• Romantický

Hamlet (1990)

Člověk se nemůže ubránit srovnávání. Branaghův Hamlet mi prostě přišel lepší. Mel Gibson byl v roli prince Dánského toporný a příliš...americký. Zato Branagh si ho užíval. Nicméně ženy v tomto dramatu perlily. Hodně výrazná byla ve své roli Glenn Close i Helena Bonham Carter, která možná hrála bláznivku lépe než Kate Winslet. Skvělá podívaná.

Jibeuro... (2002)

Většinu filmu jsem čekala a doufala, že babička toho fakana přetáhně čaganem. To se bohužel nestalo, ale i tak měl tenhle snímek své kouzlo.

Životy těch druhých (2006)

Lidský film o lidských chybách i slabostech a nelidských podmíkách. Je důležité si uvědomit a zamyslet se nad tím, jak by člověk reagoval v kritické době. Právě za takových podmínek se projeví charakter člověka. Skvělé herecké výkony, zejména mě fascinoval Ulrich Mühe, přesvěčivě slizce hrála také Martina Gedeck (ale ta je slizká už od pohledu).

Maryša (1935)

V krojích je to krásná podívaná, zejména Jiřině Štěpničkové to ve Vlčnovském kroji vážně sekne. Bohužel pro rodilého Moraváka je to naposlech hrůza - Čecháčci se snažili napodobit Slovácké nářečí a moc sa jim to nepovédlo...hrozná intonace i přízvuk.

Občanka Ruth (1996)

Film skvěle popisuje dementnost američanů,kteří jso schopni vytvořit si modlu prakticky z čehokoliv, i z fetky. Laura Dern je totálně nesympatická sama o sobě,takže její role ani nevyžadovala velkého hereckého umění. Ale jinak fajn oddychovka.

Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (2016)

Jako ženu mě běžně válečné filmy moc neoslovují. Melovi se ale podařilo něco neskutečného - natočit duchapřítomný surový a zároveň citlivý film. Grafika byla fantastická, vojáci překračujicí střeva a kousky těl...no jako bych tam byla...moc pěkný kousek a Garfield byl úplně k sežrání.

Sebevražedný oddíl (2016)

Je to tak blbé, až je to pěkné. Oscar za make-up je rozhodně oprávněný. Ve filmu excelovala šílená i krásná Margot Robbie, Will Smith hrál podobnou roli, jakou hraje všude, takže nepřekvapil ani nezklamal. Překvapilo mě, že jsem viděla "hrát" anorektickou lezbu Caru Delevingne. Děj byl takový americký, ale jako oddychovka to bylo fajn. A super psycho hudba. Prostě mix blbostí.

Kniha džunglí (2016)

Myslím, že Oscar za vizuální efekty je v tomto případě zcela oprávněný, spíš bych byla překvapena, kdyby jej film nedostal. Bylo to milé, pěkné na pohled, plné zvířátek. Zároveň poučné a optimistické. A tak vůbec, prostě pěkná pohádka.

Doktor Flastr (1998)

Nechápu tak žalostně nízké hodnocení filmu. Robin Williams byl jedním z nejlepších herců na světě a exceloval ve vážných i komediálních rolích. Nedokážu si představit herce, který by doktora Adamse ztvárnil lépe. Krásný a citlivý film, ten by měli promítat na medicíně povinně, možná by odcházelo víc pacientů od lékaře s úsměvem na rtech.

Moskva na Hudsonu (1984)

Po shlédnutí filmu jsem měla chuť emigrovat do Ameriky v oddělení jeansů obchodního domu Bloomingdale's. S nebožtíkem Robinem by byla ta emigrace ještě o to lepší. Před třiceti lety to asi bylo jednodušší - stačilo zavolat "já chci azyl!" a všichni se mohli přetrhnout. Momentálně za Trumpova režimu by nejspíš následovala rychlá deportace a tučná faktura za vzniklé náklady. Robin je jako vždy skvělý, film sice není úplný trhák, ale je to příjemná podívaná.