Star Wars: Klonové války (2008) (seriál)

Sice mě trošku sere docela jednoduchá animace, ale tomuto seriálu to mile rád odpustím. Epizody jsou sice krátké, ale alespoň se u toho člověk ani na minutku nenudí, protože se tam pořád něco napínavého děje a co si budem povídat, dávájí si do držky docela solidně. A to v každé epizodě. Star Wars prostě pořád žijou...

Plavecký mariáš (1952)

Jde sice o typicky budovatelský film, ale není hezké, jak se ti dědci na statá kolena vzmuží a natřou to všem kolem sebe, kteří je už dávno odepsali?

Sedm mečů (2005)

Žádná velká sláva se nekoná. Je to strašně dlouhé, docela nudné, scénář nestojí za nic. Pár bojových scén bylo sice zajímavých, ale ti herci by museli umět lítat, aby to zvládli. Už mě nebaví v podstatě létající bojovníci v každém historickém čínském filmu (nebo jiném filmu z tohoto kouta Asie).

Stalo se (2008)

Přijít o pud sebezáchovy snad ještě nemusí znamenat, že se člověk chce okamžitě zabít. Film mi připadal docela napínavý, atmosféru scénám dotvářela místy dost hustá hudba. Ale čekal jsem, že se alespoň na konci dozvím proč muselo zemřít tolik nevinných lidí a co bylo toho příčinou?

Stepfordské paničky (2004)

Který chlap by doma nechtěl krásnou milující ženu? Ale za takovou cenu? Vymýt jí mozek a mít z ní v podstatě stroj? Takhle by představa ideálního světa určitě nefungovala a Nicole a Matthew na to naštěstí přišli a zachovali se podle mě správně. Jenže režisérovi se nepodařilo vtisknout filmu tu správnou atmosféru. Napínavé to nebylo, vtipné taky ne, ten film tak nějak prostě plynul od začátku až do dost divného a nepovedeného konce. Bez Nicole Kidman a Christophera Walkena by ten snímek za moc nestál. Ještě, že tu roli vzali. Matthew Broderick byl hrozný jako obvykle. Ve finále to žádný zázrak není, ale dalo se na to v pohodě koukat.

Revolver (2005)

Nebavilo mě mě poslouchat o nějakých pravidlech jak s kým vyjebat. Film měl docela dobrou atmosféru, ale kazily ho stupidní dialogy. Akční scény stály za hovno, ale jediná výjimka byla, když se do toho opřel Třídič. Ten se nesral s nikým. Musel jsem se hodně nutit, abych se na to dodíval do konce.

Kickboxer (1989)

Kickboxer je pro mě jeden z těch lepších filmů s Van Dammem, konec byl sice trochu přitažený za vlasy(no nechat se mlátit bůh ví kolik kol a pak mu jednoduše rozbít hubu???), ale na zbytek se docela dobře koukalo, obzvlášť na tréninkové metody starého dědka, které byly dosti netradiční. Zápletka byla docela ubohá asi jako skoro u všech Van Dammových filmů. Co by ale Jean Claude nepodstoupil, aby pomstil bratra...

Mys hrůzy (1991)

Tak tohle je opravdu hodně hustý thriller. Ze začátku jsem si myslel, že ten poškozený je Nolte (což, jak se později ukázalo nebyla tak úplně pravda). To ale nemění nic na faktu, že De Niro hrál násilníka, psychopata a vraha, který byl sice odsouzený právem, ale mohl to mít za méně než 14 let. Myslím, že herci v tomhle filmu ze sebe vydali, co mohli a hlavně De Niro. Nechtěl bych,aby moji rodinu otravoval parchant s jeho ksichtem. Jen mi přišlo divné, že ať dělali, co dělali, ne a ne toho zmetka zabít.

Dům na špatné adrese (2008)

Sousedy si nevybíráme, ale takového parchanta bych nikomu nepřál. To, že si doma nedokázal udržet svoji paničku a ta mu následně utekla s bílým nadřízeným(a zabila se s ním v autě) ještě neznamená, že si svou zlost musel vybíjet na černo / bílém manželském páru, který se zrovna přistěhoval. Každopádně situaci postupně vyhrocoval tak dlouho, až to pro něj muselo zákonitě tragicky skončit. Děj byl sice dost předvídatelný, ale herci ten film utáhli docela dobře, obzvlášť Samuel L. Jackson byl ve své roli absolutně odporný (myšleno v dobrém).

Zkouška věrnosti (2001)

No, chtít po mě někdo, abych mu svedl ženu (navíc tak sexy) za 50.000 dolarů, asi bych taky moc dlouho neváhal. Jenže z toho nevzejde nic dobrého, což se v tomhle snímku potvrdilo. Po první nudnější půlhodince se nám tento thriller začíná docela pěkně zamotávat. Nejprve vyhrožování, pak sex, nato troška násilí a zakončení je přestřelka a pár mrtvých. To všechno zní ještě dobře. Jenže Facinelli nestál za nic, Burrows taky nic moc až na ty scény, kdy odhalovala, co se dalo, ale naštěstí alespoň Reynolds nezklamal. Mohlo to celkově dopadnout mnohem líp, ale i mnohem hůř. Takhle je to prostě průměrný thriller.