Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Nadherny (mozna i podivuhodny) film, posteveny na dobrem scenari a pribehu, plny uzasnych obrazu (vychody slunce, tanec v altanu), s krasnou hudbou, vedeny pevnou rukou spravneho rezisera, s herci, bez kterych by jsme vysledek videt nechteli. Ja sem si film opravdu uzil, pokusim se vyuzit velky potencial k zamysleni a doufam, ze se zase brzy uvidime pri sledovani podobnych filmu. Pro me jediny fous: ale skoky z hlavniho deje do nemocnice, presto ze to byla na nekolika mistech dulezita soucast dejove linie, me spise vytrhovala z krasne atmosfery vypraveni do reality (presne to totiz ve skutecnosti delala). Normalne mi to nevadi, ale tady bych se bez toho radeji obesel

Marley a já (2008)

Marley a já jsem si užil, přes vsechny jeho nedostatky. Pomalý začátek, roztříštěný děj na několika frontách, některé scény trpí komikou na úkor reality. Přesto si mě film v průběhu těch dvou hodin získal, ikdyž by to klidně mohla být hodina a půl. Nadáváme na Hollywoodskou typickou šablonu (Marley ani On se od ní neodchílí snad ani na chvilku), ale nemůžeme přece chtít sledovat samé originální průkopnické filmy. Já si onu "šablonu" čas od času dopřávám a když je na to zprávná nálada, nikdy vás nezklame, přesto, že po první půl hodině už máte v podstatě jasno, kam se film dostane ze další zatáčkou (o které víte, že přijde).

Pařba ve Vegas (2009)

Taková komedie mi upřímě řečeno již delší dobu chyběla. Né, že by neměla jisté nedostatky (ano, pozadí starého pána v nemocnici sem, přiznávám, vidět nemusel). Na druhou stranu teenagerovských komediích o alkoholu bylo již spoustu, a tato začíná tam kde se obvykle končí: párty je pryč, zato hlava je jedna dvojnásobně velká uvnitř té původní. Film popisuje snad pro každého tak bolestě známou situaci nekonečných rekonstukcí, co se to asi mezi 11:00 P.M. a 4:00 A.M. sakra dělo. V konfrontaci s tímhle snímkem asi všechny dosavadní starosti s rozesíláním neslušných emailů nadřízeným v práci končí. Osobně bych svou ideální rozlučku se svobodou v Las Vegas dokázal velmi rád naplánovat, ale když vyrážela tahle partička, jsem rád, že jsem zůstal doma..

Temný stín nad L.A. (2002)

Necekejte od filmu nic zvlastniho, je to proste obycejny thriller, nic noveho nebo objevneho neuvidite. Na druhou stranu, presne takovy film ja chtel videt, dobre udelany thriler, ktery proste sednul tam kam mel. Navic Kurt hraje skvele jako obvykle, tak neni co resit. Zatahnout zavesy, nicit chipsy, a dat si proste trochu klasicke akcni zabavy.

Pravidla lži (2006)

Docela zvlastni film, ale chapu, ze se nekomu libit nebude. Me presvedcila deprsivni ale zaroven krehce optimisticka atmosfera v komunite. Ostatni dej pro me nebyl tak podstatny, ale pribeh uvnitr "krouzku" sem opravdu rad videl. Navic v podani vinikajicich ceskych hercu (pro me hlavne Langmajer). Takovych filmu tu moc nemame.

Muž na Měsíci (1999)

No uz jsem se zacinal bat, ze jsem ten film nepochopil, kdyz prisla druha pulka, a ja se najednou zacal vyborne bavit. Momentalne me nenapada nic, co by nerekl uz nekdo predemnou, pouze: "Pane Formane, klobouk dolu."

Gauneři (1992)

Gaunery neviděla ani polovina uživatelů co Pulp Fiction, přesto si co do kvality nezadají. Jen málokterý režisér dokáže vytvořit takto svižný děj, plný jednak výborných hlášek ("mr. Pink? It sounds like pussy"), tak vyostřených situací, a to všechno z 85% na ploše jednoho skladiště. Když připočítáme skvěle vybranou hudbu a naprosto přesně pasující obsazení, nemáme tu snad po Pulp Fiction další nejlepší film v dějinách:-)?

Santa je úchyl! (2003)

skoda slov, asi tak jako casu. Rozhodne sem cekal vic. Mozna sem na to nekoukal ve spravny den, ale ruka na tlacitku u mechaniky byla po vetsinu filmu dost neklidna.. Komedie o spatnem santovi by mela prece daleko vic potencionalu. Nasili ve filmech je nekdy prirozene, patri do snimku, ale nekdy mate pocit, ze vlastne nevite, proh ho tam tvurce umistil (samozrejme tusite nejake komercni umysly, ale ty opomenme). S vulgaritou a sexualnim podtextem (kdyby jenom podtextem) je to to same. Ale az se budu chtit ucit anglicky nadavat, alespon vim, kam sahnout.

Sexmise (1983)

Celemu svetu vladnou zeny, a vsem zenam vladne muz. Uzasna myslenka:-). Jsite kultovni film. Zeptal sem se kamarada na nejaky polsky film, a on mi rekl: "Coze? Polsky? To sem asi nic.. pockej, Sexmise je prece polska, ne?" Takhle nejak to vnimam take, ac bych nerad urazil znalce nasich severnich sousedu - ci nase severni sousedy. Tenhle film muzi potrebovali:-D

Říše vlků (2005)

Ja nechci oponovat, presto se mi film i na podruhe libil. Je pravda, ze oba pribehy jsou od sebe az tak daleko, ze jsem od poprve zapomel, ze to bylo v tomhle filmu.. Nadruhou stranu mi ale prijdou ony "modre" casti, jak bych je nazval prijemne kontrastni, oproti "cervenym". Myslim samozrejme pribeh zeny, ktere vylili pamet do zkumavky, nemocnicni prostedi, zatazeno, dest vs. drsneho detektiva ve vysluzbe, undergrounodve bary, poust, pisek, rozpalene slunce. Asi tak jako mi prijde povedeny plakat, stejne tak mi proti sobe fungovali ty dva pribehy.