Kytice (2000)

Souhlas s Ninadel; teprve nyní tento film zdomácněl, dostal se do povědomí diváků a je sledován s náležitým respektem. Pro mě je velice zásadní Svatební košile (a perfektní Roden), jinak velmi vysokou kvalitu si drží i Vodník a Polednice, ovšem ani ostatní balady příliš nezaostávají.

Nuda v Brně (2003)

Místy je to dost dobré...ovšem jako celek to moc nefunguje..

Fontána (2006)

Film plný filozofie, která se točí kolem lidského bytí a nebytí. Rachel Weisz ve své nejlepší roli, Hugh Jackman rovněž skvělý...a režie Aronofského je bezchybná. Propojení tří realit bylo sice zpočátku chaotické, ale přesto do filmu zapadlo, tvořilo vlastně jeho celistvý rámec. Aranofsky opravdu umí, na jeho filmy se zaměřím...

Vodní svět (1995)

Poprvé mě to uchvátilo, podruhé jsem byl už více skeptický a potřetí jsem zjistil, že je to docela průměrný snímek.

Tanec s vlky (1990)

Původně jsem chtěl dát čtyři ****, ale konec byl tak uchvacující a tak neamerický, že jsem si řekl, tak to ne...To se musí náležitě ocenit, a tak tedy za pět. Američané se zde opravdu zastávají Indiánů (nemohl jsem tomu uvěřit, po tom, co všechno jim provedli, je snad toto dílko částečnou malinkou omluvou), a díkybohu se nekonal žádný přeslazený happyend, což vyloženě nesnáším. Takže ano, oceňuji...i když je pravda, že k úplné dokonalosti mi ještě schází malinko rychlejší spád a propracovanější děj...ale to se dá odpustit.

Sám doma a bohatý (1994)

Film průměrný, ale český dabing je otřesný, já sám bych to namluvil líp - všechny role.

Robocop (1994) (seriál)

Nostalgie je sviňa.

Gympl (2007)

Ale tak jó....docela se to dalo, scénář i režie je sice docela špatná, ale vyšší úroveň tomu dávají kvalitně zvolení herci (Holubová, Bydžovská, Chýlková, Kraus, Schmitzer a Šteindler), s těmi mladými studentíky je to však horší (o hercích se nedá v žádném případě mluvit, a to nyní ani o Mádlovi, který je zde velmi špatný). Ale jako večerní oddychovka je to dobrý.

Vyměřený čas (2011)

Pojetí času, který vzal hodnotu penězům, je téma vskutku osvěžující a Timberlake i Seyfried mě přesvědčili o tom, že film stojí za to shlédnout (i když je pravda, že jsem se k tomu dlouho přemáhal, ale nelituji). Dokonalé je rozdělení do časových zón, kde na samém počátku jsou lidé, kteří umírají, protože jim čas právě vypršel a na konci žijí lidé, kteří neumí žít v pravém slova smyslu, protože mají času nazbyt. A pak se objeví moderní Bonnie a Clyde, kteří bohatým berou a chudým dávají (seč každý z nich pochází z jiného časového pásma). Úžasné téma s úžasnými motivy, skvělí herci, masky i kamera, avšak mám takový divný pocit, že z této skvělé látky se dalo vytřískat ještě více, rozšířit děj ještě do dalších uliček, které by si žily svým vlastním životem. I když nejsem přítel filmových pokračování, zde si je vysloveně přeji, protože téma nebylo stoprocentně vyčerpáno.