Špatné zprávy pro Medvědy (2005)

Ja som sa na tom celkom bavil, Billy Bob Thornton ako uchľastaný tréner bandy outsiderských deciek, ktoré však nakoniec takmer(!) vyhrajú baseballovú ligu... v rámci tohto za mlákou zrejme veľmi poulárneho športovo (vždy je to pritom baseball) - detského subžánru (aspoň ja zaznamenávam v TV každú chvíľu nejaký podobný film) je to vcelku (možno troch uleteno) zábavná záležitosť.

Tarzan (1999)

Výborná disneyovka. Je to zároveň asi aj najakčnejšia a najdrsnejšia disneyovka, čo som videl. Od predlohy sa možno v čom-tom odlišuje, ale vôbec to nie je na škodu, skôr naopak. A tento Tarzan je určite väčší sympaťák, než ten Christophera Lamberta :-)

Poslední vlna (1977)

Podobne mysteriózna záležitosť ako Weirov predchádzajúci film Piknik na Hanging Rocku, ale o hviezdičku slabšie, hoci tu jedna hviezda hrala a síce Richard Chamberlain, ktorý tu mimochodom podáva veľmi dobrý výkon, ale predsa len ten Piknik sa mi o tú hviezdičku viac páčil.

Gallipoli (1981)

Jeden z najlepších filmov o vojne, resp. o nezmyselnosti vojny, v tomto ohľade je neprekonateľná najmä tá posledná scéna...

Piknik na Hanging Rock (1975)

Neskutočne mysteriózny a atmosférický film, v ktorom možno tú atmosféru nie že krájať, ale rovno sekať, a z ktorého behajú zimomriavky po tele ešte dlho po jeho videní. A ten názov k tomu....

Den, kdy se zastavila Země (2008)

Stará klasika v novom šate. Oproti originálu čačanejšie, ale tak trochu menej údernejšie (možno to spôsobilo aj nepochopiteľné presunutie kľúčovej scény - rovnomennej názvu filmu - na koniec filmu, keď už nie je o čom), stále však slušný nadpriemer, najmä v tom mori bezduchej zábavy, čo sa dnes všade naokolo rynie nielen z filmového plátna. Jennifer Connely je na zjedenie, Keanu Reeves je mimozemšťan ako stvorený, malý černoško na zabitie otravný, John Cleese v malej úlohe profesora excelentný, Kathy Bates ako ministerka vojny maximálne nesympatická (ako väčšina politikov :-), robot (no on to asi nie je robot, ale vyzerá tak) GORT impozantne nebezpečný. Apropo, GORT, už dlho som nevidel vo filme niečo tak monumentálne hrozivého, takých Transformerov aj s Decepticonmi by rozfranforcoval na atómy za pár sekúnd, a ani by pritom nemrkol :-)

Louskáček (1986)

Nedávno som tento filmík náhodou videl v TV, a bol som okúzlený, nádherná výprava, krásne kostýmy, aj tie divadelné efekty boli dostatočne pôsobivé, celé sa to samozrejme odohráva/odtancováva v interiéroch, ale to vôbec nevadí, o to viac vyniká tá okázalá divadelno-filmová výprava. S geniálnou Čajkovského hudbou je to celé veľmi pekný filmový zážitok.

Ruská archa (2002)

Formálne zaujímavý, ale inak hrooozne nudný film (mal som pocit, že nesedím v kine 90 min., ale 90 hod.). A ten francúzsky sprievodca je neskutočne otravný a absolútne otrasný. Jedna hviezdička za kameru a tá druhá za výpravu.

Smrtonosná past (1988)

Akčná superklasika, životná úloha Bruca Willisa.

Legenda (1985)

Tom Cruise je tu ešte len také mladé ucho, ale on je to posledné, čo je na tomto filme zaujímavé. Je to predovšetkým úchvatná a do posledného detailu vyšperkovaná vizuálna stránka (ktorá v pohode predčí aj väčšinu súčasných digitálnych sračiek), čo ťahá túto inak veľmi jednoduchú, ale krásnu fantasy rozprávku k najvyššiemu hodnoteniu.