Star Trek (2009)

Nikdy předtím jsem žádný Star Trek neviděl, ani seriál jsem nesledoval. A tento jsem chtěl vidět jako fanoušek LOSTu hlavně kvůli J.J. Abramsovi. V žádném případě to nebyla chyba. Od Star Wars jsem takové vizuální vesmírné orgie neviděl.

Nostradamus (1994)

Snad za ty ňadra? No dobrá a taky za hlavní postavu.:)

Vévodkyně (2008)

Na Keiru se vždy dobře dívá, ale když je film nudný, tak to ani ona nemůže zachránit. Závěr přímo volal po nějaké (sebe)vraždě, ale život ho napsal jinak, bohužel pro mě nepochopitelně. (Možná proto, že nemám děti)

Tenkrát v Americe (1984)

Nádhera! Uvedení do kin pouze dvouhodinové verze a následné nenominování na oscara, musí snad být největší chybou v historii kinematografie! 6* (hodnocena čtyřhodinová verze)

Iron Maiden: Flight 666 (2009)

Oficiální text: "Film byl natočen digitální technologií a mohl se promítat pouze ve speciálních kinosálech. Zčásti mapuje loňské veleúspěšné turné Iron Maiden nazvané Somewhere Back In Time a zčásti je dokumentem o korunovaci kapely jako nejlepší britské koncertní skupiny na Brit Awards 2009. Na filmovém festivalu SXSW v Austinu byl oceněn jako nejlepší hudební dokument a obdržel cenu 24 Beats Per Second. Režiséři Sam Dunn a Scot McFadyen byli u všeho podstatného - 50.000 mil, 23 koncertů na 5 kontinentech v průběhu 45 dnů. Jednou z "hvězd" filmu je i Boeing 757 pojmenovaný Ed Force One. Stroj, který převážel 12 tun materiálu a kompletní tým lidí podílející se na produkci koncertů, pilotoval sám zpěvák Bruce Dickinson, jinak též aktivní kapitán Astraeus Airlines. Diváci se prostřednictvím filmu dostanou do míst, kam skupina dosud nikoho nepustila. Unikátní dokument je považován za jeden z nejúžasnějších hudebních snímků historie." Co dodat? Když je miluješ není co řešit! :-))

W. (2008)

Stone ukazuje Bushe jako hloupého, slabého, arogantního burana, ale je vůbec možné, že se takový člověk stane tak snadno prezidentem "té nejúžasnější země na světě"? Věřím, že je tady hodně pravdy ze zákulisí, ale i přesto, že ho nemám rád, nevěřím, že film přesně vystihuje George W. Bushe.

Ostrov (2005)

Vidět tenhle film v kině, pochcal bych se blahem!:) Po vizuální stránce na Baye nikdo nemá!

Slepota (2008)

Mrzí mě, že to musím napsat, ale když se podívám kdo to režíroval tak pro mě jednoznačně filmové zklamání roku. Pak následuje Indiana Jones

Mamma Mia! (2008)

Většinou když se nějakému filmu dlouho vyhýbám, jsem potom velmi příjemně překvapen. Většinou, bohužel ne vždy. Jedna * za Řecko a jedna za Meryl Streep. I když nechápu, co jí přimělo tuto roli vzít. Hudba která tento film vytáhla k obrovským ziskům, dostala od herců pořádně na frak. Nevěřím, že generaci která na ABBě ujížděla tento film potěšil. Kdyby někdo takto nazpíval mé oblíbené písně, padaly by ze mě nadávky hodně dlouho. Největší slabinou je ovšem děj, něco tak naivního-stupidního jsem dlouho neviděl (jestli vůbec někdy). Muzikálům se dlouhodobě bráním a Mamma Mia! mě utvrzuje v tom, že to není chyba! Znám lidi, kteří na to šli dvakrát, raději sem se jich neptal proč. Mě by na to nikdo znovu nedostal ani párem volů.