Orka zabiják (1977)

Tak na tento "ekologický" horor mám len tie nejlepšie spomienky. Videl som to síce už dávnejšie (viackrát) v TV, ale urobilo to na mňa väčší dojem než Čeluste (snáď mi Spielberg prepáči :-)). Kosatka je predsa len väčší zabiják než nejaký prerastený žralok :-), navyše keď zabíja pre pomstu.

Tales of the South Seas (1998) (seriál)

Dobrodružstvo, slušná akcia, ďaleká exotika - môže byť príťažlivejší exteriér ako južný Pacifik? - a v neposlednom rade sympatický herci povyšujú tento seriál na naozaj kvalitnú televíznu zábavu.

Dempsey a Makepeaceová (1985) (seriál)

Štyri hviezdičky iba z nostalgie, zub času je nemilosrdný...

Robin Hood (2006) (seriál) odpad!

Videl som len prvý diel, ale na utvorenie obrazu mi to bohate stačilo. Toto snáď ani nemôže byť myslené vážne...

Conan (1997) (seriál) odpad!

Za takéto niečo by sa malo vešať...

Cesta do pravěku (1955)

Silne nostalgických päť hviezdičiek, napriek tomu, že film prakticky nemá žiadny dej (a aj to hľadanie strateného kamaráta - čo je jediný dramatický oblúk vo filme - bolo spôsobené ochorením hereckého predstaviteľa), ale najmä kvôli tomu pocitu očarenia, ktorý sa mi pri tomto filme vždy vráti, aj keď sú tu už všetky tie Jurské parky a Prehistorické parky a proste plno dinosaurov okolo, ale ten prvý kontakt s pravekom bude vždy spojený s týmto filmom (a ilustráciami Z.Buriana).

Mlhy Avalonu (2001) (TV film)

Veľmi netradičné, ale zato nadpriemerne kvalitné a nečakane zaujímavé (literárnu predlohu som predtým nepoznal) spracovanie artušovského mýtu -a asi najsympatickejšie podanie (inak vždy zlej) Morgany, inak celkovo tu dominujú ženy - čo by len potvrdzovalo to staré známe "cherchez la femme" :-)).

Království prstenu (2004) (TV film)

Televízny pôvod to nezaprie, ale inak to je veľmi slušné spracovanie báje o Nibelungoch.

Matrix (1999)

Tento film bol ako bomba, po jeho výbuchu už nie je film (a filmová akcia) to, čo býval (-o). Matrix nás dostal. Škoda len, že vznikli dve pokračovania, ktoré ten úžasný pocit chceli silou-mocou dovysvetliť.