Priateľky (2008) (seriál) odpad!

Na Susedoch sa ešte sem-tam dalo zabaviť, ale tento pohrobkovský seriál je tak sračkoidný, až to bolí.

Zlatý kompas (2007)

Veľmi slušná fantasy (podobne ako literárna predloha, ktorá už ale ku koncu stráca dych a mení sa na nejaký nábožensko-filozofický blábol), zaujímavá najmä tým alternatívnym svetom (konštrukcia ktorého/ktorých je v románe hlbšie rozvedená a vlastne tvorí základnú kostru diela), veľká škoda, že ďalších dielov sa už s najväčšou pravdepodobnosťou nedočkáme.

Nesmiřitelní (1992)

Výborný film, výborný western, ale ako to povedať....také....príliš dedkovité.

Kellyho hrdinové (1970)

Vojnové dobrodružstvo par excellance. Oproti špiónskemu Kam orly nelietajú toho istého režiséra (a Clinta Eastwooda) komediálne ladené. Výborná tímovka. A tá záverečná bitka s nacistami v malom francúzskom mestečku - tá je absolútne bez chyby, skvele vygradovaná, vtipná a s vydarenou pointou (Ako si poradí jeden malý americký tank proti niekoľkým nemeckým Tigrom? :-)))).

Kam orli nelétají (1968)

Skvelý vojnovo-špionážný film s totálne zamotanou zápletkou, v druhej polovici zbesilou akčnou jazdou a rozšupnutým Clintom, ktorému to tu strieľa ako v žiadnom inom jeho filme. Jediné, čo na mňa v tomto filme vždy pôsobilo ako päsť na oko, bola tá helikoptéra - to je fakt kolosálne faux pas.

Vítr a lev (1975)

Bravúrne bojové scény, úžasne vygradovaný útok amerických mariňákov na pašov palác, no a nesmierne charizmatický Sean Connery v hlavnej úlohe. Film je síce natočený podľa skutočnej udalosti, avšak od tej sa odlišuje takmer vo všetkom podstatnom Connerymu možno toho berberského kniežaťa neuveríte ani na chvíľu, ale v tom turbane a s veľkým mečom v ruke je absolútne cool. Objektívne tento film na maximálne hodnotenie asi nemá, ale subjektívne nemôžem inak :-)

Cesta do fantazie (2001)

Jeden z najkrajších (nielen) animovaných filmov, čo som kedy videl. Krásna je animácia, hudba, postavy aj príbeh samotný.

Souboj Titánů (1981)

Doposiaľ najlepší film o gréckej mytológii, s dokonalými a nádherne oldschoolovými trikmi (jedno vyplýva z druhého) Raya Harryhausena - scéna z Medúzinho doupete má stále neskutočné grády, podobne súboj s Kerberom, megaškorpiónmi, o Krakenovi ani nehovoriac, Bubo je maximálne neodolateľná "sova" a olympský bohovia na čele s Diom (L. Olivier) konečne zobrazený tak ako náleží.

Jen počkej...! (1969) (seriál)

Nemôžem nedať maximálne hodnotenie tejto sovietskej seriálovej rozprávkovej superklasike, na ktorej som vyrastal a ktorú som vtedy nehorázne žral. A čo je na tom najlepšie? Keď som ju po dlhom čase znovu videl (púšťam ju mojej malej dcére), na nešikovnom vlkovi a prešibanom zajacovi som sa bavil rovnako kráľovsky ako vtedy, keď som bol malé dieťa aj ja.