Rachot v Bronxu (1995)

Kde Jackie Chan na ty nápady chodí? Proskakovat nákupním vozíkem, mlátit lidi běžkou....vždycky mě jeho akční scény pobaví a těším se, co si vymyslí v dalším filmu. Děj ani scénář nestojí za moc, ale s tím se už musí tak trošku počítat.

Motýlek (1973)

Proměna Steva McQueena během celého filmu byla naprosto neuvěřitelná. Strávit dva roky na samotce musí být samo o sobě naprosto šílené, ale pět let? Být na jeho místě, tu matka představenou, která ho práskla bych si našel a policie by asi měla hodně velký problém s identifikací těla. Pro mě nejlepší film z vězeňského prostředí.

Svatba na bitevním poli (2008)

Tak nějak se to snaží navodit atmosféru starých dobrých vesnických komedií minulého století, ale set sakra se to nedaří. Katastrofa to sice není, ale žádná sláva taky ne.

Matador (2005)

Tenhle film mě prostě nudil. Opravdu mě nabvilo se dívat na věčně ožralého Peirce Brosnana, jak se pořád omlouval Gregovi Kinnearovi za jakokoliv pičovinu, kterou vypustil z huby. Pár vtípků bylo docela povedených, ale jinak to nestálo za nic. Ačkoli Pierce zahrál svou roli výborně, tak to film nemohlo zachránit, protože scénář by někdo musel napsat o poznání lépe.

Poklad Aztéků (1965)

Tak to konečně vypadá, že ani Lex Barker v Mayovkách není nesmrtelný. Excelentně se ovšem předvedl Ralf Wolter, protože tak šílenou postavu nehrál v žádné předešlé Mayovce.

P.S. Miluji Tě (2007)

Nemám slov. Ještě nikdy mě film nedojal víc.

Odstřelovač (1993)

Film o tom, jak k elitnímu odstřelovači přidělí chlapa, který se hodí tak jenom do výcvikových akademií a pro střelbu na olympiádě a ze kterého se vyklube dobrý parťák a zabiják. Kdo ten scénář sakra napsal? Billy Zane v roli vojáka nestojí nestojí za nic, ale pro Toma Berengera role snipera jako šitá na míru. Docela se na to dalo koukat, obzvlášť, když se oba chlapi chystali někoho zastřelit, ale ten konec byl dost zpackaný. Plná vesnice vojáků a Zane si klidně jednoho zabije nožem a pak druhého zastřelí a ještě má dost času na to, aby Berengera vklidu odvázal a odnesl k vrtulníku? Blbost. Schytal by to během pár vteřin.

Oheň (1991)

Pro mě nestárnoucí klasika a pocta tvrdé práci hasičů. Obzvlášť bych vyzdvihl pyrotechniické efekty a hudbu Hanse Zimmera. Asi nejlepší role Williama Baldwina.

V Bruggách (2008)

Nedivím se, že za roli Raye dostal Colin Farrell Zlatý globus. Ony všechny mužské herecké výkony stály za to. Ať už to byl již zmíněný se vším nespokojený Ray, nebo památky obdivující Ken (Brendan Gleeson) a neposlední řadě psychopatický Harry (Ralph Fiennes). Jen mi přišlo nepravděpodobné, že by po pádu z vyhlídkové věže byl Ken vůbec schopný promluvit. Vždyť by z něho musel zůstat pouze mastný flek.

Zmatená duše (2007)

Pro mě asi nejlepší film, který Perry natočil od dob Přátel. Sice bych ho asi nikdy nečekal v tak depresivním filmu, ale on to utáhl skvěle. Prostě jsem mu to věřil.