Věc (1951)

Obstojná scifárna, nikoli však horor ! Atmosféra je celkem v pořádku, ale není moc děsivá. Což je způsobeno asi nejvíc tím, že mimozemšťan se brzy ukáže v celé kráse a působí spíš komicky, než strašidelně a ty malý co si pěstuje vědátor, ty vypadaj jak normální kytky. Co na tom, že se živí krví a jsou z kosmu ? Je to stejný jako kdyby vám někdo ukázal krabici od bot a tvrdil, že uvnitř nejsou adidasky, ale černá díra ... a pak tu krabici otevřel a tam byli adidasky ... Z pohledu doby a žánru sci-fi je to v pořádku, ale dnes a z pohledu hororu to moc nefunguje. Stále jsem čekal na něco a to něco nepřicházelo. 58 %

Pohanský rituál (2009)

Poměrně zdařilý horor na téma oživování mrtvých, při němž si nejde nevzpomenout na Hřbitov domácích zvířat. Solidní atmosféra, dobrý příběh, dobré efekty a ta malá byla fakt skvělá. A ten závěr byl opravdu skvělý. 66 %

Amer (2009)

Trochu složitější dílo - dílo proto, že to je jen stěží film a složitější zas proto, se na dílo dá koukat z dvou různých úhlů. Ten první je něco jako audio-vizuální orgasmus, protože z téhle stránky je to bomba, skvělá práce s kamerou, se světly a i zvukové a samozřejmě hudební sekvence jsou skvělé ... Nicméně druhý pohled už je horší - dílo nemá žádný děj, prostě nic co by se jen blížilo ději. On i počet slov by se dal spočítat. Skutečně, bez legrace, cca po 10 minutách padne jedno dvě slova a to ještě za předpokladu, že se jedná o tu část díla, které by se dalo nazvat "dětství". Takže absance děje, dialogů a logiky není pro běžného diváka příliš přijatelná. Vlastně jsem film nepochopil, vůbec, ani malinko, a ani nevím jestli tam něco k pochopení bylo. A samozřejmě mě trochu irituje žánrové označení horor/drama . Drama těžko - drama bez děje prostě nemůže být. A horor ? Nevím kde byl, napadají mě snad dvě scény, ale ani to na horor nevypadá. Myslím, že nejlepší by bylo označení "audio-vizuální cvičení" . Přesto myslím, že na tohle dílo, by si měl každý utvořit názor sám. 60 %

Sekta (1991)

Průměrný, celkem atmosférický film s podivným závěrem a celkově s podivným dějem. Pár scén stojí za zapamatování (otvírání zapečetěné rakve, strhávání obličeje, scéna s ptákem, oživnutí mrtvoly ...) , ale jako celek je film spíš nudný. 55 %

Ghoulies II (1988)

Opět film samozřejmě nemá s hororem nic společného, ale tenhle díl je o poznání zábavnější. Srandy je tam celkem dost, i když nejvíc jsem se asi smál těm trapným "démonům". Celkově se jedná o zlepšení, ale buhví jaká zábava to taky není. 48 %

Jekyll & Hyde (1990) (TV film)

Jako příjemná detektivka na nedělní odpoledne, ale horor v tom opravdu nehledejte. Příběh i masky jsou OK, příjemná oddychovka. 50 %

La Traque (2010)

Tak zase tady máme jeden film se šílenými zvířátky, tentokrát se víceméně jedná o divoká prasata. Tenhle trend se poslední dobou rozjíždí, ale mám pocit, že kromě Razorbacku se to nikdy moc nepovedlo. Není tu jedno velké prase, ale hodně velkých prasat, ty byli celkem realistické, ale možná je to i tím, že se dvě třetiny filmu utápějí ve tmě. Ovšem víc škody než prasata, způsobili trochu neharmonické rodinné vztahy. Myšlenka celkem solidní a ani zpracování není špatné, ale nějak mě to prostě nevzalo. Chyběla atmosféra a vtažení do děje. 64 %

Skleněná past (2005)

"To není možné, tak velcí mravenci přece nejsou ! Hm tomuhle to nikdo neřekl ..." - No doufám, že mě nikdo neukamenuje za moje hodnocení, ale já jsem se skvěle pobavil. No fakt. Plastikový mravenci na baterky pobíhají po mrakodrapu a honí partičku lidi z nichž půlka dostala roli proto, že se dokážou tvářit drsně a ta druhá zas díky tomu, že se dokážou tvářit laxně. Hercům asi nikdo nedal scénář, ale zase jim dal zbraně se slovy "Hrajte si" a podle toho to taky vypadá. Všichni hází drsný hlášky a někteří umřou a jiní zase ne. No a všude ty mravenci co milujou kafe s cukrem ! Ne ne, nemůžu dát Odpad! , ne, že by se tedy z filmového hlediska nejednalo o děsnou sračku, ale jako komedie to bylo vážně vynikající, nemůžu si pomoct. 60 %

Karanténa 2: Terminál (2011)

Vzhledem k tomu, že první Karaténa byla jen obšlehlý REC, tak jsem si nejdřív myslel, že to podobně dopadne i v tomhle případě a ejhle, nebylo tomu tak. Jenže v tomhle případě to je spíš na škodu. REC jsem hodnotil 95% , REC 2 85% , ačkoliv Karanténa byla jen klon s několika jinými prvky mě se líbila (75%), ale dvojka je prostě jiná. Moc vykonstruovaná, moc vysvětlená. Ta tam je atmosféra která byla doménou španělské verze a do jisté míry i první Karantény, stal se z toho spíš sci-fi akčňák s hororovými momenty než atmosférický horor a to je škoda. I když film jako takový není špatný, tak při srovnání s jedničkou hodně pokulhává a ve srovnání se španělským originálem rozhodně neobstojí. 60 %

Sauna (2008)

Tak trochu rozporuplný film, protože snaha o maximální atmosféru a čistou hrůzu, byla vykoupena absencí příběhu a logiky. Každopádně se jedná o zajímavý film na nějž by si každý měl utvořit názor sám. 65 %