• Pohádka

Kelin (2009)

Zvláštní film, vůbec se v něm až na pár skřeků nemluví. Ne, že by to muselo být ukecané, ale místy to pár vět chtělo. Kelin zachycuje život starých Altajců (tedy jméno národa nevím přesně, ale je to na Altaji). Dívka je provdána, stěhuje se za rodinou nového manžela, ale její starý nápadník po ní touží a jde po jejich stopě. Jednoduchý příběh, který zachycuje náboženské představy, mentalitu a prostý život. Skoro dokument. A to je právě ten háček. Pokud by to byl dokument, tak by to chtělo více vysvětlení, co které věci znamenají. Např. víra, že mrtvoly se dají na pospas dravým ptákům. U příběhu bych ocenila o něco málo více dialogu a bohatší děj. Přesto ale dávám 4*, protože film má velice působivou atmosféru doplněnou tradiční hudbou.

Stopař (1987)

Naprostá síla. Jiné hodnocení než 5* prostě nelze. Silný příběh, skvělá hudba s tradičním jojk, plus zajímavé momenty z životní filosofie a náboženství Sámů. Lov na medvěda byl fakt hustý. Náčelníka Čudů, který se tu všem tak líbí, hraje Islanďan Helgi Skúlason, který se objevuje také v Hrafninn flýgur. Ten obličej se opravdu zapomenout nedá. :-) Film mi tedy vůbec nepřišel depresivní, právě naopak. Mělo to tak krásné myšlenky, že ho dávám do své topky.

Vyznání Anny Elliotové (2007) (TV film)

Opět zbytečně vášnivá scéna na konci. Tenkrát se na ulici na veřejnosti fakt nelíbali! Chudák Anna tam uběhla skoro maraton, (předlohu jsem nečetla, ale asi si ji opravdu přečtu). Obsazení v pohodě, Anna je hezká, akorát měla účes, který to tolik neukazoval, ale muži v Austenové asi hledí na jiné hodnoty. :-) Film byl příjemný, ale chybělo tu něco navíc. Narozdíl od jiných austenovských adaptací jsem se tolik nezasmála.

Stormy Weather (2003)

Drama o psycholožce v Belgii, která následuje svoji pacientku až na Vestmannské ostrovy. Příjemný film, ale nic převratného. Od chvíle, kdy se to odehrávala na Vestmannských ostrovech jsem se docela zasmála, i když to možná nebylo tak míněno.

Mansfieldské panství (2007) (TV film)

Bavila jsem se dobře, myslím, že to bylo dobře zahrané, ale ten konec, kdy se na ní pomalu vrhne, to si mohli odpustit. Když budu chtít vidět nějaké vášnivé líbací scény, tak si pustím film jiného druhu. Herečka, co hrála Fanney hrát umí, ale do té role mi moc neseděla, ale pak jsem si na ni docela zvykla. Edmund byl sympaťák a Henry lotr od pohledu, ten by mě ani neuvedl v pokušení.

Lednový muž (1989)

Tak tohle byl opravdu výborný film, kašlu na škatulkování thriller nebo komedie, prostě se mi to líbilo, Alan Rickman byl skvělý jako vždy, tak co víc chtít? Ne, u každého filmu o vrahovi musí být člověk podělaný strachy. Humor rozhodně neuškodí.

Malá ryba (2005)

kdo psal, proboha, ten obsah? skoro jsem myslela, ze vidim jiny film.

Pruhovaní kamarádi (1998) (seriál)

Prasátka jsou skvělá, plus úžasné záběry na další zvířata. Oceňuji také poučnost, názvy rostlin a zvířat. Chybí mi možná více informací o prasatech, když už to o nich je, tak by se z toho člověk mohl víc poučit. Samozřejmě formou, aby to vzaly i děti.

Rodiče (2007)

Mně se tedy naopak víc líbily rodiče. Rozhodně jsem se nenudila, a i jsem to těm postavám více věřila. Ze Švéda fakt mrazilo. tfuj. Ale na 4* tomu chybělo něco víc.