Preggoland (2014)

Trochu zdlouhave, lidsky vtipne. Ale urcite ne tak spatne, jak to podle mistniho hodnoceni vypada.

Dítě číslo 44 (2015)

Znasilnena vyborna knizni predloha. Zmateny scenar a strasne herecke vykony. Dobove realie uplne mimo. A sakra proc Lev miso byt Leo?

Křídla Vánoc (2013)

Dobře si rozmyslete, co si přejete. Příjemný Vánoční příběh po Česku.

Co jsme komu udělali? (2014)

Nejlepší francozská komedie, za posledních 5 let, vtipne parodující současnou společnost.

Jak vycvičit draka 2 (2014)

Dospělejší jednička, epičtější, dojemnější. Po delší době skvělý a vyrovnaný animák. Již se jen nepřichází o končetiny, ale už se umírá. Nástup Škyťákovi matky je nezapomenutelný, hudba vynikající a dobře podkresluje atmosféru. Taneční scéna Valky a Kliďasem rozpláče. Poměrně vyrovnaný film dosahující kvalit jedničky Shreka, Úžasnáků, Příběhu hraček.

Most (2011) (seriál)

První serie skvělá, Saga je neskutečná a celému seriálu dodává nečekanou vtipnost. Martin jako zástupce "normálního" policisty ji skvěle doplňuje. Všude je cítit hutnost a napětí. Kdo má rád knihy od Jo Nesbø, tak bude nadčen. Druhá serie má pomalý rozjezd a nějak moc vedlejších linek. Napětí není už tak velké. Bohužel mi přijde, že se scenaristé lehce více do příběhu zamotali. Finální rozuzlení je hodně nečekané a možná i trochu nelogické :-( První serie 90%, druhá 80%.

Lásky čas (2013)

Skvělá myšlenka, konečně neco nového na téma cestovní v čase/balení slečny :-) Neuvěřitelně zábavné a místy dost na zamyšlení. Tak překvapený a nadšený už jsem z "romantického filmu" dlouho nebyl. Bill Nighty je skvělý a Rachel Mc Adams k zamilování. Každý den může být ten poslední...

Rivalové (2013)

Vizuelne dokonale, Howard si hraje s obrazem jak male detsko, plno zaberu ze zavodu (obzvlaste v desti) je, si vyfotit a dat nad postel, jako nadherny plakat. Hudba je uzasna a navozuje tu spravnou atmosferu. O pribehu se nema cenu rozepisovat, jsou to jen vytazky ze zivota obou pilotu. Obraz a hudba prebije pribeh, coz obcas skodi. V kine proste neskutecny zazitek. Na pet to neni, ale na ctyri a pul urcite.

Hancock (2008)

Slibný začátek, ale pak se to nějak zvrtlo a nasměřovalo jinam než by člověk očekával. Konec plný patosu a skoro si myslíte, že vám někdo pustil jiný film. Za nádhernou Charlize přidávám jednu hvězdičku.