Kokain (2001)

Další ze serie dokumentů o zločincích z posledních sto let. Tenhle je ale opravdu vynikající, dokonce lepší než Deppův Dillinger. Příběh je sice obvyklý - rychlý, úspěšný začátek a postupně problémy a vězení, ale řekl bych, že je stále neokoukaný - možná proto, že je to podle skutečnosti:-). A docela překvapí ke konci téměř záporná role Penélope Cruz. Kdo má rád tuto filmovou kategorii, určitě mu film sedne.

Číslo 9 (2009)

Trailer k tomuto filmu mě úplně pohltil. Viděl jsem ho snad padesátkrát, chvíle čirého štěstí střídala husí kůže, atd. atd. Těšil jsem se opravdu hodně. Po vyzualní stránce jsem byl téměř spokojen (na dnešní možnosti mohli být jen lépe udělaní skuteční lidé - pro těch několik záběrů, ve kterých se objevili), vypadá to opravdu nádherně. Krásně ladné pohyby a elegantní chůze animáků se studiu povedla perfektně. Slabším článkem byl ale děj. Nemohu říct špatný, nebo nelogický.. spíš možná nedotažený. Bylo v něm tolik potenciálu.. Tolik nadějí.. Ale tvůrci tyto dary promrhali. A tak.. No, nebudu už pokračovat, jsou to možná příliš silná slova. Děj není špatný, ale když jdete z kina, máte prostě pocit, že jste ještě neviděli všechno, že by to mělo ještě nějak pokračovat. Nebo by se to spíš mělo stát trochu jinak. Nevím, možná tvůrci prozradili zbytečně moc tajemství, a připravili nás tak o bezesnou noc s očima dokořán, kdy dumáme, jak to bylo úžsné, ale že by nás zajmalo, co se tam asi stalo, lačně se snažíc domyslet právě ta tajemství. Na konci jsem byl ale alespoň rád, že nenechali ve finální scéně mrtvé postavičky oživnout. V hodnocení jsem byl poměrně nerozhodný, v podstatě jsem si to víc než užil, ale přitom jsem měl pocit, že mi tam moc věcí chybělo. Jestli to někdy uvidím znovu, doufám, že budu mít jednoznačnější dojem. Viděno v kině, premiera

Poslední skaut (1991)

Voda je mokrá, nebe je modrý, Bruce je skvělej a tenhle film je se povedl. Plný paradních hlášek (raději nebudu citovat, nebylo by to ono;-)). Perfektní akčí podívaná z 90. let, tak jak se tehdy točili. Bruce nám samozřejmě zprostředkoval perfektní zážitek, je to jedna z jeho povedených rolí, resp. další v řadě. Soukromý detektiv, podfuk ve fotbale, podplacení senátoři.. Co víc si k dobrému akčnímu filmu můžete přát?

RocknRolla (2008)

Svižný, rychlí film, který potěší spoustou absurdních míst, kombinující profláknutý filmový idiotismus s obyčejnou komedii. Asi jako každý čech jsem si opravdu užíval Rodena, který se před ostatními herci nenechal vůbec zahanbit, a znovu dokazuje, že by klidně mohl patřit mezi Hollywoodskou top. Na druhou stranu, u Rockenrolly jsem měl i hluchá místa, která střídala opravdu povedená místa (honička s rusy). 7/10.

G. I. Joe (2009)

Uznávám a chválím zapálenou jízdu od začátku do konce filmu, ale některé věci jsem už prostě neskous (jak se asi ve staré keltštině řekne 'katapultovat se'?) Obyčejně si bezduché akční pecky náramně užívám, tady už sem se prostě jen bavil. Toto není negativně laděný komentář, shlédnutí nelituji, jen podle mě film prostě není tak dobrý, jako některé konkurenční snímky mířené tímto směrem.

Transformers: Pomsta poražených (2009)

Zběsilá podívaná, plná naprosto do očí bijících hovadin, nerealných dialgů a činů hlavních hrdninů, a přitroublého zapojení starověké historie (a architektury..) do scénaře. Na proti tomu, bez valých očekávání, je to strhující podívaná, plná úžasně dlouhých a vizuálně úžasně provedených akčních scén, kde člověk nemusí přemýšlet, jak to kdo asi myslel, nebo co tím chtěl říct (rozvitějších slovních spojení se scénarista evidentně bál jako čert kříže). S prvním dílem je to rozhodně srovnatelné. Dvě hodiny bezduchého Hollywoodského masakru, které rozhodně stojí za vidění.

Veřejní nepřátelé (2009)

Na film jsem předem slyšel spoustu špatných ohlasů, ale nějak mi to nešlo do hlavy, vydařený trailer, skvělíherci, režisér.. Tak jsem na to šel, a byl jsem docela překvapen. Kritizovaná kamera mi vůbec nevadila, po chvíli jsem si na ni zvykl koukat, a bylo to spíš příjemné, a dlouhé pohledy Dillingerovi do očí jsem si užíval - Depp má v této oblasti co nabídnout. Bohužel podobnost s konkurenční francouzskou gangsterkou je velká, ale to je asi dané tak trochu předlohami. Nicméně příjemně strávený čas v kině.

Vzhůru do oblak (2009)

Tak tohle byl opravdu příjemný zážitek, plné skvělých vtipů a napětí, s hlubším příběhem, než na jaký jsme od těchto tvůrců zvyklí. Po Době Ledové 3 jsem se o animáky trochu bál, ale tady nám Pixar ukázal, že stále mají co nabídnout. Navíc 3D je tu provedeno výborně - po chvíli si na něj člověk úplně zvykne, ale bez něj by na to už koukat nechtěl. Určitě doporučuji.

Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

Jeden z nejzajmavějších příběhů romantického dramatu, co znám. Carrey je samozřejmě úžasný, a jsem rád, že jsem ho mohl konečne vidět v takovéhle roli. Není to jistě první film zabývající se tímhle tématem, ale zpracování je velmi působivé, a těším se na další zhlédnutí.

Tahle země není pro starý (2007)

Co říct, Coenovic filmy se často stanou legendou ještě před uvedením, a to je rozhodně zasloužené. U tohoto filmu to bylo stejně, a posuďte sami, reakce jsou docela rozporuplné. Všem se to sice líbilo, ale tohle a támhle to už přehnali, atd atd. Z mého pohledu, (spoiler) před poslední třetinou odstranit hlavního kladného hrdinu byl tak velký šok, že už jsem ho neustál, a film v tu chvíli pro mě o hodně spadl na tempu a na 'zažranosti' do děje. Celkový zážitek je nakonec dobrý, to jistě, jen je tam pár míts, ze kterých mám spíše rozporuplné dojmy. Přesto se jistě časem zařadí do klasiky.