• Romantický

Manon od pramene (1986)

Ve druhém díle jsem se končně dočkala satisfakce po depresivním prvním díle. Byť temné, ale o něco méně depresivní. Ve filmu skvěle perlil Yves Montand, který se své role zhostil opravdu královsky a potěchou pro oko byla krásná Emmanuelle Béart.

Jean od Floretty (1986)

Celou dobu jsem nebohému, naivnímu a bezelstnému Jeanovi fandila. Nějak si nemůžu zvyknout na to, že nějkvalitnější filmy hepy endy neznají stejně jako lidská závist a chamtivost neznají hranice. Skvělé herecké výkony i milý manželský pár Depardieu a Depardieu, kterým to prostě spolu sluší.

Dva muži ve městě (1973)

Z počátku se k vám tenhle příbeh nenápadně přiblíží, chvilku kolem vás krouží, najednou vás popadne, roztrhá na cucky a zahodí a vy ani nevíte jak. Fantastický Alain Delon, kterého vám prostě musí být líto. A moudrý Jean Gabin, se kterým stačí komunikovat pouze očním kontaktem. Neotřelý film o tom, jak se neustálá víra ve zlo dokáže přeměnit ve skutečné zlo. A člověk pořád čeká, že se na závěr dočká nějakého toho "deus ex machina", ale jelikož nejsme v americkém filmu, tak se žádného hepy endu nedočkáme. A v tom je ta smutná krása celého filmu.

Gilda (1946)

Dějově film není moc hluboký, ale alespoň je se na co koukat. Takže čtvrtá hvězda je za skvělou Ritu a její Put The Blame on Mame.

Anton Špelec, ostrostřelec (1932)

Vlasta Burian je prostě klasik a záruka kvality. Jeho "Ligueére!" mě pokaždé dostalo...Jednoduchý, ryzí a upřímný humor. I dvě písně předvedené s grácií byly perfektní.

Constantine (2005)

Nadměrná očekávání a monstrózní úvod. Pak následuje už jen přehlídka nudy a trapných přehrávaných scén hodných tak akorát Scary movie. Pokud to měla být parodie, tak jsem ji asi nepochopila.

Nezapomenutelná láska (1957)

Komplikované, romantické, něžné a kouzelné. Zbožňuju tyhle staré filmy, které neservírují romantiku prvoplánovou a vulgárně obnaženou, ale i kvůli morálce dnes dávno zapomenuté nechávají diváka na pochybách až do poslední minuty, jestli se ústřední dvojice vůbec dá dohromady. Pro někoho možná laciné, já jsem ale stará romantická duše a navíc Cary Grant byl i ve svých třiapadesáti štramák, takže za mě čtyři hvězdy.

Bůh žehnej Americe (2011)

Je trochu škoda, že film si protiřečí v tom, že je přesycený tím, co kritizuje...jinak tam jsou některé myšlenky docela dobré...ale na jednu stranu si hraje na sondu do hlubin duše moderního člověka, a na druhou stranu trošku trapně laciný akčák... kdyby to zůstalo u ztrápeného tlusťocha podivujícího se nad sobeckým a povrchním světem (který možná na konci někoho zabije), asi bych byla spokojenější...ale zase je pravda, že tohle je forma, která donutí i amerického primitiva dokoukat film do konce..

Krasavec Beauty (1994)

Málokdo by řekl, že koňská pohádka může být citlivá a chytlavá i pro dospělé. Myslím, že je to skvěle zpracovaný snímek, který nejednoho milovníka zvířat téměř dovede k slzám. Zajímalo by mě, jak se některé scény (porod, ztráta podkovy, nakopnutí zadní nohou) natáčely.

Stůj při mně (1986)

Snůška sentimentálních sraček? V žádném případě. Krásný film o naivitě dětství, přátelství, hledání mrtvoly a tak...