Underworld: Krvavé války (2016)

Na tohle snad chodí už jen zarytí fanoušci nebo se setrvačnosti, o to více nechápu ty výdělky. I přes krátké počáteční shrnutí předchozích dílů jsem se už topil v celém ději. Latexová Kate, pár pošťuchovaček všichni se všemi, někdo nesmrtelný, někdo se rozpadne při doteku paprsku..no..snad už konec série..

Deepwater Horizon: Moře v plamenech (2016)

Z počátku pár seznamovaček s postavami a pak dost dobře natočené peklo na ropné plošině, které zastíní nudnější příběh. Realita zřejmě nebyla tak akční, ale Berg si s tím pohrál pěkně po Bayovsku s dávkou uvěřitelnosti.

Po strništi bos (2017)

Nejhorší věc na této Svěrákovině je, že se tady "NIC" neděje. Dobové exteriéry, občas pár hlášek, protektorátní atmosféra, jenom mi tady chybí nějaká duše filmu, minulo mě to i emočně. Je to taková koza bez vemene. Po hodině se dívám na hodinky a říkám si, teď už by to pomalu mohlo být zajímavější. Čas plyne, malý Eda dělá vylomeniny, tatík poslouchá rádio, Vetchý mi tu herecky připomíná blbečka z Nebojsy a pak to skončí, aniž by to vůbec začalo.

Sami v poušti (1993)

Kdo chce vidět sympatická 17ti letá Reese Witherspoon ještě bez plastických úprav. Jinak je to takový rodinný film z africké džungle, který spíše nudí než baví. Křovák trochu vypadá jako Xixao ale není to Xixao

Barry Seal: Nebeský gauner (2017)

Kiny prochází bez velkého marketingového boomu, ale o to více potěší, obzvlášť fanoušky seriálu Narcos. Životopisný film s dávkou humoru a osmdesátkovým nádechem. Tom Cruise je tady parádní, ale tohle těží především o dobře sepsaném příběhu podle skutečné události. Jak málo stačí, aby člověk spadl do jedné smyčky, ze které se už nedá jen tak dostat a která vás úplně pohltí.

Ben Hur (2016)

Jako u všech remaku, neznám předlohu, nemá mě moc co překvapit, ani zklamat. Král vedlejších rolí Morgan Freeman je tu zajímavější než bratříčkovské popichování. Průměrná oddychovka na které jdou vidět peníze a dvě hodiny docela utečou.

Rogue One: Star Wars Story (2016)

Ač velký fanda SW, přikláním se na stranu s názorem zbytečného filmu. Producenti chtějí spíše podojit dojnou krávu dokud to jde. Pokračování původní série je fajn, ale u povstalců po pár dnech už nevím o co tam šlo (možná by to chtělo zopakovat 1,2,3,4. díl). Diego Luna je hrozně nesympatický herec, celé to obsazení je divné až na ty vrchní poskoky Vadera. A zážitek mimo jiné dost ubírá hrozný dabing.

Legenda o čtyřech bojovnících (2015) odpad!

Tak tohle bylo špatné. Když už mám peníze na film, tak proč natočit tolik nelogických situací, které s prachama nesouvisí a obzvlášť, když ti herci docela ušli. Na počátku to byla kravina, poté když se dlouho nic nedělo, paradoxně neměli co kazit, dialogy půl bídy, jenže to by se nesměl na scéně objevit poskakující kouzelný Hodor, který už byl na mě moc. Dobré možná jako kulisa třeba k dostihům.

Zrození šampióna (2009)

Šablonovité, snadno předvídatelné drama, které vůbec ničím nepřekvapí a které už tady bylo minimálně o 6 let dříve v podobě O.C. Tentokrát je to černý tlustý negřík, který se dostane na výsluní ve sportovním prostředí. Hrdina je vtažen do bohaté rodiny, hlavní hrdinku od toho "nečekaně" začnou odrazovat její bohaté paničky, do toho všeho se v průběhu připlete nějaký ten průser, aby to nebylo jenom tak a vše vyvrcholilo happy endem. Sandra Bullock je ok, Quinton Aaron je ok (ikdyž tam nemá moc co hrát, krom jednoho obličeje), má to ten ždímací děj, ale nic co by vybočovalo z průměru. Neurazí, nenadchne.. Od oceňovaného filmu bych očekával přeci jen něco navíc..

Král džungle (1997)

Ono to byl asi záměr, aby to bylo "vtipné" ale tahle parodie byla spíše už trapná. Brendan Fraser se do takových hovadin nesmírně hodí, dokážu si představit, že toho ani moc nemusel hrát.