Star Wars: Vadná várka (2021) (seriál)

Funguje to. Seriál nabízí průměrnou zábavu a nezasahuje nějak drasticky do hlavního děje SW. Což je možná i výhoda, protože se jedná o opravdu rozsáhlé nabobtnané universum. Mi osobně by se mnohem více líbila hraná verze. Navíc méně dílů a více kvality. Těžko bych zde hledal něco "wow".   3.5/10

Zaklínač - Rodina (2021) (epizoda)

Druhá série má pachuť toho, že sloužila jen jako výplň mezi začátkem a koncem. Alespoň v posledním díle vypustili solidní monstra. Mno popravdě bylo to o ničem. Úplný závěr podle mě doslova zachránil co se dalo a probudil očekávání na pokračování.   8/10

Zaklínač - Série 2 (2021) (série)

Sexy mladá blondýnka s anglickými kořeny. Samozřejmě, že to funguje. Ciri je o dost zajímavější postava než v první sérii. Děj plyne postupně dál a vypadá to, že bude minimálně třetí série. Adrenalin jde pochopitelně dolů. Tady se může hodnocení otočit na obě strany.   7.5/10

Ava: Bez soucitu (2020)

Na obličej Jess Chastain v Hollywoodu sázejí nějak často. :) Sázejí na to, že zachrání kdejaké béčko a lidi nebudou vracet vstupenky. Docela bych jí přál kariérní posun, ale tohle je asi její herecké maximum. Navíc hraje role které ji totálně nesednou. Ona má přirozenou ženskost a hraje brutální vražedkyni. Když nemáte přehnané očekávání tak to stačí. Film se dobře sleduje a není v něm nic super náročného na přemýšlení. Při hlubší analýze... Ehm kdo by plýtval časem? Takový klasický "odpadní" film. Generický scénář a použito co je zrovna po ruce.    2/10

Dámský gambit (2020) (seriál)

První dojmy: Skvělý psychologický film-seriál o unikátní komplikované postavě. Nečekal bych, že zaujme tolik lidí a bude mít tak dobré hodnocení. Negativa: Zhruba od třetího dílu jakoby seriálu došel dech a nevěděl co dál říct. Slušně řečeno se děj odvíjí velmi pomalu. Pozitiva: Je fajn, že máme možnost v klidu studovat psychologii génia ze všech stran. Není to jen o jedné straně. Je to o vítězství i o prohře. O daru a obětování. Navíc bezesporu skvělá reklama na úžasnou hru šachy. Je to seriál, kde se nestřílí. Wow. To je pohlazení na duší. Závěr: Bezesporu něco úplně jiného. Doufám, že tak vysoká popularita není jen z důvodu ženské protagonistky.   9/10

Expanze - Série 5 (2020) (série)

Pátá série se evidentně z části vrací k osvědčenému rychlému tempu. Snaží se o to. Je plná trosek rozmetaných lodí. Napětí je stupňováno na více úrovních. Vztah matka otec syn a podobně vždy celou situaci zaručeně vyhrotí. Vedlejší příběhové linie (Země, Mars) mi však zatím nedávají příliš velký smysl. Možná s další sérií nabudou na důležitosti, ale stejně. Tohle je nový nevyžádaný rys seriálu. Tak nějak to celé působí jako natahování času. Nedočkali jsme se něčeho překvapivého jako v minulých sériích a to je další problém. Smrt Alexe mohla být epická, místo toho nevýznamná vsuvka. 7/10

Místnost sebevrahů. Hater (2020)

Svět ve kterém v posledních letech žijeme může být pro někoho hodně surový a tohle je dokonalá sonda do zákulisí intrik a takzvaných sociálních sítí. Produkují nové vítěze o kterých ví celý svět a nové poražené, vyvržence společnosti, zapomenuté ve tmě, utápějící se v depresích. Jakmile člověk ztratí svůj d o k o n a l ý image, může se to všechno rázem zbortit jako domeček z karet. Tady začíná Tomkův příběh. Chvíli si pobrečí, ale pak se vydá na cestu za odplatou. Místo toho, abychom se tak nějak k sobě chovali lidsky to vypadá, že spějeme k tomuto nevyhnutelnému peklu, kde nikdo neví, kdy si pro něj někdo přijde pro odplatu, anebo zda-li se náhodou neocitl na listu nežádoucích osob. / Film má myšlenku, kterou precizně rozvedl a napínavě zakončil. Bravo!   8.5/10

Pod vodou (2020)

Kristen Steward jsem nepoznal, ups. Dobře ona. Každopádně cool postavy a cool scénář. Na dokonalý koktejl napětí a vzrušení přišli tvůrci už dávno. Krev, tma, vlhko, ostré zuby, spodní prádlo... Funguje to. Atmosféra měla všechny předpoklady pro delší hrátky. Na můj vkus to uspěchali. Mohl to být dobrý film, ale tvůrci jakoby sami nechtěli. 6/10

Tenet (2020)

Nolan se jednoznačně vyhranil. Žádný kompromis pro průměr. Prostě a jednoduše to nejsložitější co se dá zrovna natočit. Tak trochu sado maso. Lidi to nechápou a nemají ten správný zážitek, ale pořád na to chodí do kina (možná*) a přemílají o tom, že viděli složitou blbost. V roce 2020 je potřeba pořádně vybočit a udělat rozruch na sociálních sítích a to se daří i projektům (filmům) o kterých si v duchu myslíme svoje. Naštěstí nehodnotím filmy podle kritérií, které stejnak nejdou ani vymyslet. Hodnotím podle pocitu. << >> Tak strašně rychlé, akční, cool a mega chytré až to je ...st, která nudí, uspává, štve a nakonec z toho není ani to wow. Sorry jako. << >> První kámen úrazu vidím v tom, že si každý hned vytáhnul Inception a postavil vedle. Ouch. Druhý problém je, že ač je Nolan génius, tak se nevyhnutelně opakuje. Má svůj styl, ale dvakrát stejný vtip nezní tak dobře. Kdyby vznikl Tenet jako první a Inception jako druhý, možná by to bylo naopak. V neposlední řadě, mi vadila délka filmu. Super nudné a pomalé pasáže versus svižné tempo, které se nedá skoro ani pobrat. << >> Pozitivum je naopak super skvělá hudba, která drží atmosféru kde se dá. Námět je samozřejmě zajímavý. Někoho bude bavit dělat analýzy filmu a některé pasáže si pustí několikrát. << >> 6.5/10