Obyčejní lidé (1980)

neuvěřitelně autenticky ztvárněné drama o lidském neštěstí a postupné snaze o nápravu. Redford ukázal svým debutem že si zaslouží přízvisko Pan Režisér:)

Butch Cassidy a Sundance Kid (1969)

Newman s Redfordem vytvořili pojem buddy movie a propojili ho s jedním z nejlepších westernových příběhů. Narozdíl od Tenkrát na západě, ukazují uvolněnost a divák má snahu sympatizovat s antihrdiny. Hodný, zlý a ošklivý sice ukazuje vtip ale stále je to tvrdší western, BCASK bych zařadil ještě o stupínek nad. Tohle je opravdová jízda s dramatickým vyvrcholením. Jednoznačně památné scény jsou jízda na kole za zvuku "Raindrops keep fallin on my head" a nástup pronásledovatelů z obrněného vlaku. I pokud nemáte rádi westerny, tohle musíte vidět!

Megamysl (2010)

Megamind je pro mě zatím nejlepší animák tohoto roku, a to rozhodně díky skvělému Willu Ferrellovi, který dokázal přenést svůj osobitý charakter do animované postavy a navíc díky tomu, že se jedná o v podstatě dětský film, tím že není přehnaně oplzlý je skvěle vyvážený. Své party si naprosto užívá, a protože je to film o něm, nesleze v podstatě z plátna. Kouzlo Metro Mana podtržené Pitťákovým voiceoverem a vyzáží supermana řízlého s Elvisem Presleyem je prostě dokonalé. Nevím jestli je to tím že jsem neviděl všechny trailery a nebo skutečně tvůrci neprozradili všechno v ukázkách, ale příběh a twist mě překvapil a jem z toho jednoduše nadšený. Jeden z nejlepších animáků v poslední době, vřele doporučuji a hlavně v originálním znění a pro fanoušky Supermana, Ferrellův výstup ala Marlon Brando vás určitě potěší:)

Legenda o sovích strážcích (2010)

Skoro dokonalá animální/animovaná orgie:) v devadesáti minutách odvyprávěný příběh epického charakteru je prostě málo, hodila by se delší stopáž a rating aspoň pg-13 takhle bylo absolutně vidět že i když je to o bitvě, je to hlavně pro děti. jinak je ale moje srdce toužící po jízdách typu Avatar potěšeno.

Batmánie (1989)

Vcelku poutavý dokument, vyprávějící o začátku průběhu i konci seriálu Batman z 60. let. Dozvíme se pár perliček a uvidíme i produkční záběry z příprav, každopádně se z tématu dalo vytěžit více, jedná se pouze o televizně zpracovaný dokument se všemi svými světlými i tmavými místy.

Zelený sršeň (2011)

Michel Gondry poprvé v životě režíruje akční film. Ačkoliv se očekává jen akce, Seth Rogen díky tomu, že si napsal scénář přímo na sebe, dodává kupu komediálních prvků, které nádherně vyvažují celkové vyznění filmu. Britt představovaný Sethem je totální křupan a hajzl, je to typ člověka u kterého se držíte protože víte že s ním bude párty, ale jako přítele ho nechcete. Když však umře jeho otec, celé mediální impérium mu spadne do rukou a musí si s ním chtě nechtě poradit. Na scénu přichází jeho asistent Kato, skvěle ztvárněný a Bruce Leemu poctu vzdávajícím Jayem Chou. Skutečně, odkazy a vzdání holdu pro původní obsazení seriálu tu můžeme vidět na každém kroku, ve skicách Kata si všimneme kresby nápadně podobné nejslavnějšímu asiatovi, dokonce je zde použit nejslavnější úder "one inch punch". Nemůžu jinak než být nadšený, film je vyvážený po všech stránkách. Rogen sršní vtipem, Chou kope zadky nadzvukouvou rychlostí, Waltz je obávaným gangsterem s dokonalou komickou stránkou, a Diazová dokáže být kost a navíc přiznat svůj věk. pokud se chystáte do kina, klidně vynechtě 3D, film byl do této technologie dodatečně převáděn a není tu nic co by člověk skutečně vychutnal. Gondryho obstojný debut na poli akce, podpořený Rogenovým komediálním timingem rozhodně nezklame, trocha retro akce a pocty předloze se fanouškům i akčním divákům bude zajisté líbit.

Legie (2010)

Legie klame vším co dělá, a začíná to už názvem. Myslíte si že uvidíte zástupy bojovníků a místo toho tu máte dost uměle vytvořenou vyvražďovačku, která navíc nemá ani atmosféru. Něco mi na tom hrozně připomínalo Úsvit mrtvých protože všechny typy těchto snímků pracují s podobným principem, odříznete bandu lidí od civilizace, obsypete nebezpečím a pomalu vyhlazujete. Jenže to prostě bez správné atmosféry nepracuje, a ta tu chybí. Bettany zde navíc předvádí charisma zmrzlého psího hovínka, takže opravdu není na čem stavět. Těch pár zajímavých okamžiků(sprostá stařenka, nebo zmrzlinář) nejsou nic co Vás vytrhne z nudnosti. Legie selhává, ukáže pár zajímavých nápadů, ale jinak zjistíte, že je silně nedoživená a potřebovala by pár steaků k naplnění krvelačných představ publika

Robot Bastard! (2002)

Kartonový svět s kartonovým robotem je naplněn pitoreskními postavami a úkolem zachránit dceru prezidenta, v tom všem se potlouká robot naplněný až do posledního obvodu drsňáctvím a cynismem. Tenhle kraťas je skvělý akční nářez!

Bez soucitu (2010)

Všichni jsme viděli Taken, že? a všichni teď víme jaký je Neeson borec. Máme tu dva velmi dobré herce, kteří ten film přesto nedokáží utáhnout. Působí to jako když v závodním speciálu máte motor z trabanta. Všechno vypadá skvěle, podmínky jsou dokonalé, vše je načinčané, ale požadovaný výkon se nedostaví. Travolta je často spíš na pěst, než že bych jemu drzonuství chtěl fandit, a Meyers v podstatě taky za to že Travoltovi nedá pěstí. Film v rámsi akčního bijáku obstojně zvládá vše co po něm divák považuje, ale po dokonalém Taken přichází zvláštní vystřízlivění.

Kmotr III (1990)

Po dvou dílech, které Vás nenechají vydechnout, se díváte na film, který samostatně dokáže dokonale fungovat, jako závěr jedné z nejlepších trilogií světa je to ale málo. Je to jako bychom všechno už viděli, jako bychom očekávali pozvolný úpadek a Coppola se celý příběh snaží už jen uzavřít. Nadšené ohlasy na snímek chápu z části kvůli jeho auře, pokud se na film díváte nezatíženě, nedosahuje až tak dobrých kvalit.