Mamma Mia! (2008)

Kdakave, jecici, bez napadu... Odmyslete si Abbu, odmyslete si Meryl Streep a co vam zbyde? Neprijimam argumenty, ze toto bych si mohl rict o spouste dilmu, kdyz odectu dva zakladni elementy. Touto rocnici bych mohl udelat kvalitni snimek vazne ze vseho. 2* prave za t Meryl a pisnicky Abby.

Dexter (2006) (seriál)

Ted, po zhlednuti tri serii a patnacti zbodnutych popcornech si rikam, zda-li jsem normalni. Miluju serioveho vraha a hlavne mu dil co dil drzim palce, aby ho nedej boze chytli a on mohl vrazdit dal :-D

Hvězdný prach (2007)

Mel jsem to stesti, ze jsem tuto skvelou a prekvapivou pohadku videl o svatkach. Prijdou si v nic na sve deti i dospeli. A koneckoncu i ja dite v tele dospeleho. Bavil jsem se, byl jsem dojat a byl jsem unasen spolu s kouzly, princi a princeznami...priznavam se, doznavam se :)

Ospalá díra (1999)

U tohoto filmu mi to doslo, Burton opravdu toci sve filmy stejne. Dalce vic nez u jineho rezisera si muzete rict ano to je opet on, on Burton. Navic ano, Depp jako obvykle skvely, pricemz Burton postavil dej na tolik omletem tematu jako je tajemna zapletka a predvidatelne rozuzleni, kde podezrivate 2-3 lidi od zacatku. Ovsem pojeti je to, co z prumerneho nametu dela nadprumerny zazitek. Opet gratuluji a opet se klanim...

Sophiina volba (1982)

Nejsem si uplne jisty, co hodnotim, je-li to Styron nebo Pakula. M.Streepova byl jediny akter tohoto dramatu, o kterem bych uvazoval tak, ze svou knizni predlohu vyplnil, snad i prekovnal. MacNicol jako Stingo? ... Po tomto zamysleni tri hvezdy pro M. Streepovou A W.Styrona.

Svět zítřka (2004)

Poradte mi nekdo, za co tomu mam tech dat 71%, pro ktere se rozhodli ostatni hodnotitele a opravdu je ten film ode me dostane. Do te doby je to pro me spise parodie na film a parodie na to, co by se to teoreticky pokusilo parodovat...

Tahle země není pro starý (2007)

Mel-li bych to prirovnat k filmu, ktery jsem videl v posledni dobe, byl by to Zodiac. Ano, s tim rozdilem, ze zde mate jasne daneho padoucha. Pozbyvam asi nejaky dulezity gen, ktery obsahli mi kolegove hodnotitele, avsak mne tento film prisel misty zoufale roztahly, spadem pomaly a v jistych okamzicich jakoby dej snad dokonce i stal. Ano 3* davam pro herecke vykony (Jamier Barden jako vrazidici psychopat je vzorem stejne jako Hrusinsky ve Fuchsove Spalovaci mrtvol) nicmene ani to me nemohlo presvedcit k vyssimu hodnoceni naopak, stale vice, casteji a upenliveji se mi drala na mysl otazka: Jak toto mohl byt hit roku 2008?

Hancock (2008)

Usmevne, zabavne, rychle...Bohuzel jen v prvni tretine, proc Berg musel sklouznout k dotvoreni deje tou nejhloupejsi metodou, a to sentimentem, nostalgii a laskou. Dle meho nazoru to srazilo film ze zajimaveho a neokoukaneho snimku na obycejny tuctovy velkorzpoctovy dojak...

Rukojmí (2005)

Ackoliv na me po ranu trochu silne, pokladam to za kvalitni thriller. Skvely hudebni doprovod a strasidelne sceny, kuprkladu, kdyz bratrove umiraji a jejich zaverecny pohled na sebe. Necekejte nic hlubokomyslneho, spise akcnarna, nicmene smysl zabavit splnila, co vic.

Pusinky (2007)

Prosim, premyslel jsem o hodnoceni filmu, je pravda, ze herecke vykonu jsou v mnoha pripadech pekne, ale ten preibeh, boze to jde, aby kazdy trpel neurozou, chybel mi tam aspon malinky nadech normalnosti. U jednoho, spon u jednoho