Saw: Hra o přežití (2004)

Vidím, že všichni byli z jedničky nadšení. :) A přitom je to v uvozovkách jen předehra. Uznávám, že dalšími díly ztratila série svůj smysl a to jediné čeho se můžeme chytnout je přehnaná brutalita, ale paradoxně to baví víc. Pro někoho to opravdu není. I já jsem se tomu bránil. Vidět první hry pro mě byl šok, kdy jsem si musel zakrývat oči, ale teď... 4.5/10

Saw 2 (2005)

Do dvojky toho tvůrci nasypali docela málo. Je jiná, nemá takový spád a není tak brutální. V dalších dílech se to rozjede víc. 4/10

Akta X: Chci uvěřit (2008)

Za co dávám tolik hvězdiček? Popravdě tomuto filmu dost nadržuju s ohledem na minulý film akta x, který byl naprosto skvělý a taky s ohledem na seriál. Čekal jsem víc, čekal jsem paranormální jevy... místo toho dostal prostor Xzibit a pár nudných vtípků. Vyzdvihnu záběr na fotku George Bushe s x-files melodií. Dlouho jsem z toho nemohl. :))) Závěr byl až nečekaně romantický, Scullyová zachrání svého nezbedného kluka a pak spolu žijí šťastně až na věky. Možná tohle vyhořelo, ale přesto budu vzpomínat na "X" v dobrém. 3/10

Gladiátor (2000)

Dá se na to zapomenout? Nedá! Jedinečný film. Russel Crowe alias Maximus si zahrál svoji životní roli ve které si nedokážu představit nikoho jiného. I ostatní herci stojí jistě za zmínku a dojmy z filmu umocnili. Hlavně však jeho vizuální a hudební stránka, ta je za dosahem běžného vnímání a dělá z běžného velkofilmu nezapomenutelnou podívanou. To, co odlišuje výjimečné od skvělých filmů je to jaký z filmu máte na konci pocit. Jestli zlomek jeho myšlenky zůstane ve vás. Ve mě Gladiátor zůstal. Nepamatuji si to, ale určitě jsem na konci brečel. Dostávám se k tomu, že to nejlepší si nechal R. Scott na závěr, což nebývá v poslední době zvykem. 10/10

Miami Vice (2006)

Dalo by se říct, že ve filmu je spousta hluchých míst, ale pro mě je ten film hluchý celý. Postrádal jsem lepší atmosféru a pokusy o vtáhnutí do děje. Místo toho jsem se musel spokojit s klidnou podívanou u které jsem místy ztrácel pozornost. Charismatičtí herci Farell a Foxx nutí hledat spoustu kladných stránek jak v jejich samotných hereckých výkonech tak i ve filmu jako celku, ale pro mě překvapivě převzala hlavní roli Li Gong, která doplňuje pro americké filmy tradičně širokou škálu etnik. Asi to ještě není láska na první pohled, ale jako příjemné zpestření ji beru všemi deseti. Přes všechnu snahu o neprůhlednost filmu jsem viděl od začátku všechno, nic mě nepřekvapilo a to je špatně. Hodně ohraných triků jak navodit atmosféru a emoce zklamalo a staly se z nich právě ty hluchá místa, která jen zbytečně prodlužují film a tím plýtvají s časem diváka. Pokud bude trpělivě a s chutí vychutnávat celý film, ve kterém určitě najde hodně specifik tak bude spokojen. Naopak, když bude sledovat film s jistou nervozitou a čekáním na akční scény může to všechno padnout k zemi. Nechci říct rovnou to slovo na čtyři, ale "zábavou" tak jak jsme zvyklí film neoplývá. To jak jsou důležité pocity z filmu se odráží hned na mém hodnocení, které nepřetržitě klesá dolů. Ještě před chvílí jsem chtěl napsat že mě film ničím nezklamal, ale teď už to nenapíšu. Ne! 3/10

Vetřelci vs. Predátor 2 (2007)

Ty zrůdičky mají svoji specifickou inteligenci. Vlastně se chovají jako hloupá zvířátka co pobíhají po městě, ale v určitých okamžicích jako by použily svůj malý mozeček. Bohužel myslí jenom na to jak si pořádně vychutnat bezmocné lidičky. Pomalu se za vámi plíží a pak vám prorazí hlavičku. Jako by si tím vetřelci léčili komplexy. :D Nejlepší scénka byla v nemocnici, pan doktor vetřelec. :D Co se týče predátorů, tak jsme se dočkali jenom jednoho zmateného kusu. Pobíhal tam se zkumavkou zázračné tekutiny a tu a tam zabil nějakého člověka nebo vetřelce. Docela dobrý nápad vytvořit mutaci vetřelce s predátorem nebyl bohužel dotáhnutý do konce, stejně tak jako hodně jiných věcí. Vizuální efekty byly nezajímavé a okoukané. Tito dva režiséři do filmu nevnesli nic nového a zdaleka nevytěžili všechen potenciál jaký AVP má. Málo nápadů, zoufalost. (Viděl jsem film 3x, ale teď ho už dlouho vidět nechci.) Aktuálních 47% je podle mě tak akorát, něco mezi Béčkem a odpadem. 4.5/10

Vetřelec (1979)

Naprosto mrazivý horor, který vyvolává silné chvění strachu... dokáže vás rozklepat k smrti a to všechno co se odehrává na kosmické lodi daleko od Země vám připadne tak skutečné, že raději zalezete s peřinou pod postel. Od narození vetřelce uběhlo už 30 let, ale pořád tu je s námi. Možná ještě nedorazil na Zemi, ale co nevidět tu bude. Z tak revoluční hororové myšlenky a sci-fi základu bude stále proudit magická síla. Něco čeho se bojíme, něco co nás chce zabít... 9/10

Matrix (1999)

Sci-Fi námět, který dokáže přinutit k hlubokému zamyšlení a pohledu na svět z jiné perspektivy. Pokud se nebudete bránit, snadno uvěříte tomu, že nic není nemožné a že i vy to dokážete! Matrix je pro mě důležitý filmový milník a #1 film. Ano, ten nejlepší z nejlepších! Ukazuje možnosti, které nás nikdy předtím nenapadly. Pomáhá nám myslet tak, jako jsme nikdy předtím nemysleli. A to je to nejskvělejší co film může dokázat. 10/10

Resident Evil (2002)

Resident Evil měl zásadní vliv na mou představivost. Ukázal příběh, který se může stát skutečností. Začnete-li věřit tomu, že to nejsou jen fantastické představy z hráčského prostředí, ale nezastavitelný pokrok v genetice, dostane RE mnohem větší rozměr. Jistě bych nepsal takové básně o celé sérii, která dle mého názoru utrpěla již následným pokračováním. Druhý díl se jmenuje výstižně - Apokalypsa. Byl jsem z něj doslova znechucen. Už i tento díl měl pár nepříjemných béčkových záchvatů, ale i tak je prostě jiný. 9/10