TRON: Legacy 3D (2010)

čekali jsme skoro třicet let, Jeff mezitím silně zestárl a tak se musel upravit navazující příběh. A navázání je více než příjemné, pomalu se seznamujete se synem Flynna a dějovou linkou a víte přesně kam to všechno směřuje. Když se pak dostanete do virtuální reality a to je.... prostě super. Všechno je prostě o dvacet let dál a tak nás uvítá svět neuvěřitelného ražení v čele s Jeffem na jehož příchod půlku filmu čekáme. Snímek nabízí pár epických scén, jako je třeba jízda motocyklem po nočních ulicích podpořená skvělou hudbou od Daft Punk. Jenže to nestačí na hvězdné výšiny. Legacy je schopným potomkem původního Trona, avšak navzdory své snaze být epickým se k těmto slovům dostává opravdu jen chvílemi.

3000 mil na útěku (2001)

ukázka úžasných herců ve zvláštních pozicích a rolích. Vidět Kevina Costnera v maniakální pozici je prostě zážitek navíc když přitom vypadá jako Elvis. Do toho tu Kurt hraje tvrďáka jakým prostě je a to krásně sedí do celého konceptu. Tvrdý film plný kulek a ukradeného balíku peněz. Ne každému sedne ale za herce v kostýmech Elvise to stojí:)

40 let panic (2005)

Judd Apatow, Steve Carell, Paul Rudd, Seth Rogen kdybych do svého komentáře napsal jen tato jména, v podstatě by to stačilo. Mnozí z nich se tu poprvé předvedli ve svém pravém světle a dostali prostor pro své herecké a komediální dovednosti. Rozhodně se nejedná o komedii století a jako bývalého prodejce elektroniky mě ohromně bavili vtipy z prodejny, ale film můžu komedie chtivým divákům jen doporučit!

Jonah Hex (2010)

ztracený čas, ztracené peníze, ztracená příležitost, všechno je ztracené. Brolin je zjizvený mstitel. A co dál? Za necelou hodinu a půl se na plátně stane cosi, co nejsem ani schopen převyprávět jak plytké to je. Fox je tu úplně mimo mísu a prostě jen do počtu protože na plakátech vypadá dobře, a to se dá říct prostě o všem, vše je tu jen aby to prostě bylo. Malkovich si tady vydělává na důchod a to co předvádí vůbec nevystihuje jeho umění. Pokud máte zájem o něco syrového a dobrého šáhněte po Solomon Kaneovi na tomhle si hrozným způsobem zkazíte chuť na komiksovou jízdu

Princ z Persie: Písky času (2010)

Newell se z tohohle snímku pokusil vyždímat co se dalo, ohromná akce se pokusila být dokonalá po všech stránkách. Všechno, ale bohužel nefunguje. Po první půlhodině sledování se film začne opakovat, žádná gradace se moc neděje. Závěr se snaží být nadupaný digitálními efekty ale byl bych radši za opravdu staromodní souboj. Navzdory tomu je Jake ohromně sympatický a hlášky se mu sypou ačkoliv jeho oděv nemá většinou rukávy. Co mě ale hrozně zaráží jepodivně ve tváři oplácaná a ve filmu takřka nesvlečená Gemma Arterton což je pro mě jasné mínus. Princ předvedl hrdinský výkon s výkyvy ve svém podání, ale jako nenáročný akční snímek s prvky fantasy uspokojí diváky bez větších ambicí obstojně.

Želvy Ninja (2007)

želvy začínají přibližně tam, kde jsem je před deseti lety zanechal. A celý film Vás prostě postupně přivádí do známého prostředí a lepí staré přátelství. co k tomu víc dodat? jako věrného želvího fanouška to pro mě bylo víc než dokonalé, asi těžko se od komiksáku pro malé caparty dá očekávat oscarový výkon, přesto je mi líto že bojové scény zůstaly dost odfláknuté což je neduh i předchozích(hlavně hraných) dílů.

Tekken (2010)

když se chcete pustit do adaptace druhé jedné z nejslavnějších mlátiček, potřebujete někoho kdo dokáže pracovat se střihem a choreografií na maximální úrovni. Pokud si vezmete štáb co kdysi točil turecké hvězdné války, zbudou vám jen oči pro pláč. Tekken je načinčaný a snaží se vypadat hrozně draze a opravdicky. selhává však režijně, herecky, kamerově i co se choreografie týče. špatné momenty: Eddie Gordo v podání Crowdera se objeví cirka na 5 minut čistého času. Nikdy nechcete vidět chlapa tancovat ve filmu pokud se nejedná o profíka... tady bohužel vidíte a je to gay.

Pan Nikdo (2009)

říkejte mi sentimentální blbečku, ale tohle je tak přecpaný sladkostí a poučnýma kecičkama, že se tomu nedá vzdorovat.

Máj (2008)

Pokud by pan Brabec(kterého za jeho kameramanský um obdivuji) netočil materiál nad kterým následně onanoval ve střižně, ale materiál, který se má vyrovnat nebo dokonce překonat Kytici, vše by bylo ok. Máj však funguje jako videoklip k písni od Čechomorů, ale ne jako film. Hvězda patří panu Třískovi, kterého zbožňuji nade vše svaté.snímek uspokojí hlavně a jedině zhýralé básníky na tripu.

Ong-Bak 2 (2005)

Vůbec nedokážu pochopit ty nadšené hodnocení ostatních uživatelů, říkám si jestli jsme viděli ten stejný film. Tak jak je příběh vyprávěn, jeho hluchá místa, velmi špatné herecké výkony a akční kameru, která ničí požitek z akčních scén mi ubírají veškeré klady na filmu.,Doporučuji si snímek pustit zrychleně a podívat se jen na bojové pasáže.