• Krátkometrážní

Já-tě-vidím.com (2006)

Mathew Botuchis s pomocí kamarádky Shiri Appleby tajně rozmístí po domě videokamery a za mírný poplatek umožní národu pozorovat na webových stránkách jeho nic netušící rodinu. Šílený nápad začne přinášet nemalé zisky, ale nic netrvá věčně a brzy se objeví problémy. Jako nápad na společenskou satiru a oslavu fenoménu internetu to nebylo špatné, ale realizace značně pokulhává a myšlenka ztrácí v nedotažené režii Erica Stevena Stahla na síle. Výsledkem je podprůměrná komedie, jejíž hořký potenciál nebyl využit, a tak je to spíše ztráta času dívat se na tuhle nudu. 40%

Maska (1994)

Carrey zvolna stoupal nahoru a vzal roli v průměrném snímku, který vlastně stojí za zhlédnutí jen díky jeho neutuchajícímu elánu, a pak tu zde ve své první roli zazářila Cameron Diaz s pěknýma nohama a Peter Greene je solidní záporák. Tak tedy herci ok a příběh horší, místy o ničem. Asi takhle. Chlápek si nasadí masku a dělá se sebe vola. Moc dlouho se to vydržet nedá. 60%

Tajemná řeka (2003)

Musím se přiznat, že tento film na 4 hvězdičky není, ale vysoké hodnocení dávám za úvodní scénu filmu....ta je totiž pořádně mrazivá, pak už je vše v intencích průměru. Clint Eastwood opět diváka pěkně vydusil a asi ho to na stará kolena baví. 70%

Mrtvá hlídka (2002)

Uprostřed války vojáci nesní o tom, že se stanou hrdiny. 1917. Západní fronta. Blátivá pustina s ostnatými dráty a zákopy. Vojín Charlie Shakespeare má zimnici. Dívá se na mrtvá těla a vyčerpané kamarády a zoufale by chtěl pryč. S několika muži, kteří přežili se uchýlí do německého zákopu. A teprve tady začne boj o život s čímsi neviditelným a velmi zákeřným. Působivý horor s atmosférou, která by se dala krájet, natočil angličan Michael J.Bassett a vévodí mu Andy Serkis, kterému solidně hrábne.

Ve stínu upíra (2000) odpad!

Tento film není pro mě. Jsem čekal něco poutavého, záživného a rozhodně hororového. Ani jeden atribut však Ve stínu upíra neobsahuje. Sice se v něm sešla herecká dvojka Malkovich a Dafoe, ale jejich postavy mně přišly dost prázdné a rovněž režie E.Eliase Merhiga byla dost slabá. Pro mě zcela nedívatelný film.

Protivný sprostý holky (2004)

Tahle komedie se chtěla dost lišit od ostatních "high school" dílek. Všechny ty královny krásy a zaběhaná pravidla na školách, dokáže semlet na prach. Dobrá volba byla, když se v titulních rolích objevila Lindsay Lohan, která filmu svou živelností dost pomáhá a blond protivná pipka Rachel McAdams, která své postavě vtiskla věrohodné rysy kravky, co ovládá celou střední, ale tam, kde film mohl být výjimečný ztrácí hodně tím, že mu přestávají jít na ruku nápady, a začne tak trochu nudit. Naštěstí rychle skončí a nestane se z něj otravný teenagerovský produkt. Mé hodnocení: 60%

Záhada Blair Witch (1999) odpad!

Fakt nevím, co to se mnou je, ale mě to nevyděsilo, nepřekvapilo a nebavilo mě to. Těžko říct, kde se stala chyba, ale je třeba postupovat systematicky a doberu se k tomu, že film se zaštítil vynikajícím humbukem kdy vehementně diváky balamutil tvrzením, že tohle se opravdu stalo a že ti studenti to prožili, měli strach, měli hlad a byli vyčerpaní a vyděšení na smrt, ale u mě se tento efekt nedostavil. Tenhle "fake" jsem jim odmítal po celou dobu sežrat, protože mu chyběla upřímnost a jeho odporná manipulativní podoba, jakou mu vtiskli tvůrci, byla až zrůdná. Film, který neoznačuji za horor, řadím plným právem za jeden z nejhorších a důkazem je anticena Zlatá malina, kterou téhož roku získal. 0%

Záhada Blair Witch 2 (2000)

Tohle pokračování v mnohém překvapilo. O to víc, že jedničku považuji za jeden z nejhorších hororů všech dob. Zde tvůrci zvolili daleko filmovější přístup a vyloupl se z toho zajímavý horor, který má řadu dobrých hororových scén, ale pokud příznivci jedničky na ní oceňovali její dokumentární autentičnost, tak tady na to budou muset zapomenout. Tohle je plnokrevný horor a ne jen hra na horor, tak jak to bylo předvedeno v jedničce. Chybělo působivější režijní i řemeslné zpracování. 60%

Pokrevní bratři (1999)

Film, který často sahá k vyššímu hodnocení, ale až nějak moc mně vadilo jeho horší zpracování, které se kategorizuje písmenem "B". Herci hrají až překvapivě dobře, nápaditost scénáři nechybí, ale režijně si to zasloužilo více přidat a mohlo to být lepší. 60%

Blade Runner (1982)

Slátanina s nadčasovými triky a vizuálem. 20%