• Rodinný

Gorila (2006)

Nejedná se o pohádku o putování obří gorilí samice z džungle do zoologické zahrady, ve které se seznámí se starým oslem.

Policajt ze školky (1990)

Kluci mají penis, holky zase vagínu. Pokud někdo z vás chodí do školky (musíš být geniální dítě, když tohle dokážeš přečíst) a váš tatínek není gynekolog, vězte, že se tuto skutečnost dozvíte až kolem puberty. Povedená story s Arniem, který se předvádí v jedné své nejlepší komediální roli. Jeho praktické metody na zaručeně správnou výchovu předškolních dětí (uplatnitelné i u větších capartů) v kombinaci s fretkou, maskotem třídy, vám ukážou, že celý život žijete v omylu, když tvrdíte, že doma máte zlobivé ratolesti. Rodiče, zamyslete se nad sebou (doporučuji vzít si týdenní dovolenou), protože chyba je pouze na vaší straně!

V pasti (2005)

Filmaři zde neotřelým způsobem ukazují, že i v dnešní době lze vytvořit geniální komorní drama, které vám nedovolí opustit divácké křeslo, i když hrozí nebezpečí, že (zvláště u mužů) to pustíte po noze. Při kastraci v přímém přenosu mi tuhla krev v žilách. Neznám žádnou čtrnáctiletou dívku, ale měl bych obavu setkat se s typem dívky, kterou překrásně vykreslila hlavní protagonistka.

Crazy gang na ponorce (2003)

Dětské filmy z produkce severských států (Švédsko, Norsko) jsou obvykle kvalitní. Tohle je výjimka. V hlavní roli Truhlíci z Truhlíkova. Nakonec jsem si oddychl, poněvadž dospělí jsou větší idioti než děti. Příběh je o náušnicích pro Valborg a o klučíkovi, který touží po mamince a tatínkovi. Šokujícím zjištěním pro mě bylo, že Tereza nemá mezi nohama frndu, ale bimbase!

Malá čarodějka Bibi (2002) odpad!

Harry Potter v sukni aneb Jak dostat diváka do blázince. Filmaři se chystají natočit třetí díl filmu s názvem Bibi Blocksberg v důchodu aneb Každá stará bába hnije.

Angelika, markýza andělů (1964)

Ústřední film z celkem pěti natočených romantických sladkobolných Angelik. Angelika se vdá za "čaroděje", který neumí čarovat, a když Bůh rozdával krásu, vyhnul se mu obloukem. To se dalo čekat, když cestou potkal mně. Zaujalo mě, že hlavní hrdinka svého chotě zpočátku nenávidí, načež se do něj zamiluje. Vážně mi přijde, že celý tento film se točil o mé maličkosti. Najdete v něm i střípky humoru. Souboj s meči se jistě natáčel na nevyleštěné podlaze, neboť oběma sokům to krásně odsejpalo. Ženy celou sérii filmů milují, a proto nemůže chybět v mé sbírce. Rozumějte, jednou budu v milenecké krizi a budu potřebovat radu, jak se dostat pod sukni nějaké roštěnce.

21 gramů (2003)

Vzácně se shoduji s ostatními. Film, na který rozhodně nezapomenete. Po zhlédnutí mi dělalo obtíže soustředit se na jinou činnost a v hlavě mi ulpívala tato skvělá mozaika lásky, vášně, pomsty a odpuštění. Holení jsem musel nechat až na ráno, neboť bych si uřízl nos mezi očima. Jo a ještě něco. Nedoporučuji při sledování snímku konzumovat potravu (naštěstí jsem byl po večeři).

Honza málem králem (1977)

V hlavních rolích: Princ z Nemanic, děvečka, dobračka, mezulán, banda nezbedná, motyka hloupá, jsem tvůj blázen a další.

Evilenko (2004)

Přímka komunistické trpkosti načrtává křehkost dětské duše, která je obelstěna zrůdností charakterových rysů netvora zaobalených do kůže beránka. Evilenko je úspěšný manipulátor, jež přináší náhled na své hnisající myšlenky. Sledování jeho činů ve mně vyvolává pocity neúrody mé mysli. Vybroušenost a nezkrotnost příběhu sebou přináší v závěrečných fotografiích pozastavení se nad památkou zesnulých obětí.