Mrakodrap (2018)

Filmografie "Rocka" zahrnuje nejčastějc komedie nebo popcornové blockbustery s plno efekty, případně to namixovat vše dohromady. Tady by se ten vtipný nádech i hodil. Za mě zbytečnost. Je tady mrakodrap, teroristi, uvězněná rodina a Dwayne odhodlaný porazit teroristy a zachránit rodinu. Vše s dávkou přehnanosti.

Kdo mi jde po krku (2021)

Hlavní záporaci by si mohli podat ruce s Mokrými bandity Marvem a Harrym. Strašně debilní, místy nelogické chování zmíněných postav kazí potenciál celého děje. Přičemž film má slušného režiséra, spoustu známých tváří a příběh odehrávají se v hezkých lokalitách. Exteriéry jsou to nejlepší, dějově nic přelomového, jednoduchá oddechovka.

Zlo mezi námi (2003)

Třiadvacetiletý Floki v roli bezohledného, vyčůraného trotla. Jestli existují na severu školy na tento způsob, tak je to úlet. Drama o šikaně, odvaze a vytrvalosti.

Základna (2019)

Když se divák prokouše trošku delším postavo seznamovacím úvodem, který tam vzhledem k situaci sedí, si užije válečnou odstřelovačku, kterých je jak šafránu.

Rozhněvaný muž (2021)

Statham filmy umí, jen občas trpí na slabé scénáře a režiséry. Guy Ritchie udělal ze Stathamovky plnohodnotný promyšlený nářez. Bravurně sestříhané segmenty s postupným odhalováním až do prostříleného finále. Scott Eastwood mimo jiné umí jak kladné tak záporné role. spojení Statham/Ritchie bude asi ještě nějakou dobu fungovat a snad dál přinášet dobré snímky.

Rampage Ničitelé (2018)

Tolik peněz a přitom taková blbost. Již nekolikátá zábavná blbina ve filmografii Dwayne Johnsona jako Jumanji, Journey nebo San Andreas. Vypnete a užíváte si drahé digitální scény s vtípky a ksichtíky jemu vlastními. Bohužel to asi zapadne mezi další průměrné monster movie.

Beowulf: Král barbarů (2005)

V devadesátkách v době Xeny a Herkulese by to byla pecka, o deset let později už se točilo daleko líp. Malý desetiletý Grendel má vousy jako otec Fura. Nehledě na to, že oproti eposu se to značně liší. Ani Gerard Butler to ještě nedokáže moc pozvednout. Stačilo by to i jako nějaká epizodka zmíněných seriálů.

Zelený rytíř (2021)

Artová výpravná fantasy podívaná, která bude běžného filmového konzumenta nudit. Pokud si někdo nelibuje v tomhle žánru, ani historické kulisy, ani Alicia Vikander ho nespasí.

Duna (2021)

Audiovizuální pecka. Hans Zimmer se vymáčkl. Ten zbytek už pokulhává. Samotný příběh začne odněkud a skončí někde. Spousta nevysvětlitelných věcí, propojení jednotlivých postav nebo celkový smysl ubírání děje. K tomu všemu 155 minut kde například 70 minut nudí. Pro toho kdo nečetl knihu, to působí jako úryvek z jednoho období vesmírného života s dvěma akčními scénkami. Věřím, že Denis Villeneuve ještě na svůj top film čeká a zaokrouhlím nahoru především za výpravu, s nadějí, že Duna teprve začne a tohle byl jen takový prolog.

Rychle a zběsile 9 (2021)

Není to tak špatné, aby to bylo na dvouhvězdičkové hodnocení, ale vzhledem k předchozím sériím by bylo větší hodnocení přehodnocené. Devítka na mě působila trochu jako jednohubkový předkrm k asi závěrečné desítce. Problém byl i v dalších lidech. Vin Diesel s prominutím nemá na to, utáhnout celý díl sám. Statham, The Rock, Luke Evans nebo i ten Scott Eastwood tady prostě chybí. John Cena nemá charisma. Herectví na úrovni Stevena Seagala je žalostně málo, to už raději ten Seagal. Charlize Theron nebo Kurt Russell jsou tady spíše jen na oko. Ani akční scény už nebyly tak "puf". Auto ve vesmíru hraničilo trochu s demencí.