• Krátkometrážní

Jennifer Lopez: First Love (2014) (hudební videoklip)

Dokonalá reklama na J.Lo. Ta snad pije nějaký elixír mládí, protože si jinak nedovedu vysvětlit její proces postupného mládnutí. Všiml jsem si jejího "vyztuženého" poprsí. Je to fešanda. Písnička slabší. Na pomezí popu s příměsí hip hopu, ale v podstatě ničím výjimečná. S černobílým klipem se moc úspěchy nikdy neslavily. V poušti není tak docela opuštěná. Na svoji hrud si ji vzal britský model David Gandy. A mohl na ni oči nechat, když postupně vystřídala několik odvážnějších outfitů. Její druhý singl z osmého studiového alba A.K.A. je známkou toho, že dobrá image zpěvačky ho může pozvednout. A J.Lo pro to udělala maximum. Přesto je singl nutné naposlouchat a text brát tak, že není mnoho zpěvaček, které si mohou, s ohledem na svůj věk překračující čtyřicítku, dovolit zpívat romantické texty, ale Jennifer se to dá věřit. Jednoznačně jí mám raději v rychlých a rytmických skladbách, ve kterých vynikne její dobrá pohybová a taneční průprava a celková energičnost. Romantické láska v poušti možná odbornou kritiku potěšila, ale od fanoušků sklidila jen vlažné ohlasy, které se podepsaly na umístění singlu ve světových hitparádách. Zkušený klipový režisér Anthony Mandler natočil klip pěkně, Jennifer je v něm líbezná a dámám se zase bude líbit pán z přehlídkového mola, který ji tam vydatně svádí. Snad to s tou láskou nebude tak černobílé, jako s tímhle klipem, kterému by přece jen barevné provedení dodalo větší esprit. Mé hodnocení: 70%

Jennifer Love Hewitt: Can I Go Now (2003) (hudební videoklip)

Třeba paní Jennifer Love Hewitt, je to milá holka, ale ona už skoro vůbec nehraje. Vydala několik alb, ale v Česku si její hudební nosič pořídí jen hrstka věrných. Z mladé, sympatické holky je rašple. Sexappeal je pryč, je z ní zasloužilá matka, možná i zasloužilá umělkyně s pěveckými ambicemi, které nijak nepřevyšují popový standard, kterým je hudební trh zahlcen. V tomhle klipu ještě dokáže péro nahonit, ale to bylo naposledy, co se jí to povedlo. Song je poslouchatelný, textově opět standardní, písnička jako dělaná do rádií. U nás se kupodivu nehrála. Nezaznamenal jsem, že by tenhle singl byl opíraný v éterech našich nemožných rádií. Jennifer je v klipu o dvanáct let méně než dnes. Takže jistě uznáte, že to byl jiný požitek, než se dnes dívat na paní, která musí zaměstnat deset vizážistů, aby se na ni dalo dívat. Role téměř žádné, pěvecký talent diskutabilní, ale nenamítám nic proti tomu, když si bude zpívat pro radost. Tenhle song je tím nejlepším, co nazpívala. Po všech stránkách představuje naprostý hudební průměr. 50%

Jennifer's Body - Bacha, kouše! (2009)

Božské Megan Fox není nikdy dost, a komu nestačila její přítomnost v Transformerech, tak si může dát nášup v podobě tohoto zajímavého hororu, kde si střihla hlavní roli pořádně namyšlené mrchy, která poté, co ji partička rockových hudebníků ve jménu slávy obětuje Satanovi, začne nemilosrdně vraždit všechny hochy ze střední, aby den ode dne a vraždu od vraždy byla krásnější a silnější, než kdykoliv předtím. Nutno podotknout, že tahle role může jejím příznivcům přivodit nemalý šok, protože Megan tu uvidíme zvracející litry podivné smradlavé hmoty, zapalující si zapalovačem jazyk, plavající nahou v jezeře, nevyhne se lesbické scéně a samozřejmě vraždící a požírající lidské maso! Ona tu na sebe strhává veškerou pozornost a Amanda Seyfried, která tu hraje roli její nejlepší a mnohem ošklivější kamarádky, vedle ní nemá nejmenší šanci, i když je herecky zjevně lépe vybavena. Ze zbytku hereckého ansáblu zaujme ještě Adam Brody v roli zpěváka rockové kapely. Je to drsný horor s příměsí drsného humoru a dost se ve filmografii Megan Fox vymyká. Já jsem si už dlouho přál vidět ji v nějakém hororu a povedlo se.

