojku, která je zdrojem chytrých, přisprostlých, dojemných, a vlastně hrozně lidských a chytlavých dialogů. Film měl přes dvě hodiny a mně by nevadilo, kdyby byl dvakrát delší.

Noc oživlých mrtvol (1968)

Stará dobrá americká klasika a já volám "kde jsou další taková dílka", protože tady se milí zlatí muselo umět hrát a ne se spoléhat na super efekty z počítače. Hlas Judyna bratra, jak říká "he's coming for you", si budu pamatovat asi do konce života. Film obsahuje skutečné postavy s reálným jednáním a žádnými siláckými řečmi. Všichni se jen snaží přežít a občas se obětovat pro druhé. Film je bezútěšný (hlavně konec) a geniální. Barvy by mu neslušely.

Noční letec (1997)

Tak tohle byl snad "céčkový horor" natočený podle povídky Stephena Kinga. Nevím proč má nejznámější autor hororů smůlu na filmová zpracování svých děl. Jde o slabší kousek, ve kterém sice naleznete pár světlých okamžiků, ale většinou jde o nudnou tmu. Docela slušnou a neurážlivou atmosféru , která se během filmu táhne, zabil amatérsky vyvedený konec, který by nevyděsil ani čtenáře Jeníčka a Mařenky a herecké výkony.

NON-STOP (2014)

Zmatečné akční drama. které nenabízí žádnou velkou originalitu, krom toho, že na palubě ohroženého letadla je hlavní hrdina vydírán pomocí mobilního kecálku, pokud se to dá za originalitu vůbec považovat. Odhalení zločinců je trochu překvapivé a hodně zoufalé. Hlavní záporák postrádá charisma a je jen dalším pěšákem ve hře, která je tady kvůli Neesonovi. Hlavně díky němu a J. Moore se ale na film dá koukat. Jinak, průměrná jednohubka bez chuti a bez zápachu.

Normal (2009)

Normal není film pro každého, ba dá se říct, že to je film jen pro úzkou skupinku lidí, spíše nadšence, kteří si více cení nápadu, odvahy a kamery než akce a děje. Čekala jsem thriller, dostala jsem psychologický film se spoustou umění v každém obraze a skvělými herci. Jen Milan Kňažko mi neuvěřitelně připomínal A. Hopkinse v Mlčení jehňátek a nevěřím, že mluva a celá atmosféra Normalu je svému americkému příbuznému podobná jen náhodou. Žádná akce, jen spousta perfektně zvládnutého střihu, atmosféry a melodramatického rozhovoru ( v Mlčení jehňátek děsivé a dobře padnoucí, v Normalu příliš melodramatické a křečovité). Nemůžu a ani nechci tvrdit, že Normal je špatný film. Naopak, doufám, že je to dobrá předzvěst české kinematografie, protože vedle komických figurek "normální" české rodinky v českých komediích, je tohle nápaditý a velmi zručně natočený film, který předčí mnohé zahraniční konkurenty.

Obhájce (2011)

Druhé nejlepší soudní drama, které jsem viděla (první byl Svědek obžaloby). Právník hajzlík, co vždy dosáhne svého, ale který má zároveň dost skrupulí, aby se nenechal zkorumpovat bohatým synkem. Obdivuji filmy, u kterých neodhalím zápletku v prvních dvaceti minutách, a ačkoliv tady ji tvůrci odhalili asi v polovině, byly zde jiné aspekty, z kterých se můžeme těšit, například vynikající M. McConaughey, který ze své postavy vymačkal každou kapku šťávy, aby nám dokázal, co dovede a kam až je a není schopný zajít. Řekněte, už jste v těch právnických seriálech někdy viděli, aby se cynický právník kamarádičkoval s bandou drsných motorkářů a přitom je k jejich spokojenosti poctivě okrádal? Knižní předlohu jsem nečetla, tak neznám všechny nitky, které nám film neukázal, a proto mi taky přišla naprosto zbytečná závěrečná přestřelka, nedávala mi žádný smysl. Jinak film doporučuji. Je to taková soudní růže mezi vším tím letním blockbusterovým kamením.