Vítejte v KLDR! (2008)

Dokument o tom, jak si partička Čechů vyjede do Koree. A to zrovna do té zlé, špatné (pro vzdělance severní). :) Zajímavý je hlavně okamžik, kdy se jeden z turistů zeptá korejské průvodkyně, jestli ví o tom, že se v Česku bude stavět radar proti státům zlé osy, za což označil i KLDR. Jinak průměrný snímek.

Severní Korea: Kdo udává tón (2009)

Severní Korea - aneb země, která má na povrch vše dokonalé, vevnitř je však prohnilá. Země plná kontrastů - na jedné straně umírají lidé hladomorem, na straně druhé se vyhazují peníze na obrovitánskou propagandu. Ovšem vždy všechny spojí hudba, ale pozor, pouze ta národně-lidová, žádný jazz a chraň Bůh už vůbec ne milostné písně, které jsou výdobytkem kapitalistického západu!

Brestská pevnost (2010)

Velice povedené dílko z bělorusko-ruských končin - konečně Rusové opět dokázali, že válečné filmy opravdu umí (9.rota tedy nebyla jen světlá náhoda), pověstná ruská chladnost šla zde trochu stranou, do filmu vstoupily emoce, ovšem samozřejmě s ruskou mrazivou příchutí. Happyend se díkybohu nekonal, to přenechme amíkům, zakončení bylo vskutku realistické a dokonce se vojákům dostalo potřebné úcty - jen tak dál. Na režiséra Alexandra Kotta si posvítím.

Fimfárum Jana Wericha (2002)

Lakomá Barka vede. Werich byl borec po herecké, ale i zvukové stránce.

Broučci - Dobrodružství na pasece (1998) (série)

Ale kdeže...kouzlo prvních broučků se vytratilo a zůstala nějaká patlanina, která v sobě neskrývá ani kousek nostalgie své úspěšné prvotiny.

Prokletý ostrov (2010)

Zajímavý příběhový zvrat, bezvadně posazení postavy Bena Kingsleyho, který ji ztvárnil dokonale - do poslední chvíle jsem si myslel, že hraje opět sviňáka, ale spletl jsem se...

Pravda a lež (1992) (TV film)

Zajímavě pojatý příběh, ztvárnění však bylo na mě hodně kulisové.

O rybáři a rybce (1986) (TV film)

Nezapomenutelná Galatíková a výborný Kemr jsou hlavním úspěchem téhle pohádky.

Roztomilý člověk (1941)

Mírně nadprůměrná veselohra té doby, ovšem stále více a více žasnu nad bezpochyby perfektním komediálním talentu Nataši Gollové - byla tedy pořádné třeštidlo a ve své zbrklosti dokázala dostat na kolena kdekoho. Asi se zaměřím i na její méně známé filmy.