Batman se vrací (1992)

Příběh padouchů, jejich pohnutek a psyché za činy. Který netopýří muž sleduje s depresivním odstupem a touhou zažít něco zoufale normálního jako je klidný štědrodenní večer. "Oswalde, to je to největší paraple jaký jsem kdy viděla" "Jmelí je jedovaté pokud ho jíte..." zaryté citace, nejpůsobivější scény s dokonale vykreslenou kočičí ženou a jejich tragédie. Sledujeme spíše nejsmutnější milostný příběh než komiksový film. Burton byl zářivou kometou, která si tímhle dílem vybudovala piedestal, který si svou součanou tvorbou zdařile podkopává. Nicméně, tohle navždy zůstane jedním z nejlepších filmů, jaké kdy spatřily světlo promítačky.

Preacher (2016) (seriál)

v průběhu první sezony tleskám a chci víc takhle nápaditých Ritchiovských seriálů. Nádhernej origin na který komiksožrouti nadávaj, ale ta quirky beznaděj a vysvětlení odkud a kam jdou antihrndinové krásně odšpuntuje větší otáčky druhý sezony. Po první jsem dával 4 hvězdy, na začátku druhé sezony přidávám další. Víc experimentálních seriálů prosím

Není čas zemřít (2021)

konec Craigovy éry jako konec jeho příběhu. Dostaneme napětí, humor, svůdnost bond girl po které žadoníme ať je na plátně déle, charisma, gadgety. Skvělé fyzické scény. Craig si svoje finále naprosto vychutnal

Duna (2021)

mám velký problém uznávat hodnocení lidí co napíšou “nečetl jsem knihu” prostě by měl sloužit nějaký filtr co tyhle lidi nepřipouští do mýho zornýho pole. Protože debatu: film by měl zvládnout vyprávět bez nutnosti znát předlohu… přijímám ale v takovém opusu jakým Duna je, je to prostě nemožný, A režisér dokázal všechny pohnutky a myšlenky z řádek propsat do obrazu.

Na pivu s Civalem (2021) (pořad)

rozbor díla Ridleyho Scotta naprosto zabil! Dlouho mi něco takhle encyklopedicky nepadlo do noty.

MovieZone Live Speciál (2018) (pořad)

bravo, bravo, bravo. Zábava co pobaví, ale i poučí, ale i pobaví.

Kovboj Bebop: Lovec odměn (1998) (seriál)

kosmický western, odkazy na Bruce Leeho, jazzový soundtrack… mohlo by to být lepší? Určitě, kdyby to nebylo tak krátký:)

Řekni, kdo tě zabil (2007) (seriál)

nikdy nepochopím zrušení tak skvělého serialu. úroveň cringe x humoru x geniality v dokonalém balancu. Zápletky jaké svět neviděl!

Bratříčku, kde jsi? (2000)

o smutku budování Ameriky. O všech divňousích a lidech. Cooenové a jejich masterpiece! A důkaz že Clooney je skvělý herec!

Králíček Jojo (2019)

právě jsem viděl pětihvězdičkový český film! Tak proč to tu neumíme, když ty štáby na to tu jsou? I pro tuhle dobu nabízí krásný poselství se z toho nepos.at