Nymfomanka, část II. (2013)

Druhý díl podle mě boduje především jako drama. Pobavil mě snad jen samotný závěr. Oproti prvnímu dílu to byla nefalšovaná nuda. 4/10

Nymfomanka, část I. (2013)

Marketingově magnetický gigant konečně i pro Evropu. Námět tak trochu pod úroveň. Naštěstí Lars von Trier dokáže vymyslet obzvláštnění. V polovině jsem si začal myslet že sleduji poučný film. Pak jsem nabýval dojmu jak umělecký nádech to má. Rovněž jako komedii lze Nymfomanku brát. Nakonec jsem však byl i chvíli znechucen. Celkový přínos je prachbídný. Shrnul bych to jako podpovrchní zvrácenou a pozor, škodlivou zábavu, což jsme každopádně očekávali. 5.5/10

Transcendence (2014)

Navzdory negativní atmosféře okolo filmu, u mě zanechal pozitivní dojem. Svou myšlenku Transcendence vypráví srozumitelně. Úžasný námět, který zcela jistě stojí za hřích. Ke scénáři namísto digitálně akčních scén přidává romantickou výplň. Johnny Depp mi v hlavní roli ale neseděl, celkově obsazení rolí. Takový herecký miš maš z druhé ruky. Atmosféra filmu nebyla tak asilná, abych se přes to přenesl. 5/10

Mechanik (2004)

Oldschool tvorba. Prostě se to musí vymyslet a vytvořit za pár drobných. Ch. Bale zahrál jednu ze svých nejlepších rolí a to samo o sobě už něco znamená. Scénář řadím mezi výstavní. Zejména na druhou polovinu filmu jsem byl zvědavý a nezklamala. Pointa je naopak frčka. Než se člověk dostal z "bludiště", bylo to otevřené na všechny strany a tím pádem i zajímavé pro diváka. Film by si zasloužil lepší hudbu, jenže tahle tak nějak dotváří zvláštní atmosféru. A tak to je s více věcmi. 8.5/10

Odpojit (2012)

Aktuálně nudný námět telekomunikace, aneb pamatujete kdy nebyly ty internety?!? V zásadě poučné sdělení, ač v plouživých nezáživných příbězích. Light verze Crash (2004). 3/10

Na hraně zítřka (2014)

V základu klasický blockbuster s (pokročilým) scénářem, a že ten bude ještě nějakou dobu zářit. Je docela vtipný, ale především velmi lehce vstřebatelný. Nic složitého se tady nevymýšlí. Můžeme se okamžitě bavit vtipností úvodních minut a sytit se akčními scénami. K tomu pro otrávené něžné pohlaví - klasické těkání mezi mužem a ženou v podání rutinního Cruise a rutinní a nezvykle sexy Blunt. Protože herečky s konstantní výkonností mi poslední dobou chybí, Emily by se mi do budoucna zamlouvala. A třeba zrovna od Cruise by se v tomto ohledu mohla přiučit. Ke všem plusům řadím také příjemnou délku filmu. A teď trochu tý negace. Americký patos, no jasně, to by asi bez toho nešlo. A závěr by se mi líbil ještě nějak vtipněji. Pohádka se šťastným koncem je někdy (taky) fajn. Na stupni spokojenosti diváka v poměru k průměrnému očekávání se Edge of Tomorrow blíží 10/10, neboli přesně tomu, po čem mainstream prahne. 9/10 --- 1000 hodnocení

Grandhotel Budapešť (2014)

Nevtipná nevzrušující nekomedie plná hereckých nehvězd. Ač na začátku se dalo vymluvit na nudnější úvod, ti z nás, kteří se dotrápili až k závěru nemohou mít natažené břišní svaly a na to jsem prostě u komedie s 80% spoléhal. Hovořím tady o větším zklamání, než jen "film mi nesedl". Potenciál to mělo, o tom žádná. 3.5/10

Nejvyšší nabídka (2013)

Delší dobu jsem neviděl tak zajímavý film ve všech směrech. Dokonalý příběh. Dokonalá hudba. Dokonalé herecké výkony. Mysteriózní atmosféra. Možná při muchlovačce Rushe jsem si musel párkrát odplivnout, ale jinak je to věrohodné. Nečekané mistrovské dílo. Skvěle. 9.5/10

Kapitán Phillips (2013)

Musím uznat, že tentokrát byl potenciál skvělého námětu využit. Konečně prostor kde se hodí tématika US army. Autentičtí herci značně podpořili věrohodnost události. Skvělí herci ve vedlejší roli! Závěr naopak beze zvratu a to se tak nějak dalo čekat. 7.5/10

Ďáblův uzel (2013)

Trochu zajímavější krimi thriller, ale ne žádná paráda. Herecké výkony se nedají vyzdvihnout. Atmosféra docela poutavá. Závěr chybí. Typická seriálová epizoda. 2.5/10