Titanic (1997)

Navod, jak ziskat oskara : 1. Romanticky,. akcni, nostalgicky, melodramaticky pribeh 2. Kupa penez 3. Oblibeny herec (staci jeden) 4. Good soundtrack ..... ted jenom ceny fimlove akademie a 11sosek doma => TAKHLE TO NEFUNGUJE !!!

Muž na Měsíci (1999)

Milos Forman je osoba, ktera dokaze vyzdvihnout obycejne jedince, kteri jsou svym zpusobem jedinecni. At jde o Flynta ci Kaufmanna. Tento snimek nabizi kvalitni vizualni podivanou, tema k zamysleni a navic strhujici hudba v podani REM.

Černý jestřáb sestřelen (2001)

Valecny film, spousta krv, misty az dost naturalisticke, ale nevidim kvalitu filmu v potocich krve, ani kdyz se bojuje za neco uslechtileho, takze bohuzel mi tento film moc nedal

Legendy z Dogtownu (2005)

Priznam se, ze po prvni polovine jsem mel chut film vypnou, protoze mi to vice pripadalo jako dokument o rozvoji skateboardingu v USa s autobiografickymi prvky, ale na zadny film se nedivame do pulky ze ? Byl jsem proto ohromen a velice prijemne prekvapen, kdyz se druha polovina stylizovala jako melodrama vzestupu a padu uspesnych osobnosti, ktere pozdeji v zaveru najdou opravdove hodnoty, ktere jsou stale. Stale jsem premyslel, zda-li dat 3 bo 4*, ale Pink Floydi jak na zavodech a take na konci me mile prekvapili :)

Piano (1993)

Znate ten pocit, kdyz dokoukate nejaky film, ony bezi titulky a vy na to jeste stale koukate vytrestenyma ocima a snazite se rozdejchat a vstrebat poslednich patnact minut filmu ? Ne ?Tak tento film vrele doporucuji, krome vynikajiciho hereckeho vykonu (Holy Hunter jako nema, nestastna a zamilovan zena Ada) tento film doprovazi take hudba, ktera podle meho soudu zasluhuje Oskara teze. Vynikajici gradace a skvele zpracovani.

Utržený ze řetězu (2005)

Oukej Jet-li skvele zvlada bojova umeni, Morgan freeman je dokonaly jako vźdy, ale jinak dej ???Nechce mi nekdo tvrdit, ze to mel by trosku socialni snimek ??? No povim vam konec nejlepsi, jestli jsem celou dobu drzel smich, konec me naprosto presvedcil. Jet-li si musi srovnat ucty se zlymi padouchy a ochranit svou novou rodinu, coz se mu samozrejme povede, ale chce zabit sveho tryznitele => samozrejme nervove vypeti, protoze kladas nevi zda zabit zaporaka, ale na scenu prichazi druhy kladas dam mu ruku na rameno a pronese neco v duchu: " ne Johnny musis ukazat, ze si lepsi nez on!!", a on sklopi zbran => ze jste toto uz slyseli o videli ???Neni divu od filmu Sedm, kde to bylo krasne zpracovane a videli jsme opravdu Pittovo rozpolozeni, to vidim skoro v kazdem stupidnim akcnim snimku. Tedy omlouvam se tento mel navic jako rekvizitu lidsky obojek, coz me snad presvedcilo abych mu dal ty tri hvezdy...

Tak jde čas (1965) (seriál) odpad!

Tento serial nemuzu hodnotit, protoze jeste stale neskoncil :D...ale nechapu, jak se zrovna tento serial muze jmenovat Tak jde cas, kdyz cas zde zadnou roli nehraje :D...proste Tak sel cas, Tak jde cas, Tak pujde cas

Jak ukrást Dagmaru (2001) odpad!

No vy jste to nepochopili :D...Komedie nebyla v obsahu filmu, ale v tom, ze to nejakej blb dokazal sesmolit, druhej natocit a treti vyprodukovat...takze asi tak ;)

Kids (1995)

Asi jsem hloupy, ale dilo Kids mi prislo jako dosti ubohy, dekadentni a naturalisticky pokus Clarka o predvedeni zivota americke mladeze. Pominu-li hustou aglomeraci slov v uvozovkach "sukas, pica, panna, curak, vole" neshledavam na tomto snimku pranic zajimaveho. Protoze nejde ani nahled na mladez komplexne, ale spise jednu vrstvu, ktera je jeste znacne zredukovana na chlast, sex, drogy. Proto na zaver rikam, film jsem videl dvakrat, dvakrat jsem se snazil najit nejaky smysl a tez dvakrat jsem dosel k trpkemu zklamani. ode me 2*

Vetřelec ³ (1992)

Pro me nejlepsi dil a take zacatek Fincherovy strme kariery