Jen počkej...! (1969) (seriál) odpad!

Stereotypní příběhy, kdy zajíc je extrémně nesympatický, a tak musíte zákonitě fandit vlkovi, i když to záměrem tvůrců určitě nebylo. Vlk je ovšem takový ultra kretén, že veškeré pokusy zabít hnusného zajíce selhávají. A mě to už po čase přestalo bavit. Vše má svůj konec, ale tady konce nevidět. Nebaví mě sjíždět stále stejný obehraný koncept. Kotěnočkin to je teda jméno pro režiséra. Blbost na pátou. Co taky čekat od ruské produkce.

Jen pro tvé oči (1981)

Byly doby, kdy jsem Rogera Moora v roli Jamese Bonda, obdivoval. Vidím to teď mnohem střízlivěji. Konkrétně tahle bondovka má spád, nápadité akční scény, ale vše už je celkově naivní. Humor a akci zdobí tentokrát kvalitní herecké obsazení.

Jen přes její mrtvolu (2008)

Kate se má vdávat, ale smůla. V den své svatby na ni spadne ledová socha anděla a zabije ji. To však ještě netuší, že o svého snoubence bude muset soupeřit i po smrti s jinou ženou-médiem, která jako jediná ji vidí. Obě ženy se nemůžou vystát a navzájem se jedna druhé chce jakýmkoliv způsobem zbavit, ale je tu ještě truchlící snoubenec, který se bude muset rozhodnout, s kterou bude chtít žít. Jenže nesmíme zapomenout, že Kate je duch a s duchem dost dobře nejde mít partnerský vztah. Trojlístek Eva Longoria Parker, Lake Bell a Paul Rudd slušně funguje a hlavně je zábavný a milý jako tenhle celý film. Longoria si zase jednou ze seriálu odskočila do filmu, aby se přesvědčila, že je schopná zahrát i něco jiného než "zoufalou manželku". Film zřetelně vykrádá jiné duchařské filmy, ale sem tam přidá i nějaké svoje nápady. Potěší přítomnost roztržitého Jasona Biggse, který ze sebe dělá gaye. Připočtěme si snadno odhadnutelný konec a vyjde nám z toho komedie, která spolehlivě zabije nudu.

Jen si tak trochu písknout (1980)

Celkem povedený a mírně odvážný film z dob, kdy Karel Smyczek byl brán ještě za kontroverzního režiséra. Příběh problémového chlapce a chlapce ze slušné rodiny je podán nepodbízivou formou a nehodlá posuzovat dobré či špatné, ale spíše čeká, jak na to bude reagovat divák. Dětští herečtí představitelé si vedou opravdu skvěle a sígr Dana Šediváka umí u diváka probudit emoce, Michal Suchánek v roli slušňáka je přesným kontrastem k němu. Nakonec ani nejde o to, za jakou cenu si ti dva "tak trochu pískli", ale jde o to, že tak zajímavě podané snímky o mládeži se přestaly točit, nebo či spíše už není kdo by je natočil.

Jerry Maguire (1996)

Pořádně ukecaný film. Skutečně jsou tu doslova tuny dialogů, ale poměrně kvalitních. To jde ovšem na úkor děje, Tom Cruise hraje obvyklého Toma Cruise. Spíše je pro mě zarážející za co Cuba Gooding získal Oskara. 50%

Jersey Shore Massacre (2014)

