Zrození Planety opic (2011)

Zklamání roku. Trailer nalákal, ale celkově film vyzněl do ztracena. Nadherné CGI efekty, ale to je tak vše. Čekal jsem mega řežbu opice/lidé a ona jen 10 minutová scénka na mostě. Misty docela komedie a hraní na city ;-) Celkově 3,5* PS: 85%? ČSFD upadá :-)

Lidice (2011)

Skvela hudba, ktera hraje snad cely film, vyborna kamera. Ale scenar je chaos nebo snad rezie? Reziser toho chtel mnoho sdelit, ale na dvouhodinovy film az moc. Prijde mi to jako minimalne 10 dilny serial, z ktereho nekdo sestrihal film. Hlavni osa pribehu je prosycena hromadou metaforickych scen, ktere maji nadhernou vizualni stranku, ale me spise rusili. ***1/2

TACHO (2010)

Landa umí dělat slušnou hudbu a dobré texty, ale film mu nejde vůbec. Docela jsem se na TACHO těšil, konečně film z prostředí rally a ještě od člověka, který se v tom pohybuje. Bohužel komediální stránka filmu sraží hlavní příběh úplně dopozadí. Scénář je otřesný a plný nelogičností *Spoilery* *( Lounová vypadá po roční intenzivní chemoterapii, jako když právě vylezla ze salónu krasy, Landa vše dojízdí druhý, ale když vyhraje poslední závod, tak vyhraje šampionát, proč dva angláni jedou do SK ukrást pár drobných a ještě tak komplikovaným způsobem přímo při rallye, mafiánek co se rozhodne závodit a má dobré srdce ;-) ...) * Místy je vidět malý rozpočet, nehody se většinou dějí mimo záběr kamery a je slyšet jen rána a tříštící se plechy. Konec je dost překvapivý. Za Lounovou jednu hvězdu, za černý Lancer evo další hvězdu a za docela fajn hudbu pul hvězdy a za někdy vtipné hlášky dalši půlku. Suma sumárum *** :-D

Mandolína kapitána Corelliho (2001)

Knižní předloha osekaná na dřen, z nýchž vychází paskvil. Penélope je prkená a Cage jen smutně kouká. A ten konec? BOŽE. Další příklad, že některá díla jsou nesfilmovatelná. Možná škoda, že se scenaristé původní předlohy drželi jen sporadicky...základní milostná osa zůstává, ale plno postav vyznívá úplně jinak než autor zamýšlel :-(

Moulin Rouge (2001)

Baz Luhrmann na vrcholu :-) Po brilatním zpracováním Romea a Julie podobně koncipovaný film. Film jenž buď milujete nebo si řeknete, že to je strašná kravina ;-) Nicole Kidman zde předvádí, že je jak dobrá heřečka, tak i vynikající zpěvačka. Totéž i Ewan. Když si člověk uvědomí, že většina filmových písní je složenina několika písní dohromady, tak musí uznat že Baz je genius. Servíruje zde 123 minut nirvány barev, skvělé hudby jakož i smutku, odhodlání a velkolepé lasky na pozadí mé milované "Paříže". Kdyby bylo možno dávám ******

Romeo a Julie (1996)

Pro mě asi to nejlepší zpravování. Ze začátku jsem byl hodně překvapen stylizací a Luhrmannovým pojetí (pro něho tak typickým viz jeho další skvost Moulin Rouge). Po "navyknutí" pak následuje dokonale zvládnutá, barvami, akcí a vášní nabitá podívaná :-) Hudba je vynikající jakož i obsazený. Mladička Danes je naprosto úžasná. Scéna, kdy ji DiCaprio poprvé uvidí přes akvárium a následné seznámení je nezapomenutelné. Pro mě jasných ***** PS: český dabing zde velice zabodoval, nedávno jsem viděl klasiku z roku 1968 a ten přednes byl šílený, Schakespearovi verše nejdou odříkat jako pitomá telenovela ;-)

Zdrojový kód (2011)

Taková variace na 12 opic, ale okořeněné větší akcí. Jízda je to od začátku do konce a napětí se zvyšuje čím víc člověk přemýšlí jak to ve skutečnosti s Gyllenhaalem je. Scénař obsahuje několik nelogičností, které si člověk uvědomí až při závěrečných titulcích :-) (****) PS: Závěr pro americké publikum si mohli odpustit ;-)