Debutující režisér Paul Tarnopol zřejmě celé hodiny sjížděl reality "masakry" na MTV, včetně "Jersey Shore" a prokládal to slashery z osmdesátkové dekády, než natočil tuhle hororovou parodii. Nevím totiž, k čemu jinému jeho příspěvek přiřadit. Odpozoroval všechna klišé spojená s tvorbou slasherů a s "erkovým" ratingem šel před diváka hodit početný zástup prdelatých a kozatých děvčat a metrosexuálních "beach boys". Přece jen jeho debut trpí tím neduhem, jaký se u hororových tvůrců objevuje nejčastěji, a tím je amatérský přístup, který se v průběhu filmu ukazuje jako rušivý element. Jistě, něco z toho bylo úmyslné, avšak přece jen toho začala být přemíra, kterou režisér zvládal se střídavými výsledky. Občas hrozilo, že to ani patřičně neustojí. Ale jo, fandil jsem mu v jeho snažení. Něco v něm určitě je, to zase ano. Nasekal však celkem zbytečné, a jak jinak, než amatérské chyby, kterých by se měl pro příště vyvarovat. Dialogové scény se rozhodně mohly podstatně zredukovat, byly naprosto fádní, ne vždy tak vtipné, jak bylo zamýšleno. Nejvtipnější, a paradoxně nejméně hororová, byla vyzrále natočená sekvence na pláži, kdy zabodovaly na sobě nezávislé vtipy s hovnem, vysraným atraktivní slečnou a s medúzou, jejichž spojovatelem byla postava návštěvníka pláže - tatínka s dítětem. Vedle toho měl film potíže s tempem, které bylo dost kolísavé. Vražd zpočátku bylo pomálu, spíše se jelo na vlně "seznamky" s mladými lidmi, hodně se plkalo, výplní mezi tím byla nějaká ta vražda. U těch vražd bych se zastavil. Rozhodně ostudu neudělaly, byly vesměs inspirované staršími horory, ale nic mimořádného nepředstavovaly. Hororový divák už je i v tomto náročný, a tady vraždy spadaly do kvalitativního středu. Jednalo se spíše o "rukodělnou" práci maskérů než digi "krevní" scény. Film se, co do vražd, rozjel až v závěrečné půlhodině, kdy spolu s nimi nabral uspokojivé tempo. Režisér do svého castingu angažoval málo známé herce. Slečny nebyly až tak exkluzivní, jak bych od takového typu filmu čekal, a za zmínku z té sestavy stojí třeba taková Ashley Mitchell. Ve vedlejších rolích se objevuje dvojka pornoherců Ron Jeremy & Alexis Ford. S prvně jmenovaným už mám takovu zkušenost, že kdekoliv se objeví, film sklouzne tam, kam nemá. A to je případ právě tohoto hororu, který osciluje mezi komediální parodií a slasherem, přičemž ani jedno nevychází v tom nejkvalitnějším provedení a poměru a zavání amatérským režijním přístupem, z něhož jasně nevyplývá, jaký koncept byl předem stanoven. Do lepšího hodnocení scházelo relativně hodně. Film by totiž v globálu potřeboval být o stupínek lepší a přesvědčivější ve své prezentaci. Nehledě na to, že odhalení zabijáka moc nenadchne (dá-li se vůbec hovořit o odhalení vzhledem k jasnému průběhu filmu) a rozhodně spolu s jeho necharismatickou postavou patří k tomu nejslabšímu, čím film disponuje. Film by se dal klidně rozčlenit do několika ne až tak nepodstatných fází. Kadeřnice s průměrnou vizáží (bráno z filmového hlediska) přijedou do "mafiánské" vily na samotě u lesa, po příjezdu sbalí pár namachrovaných kluků na pláži, masa na porážku je tedy dost, následně jdou svorně pod zabijákovu ruku, kudlu a nářadí v kůlně, do toho se planě kecá, kecy jsou prokládány vraždami v relativně kvalitním gore provedení, a pak se to v závěru odpovídajícím způsobem "jatkozně" rozjede. Když nebude lepší horor po ruce, dá se po tomhle s úspěchem sáhnout. Nároky si nastavte raději na spodní frekvenci, a doufejte, že budete (možná) nablble překvapeni. 60%

Jeskyně (2005)

Vůbec ne špatný horor, který sází na drsnou akci s klaustrofobickým efektem. Dočkáme se chlapáckých hlášek, ale své zastoupení má i něžné pohlaví. A hlavně tento horor prostě diváka poctivě přidusí, ale rezignuje až v samotném závěru, kdy divákovi naservíruje možnost pokračování. Typický hororový střed. 60%