• Hudební

Barry Seal: Nebeský gauner (2017)

Veľmi zaujímavý príbeh. V posledných chvíľach, keď sa Barry ubytovával každý deň v inom moteli, som len tŕpol kedy "to" príde. Alebo či vôbec.

Pomsta (2017)

Ak sa odprostím od toho, že už prežitie úvodného pádu z útesu s napichnutím na konár je veľmi nereálne (nehovoriac o tom čo bude nasledovať v priebehu celého filmu), tak musím povedať, že ma tento film celkom bavil (koniec koncov, o nič iné ani nejde). Pekná blondínka, ktorá celý film sotva niečo prehovorí, sa zmení z rozmaznanej štetinky na zabijácku mašinu, ktorá dokáže prežiť všetko čo sa jej prihodí do cesty. K tomu veľmi, ale fakt veľmi veľa krvi (až má človek pocit, že títo ľudia majú viac krvi ako bežný človek). Mňa tento film bavil, takže dám štedré štyri hviezdy :)

Bohemian Rhapsody (2018)

Fantastický film. Fantastický a veľmi presvedčivý výkon Ramiho Maleka, ktorý do tejto role vložil úplne všetko a je to na ňom patrične poznať - gestikulácia, pohyby, spôsob reči, akoby sme mali na plátne ozajstného Freddyho Mercuryho; celkovo je kasting veľmi vhodne zvolený - Gwylim Lee je ako čistá kópia Briana Maya a roztomilá Lucy Boynton je krajšia ako "originálna" Mary Austin :) Pri filme sa aj zasmejete, a niekomu možno aj slza ukvapne - pri dychberúcom finále na koncerte Live Aid vo Wembley je to veľmi pravdepodobné. Ak odhliadnem niekoľko faktografických chýb a to, že film nešiel úplne do hĺbky škandalózneho súkromia speváka, tak stále mi z toho vychádza majstrovský kúsok, ktorý si treba užiť v patričnej kvalite - na veľkom plátne a s poriadnym zvukom!

Apokalypsa v Hollywoodu (2013)

Párkrát som sa usmial, ale žeby to bola nejaká pecka... Skôr to bola blbina. Najsvetlejší moment bol asi dohadovanie kto zje Milky Way.

Špína (2017)

Pre Dominiku Morávkovú-Zeleníkovú je to druhý film po sebe, kde stvárnila obeť znásilnenia. Lepší dojem na mňa spravilo ale Pirko, kde inkriminované scény boli natočené vierohodnejšie a boli viac "emotívne". Tu je to suché a celkovo také nijaké (a navyše, urobí jej to v dome plnom ľudí a ona ani nepískne?). Celý film je natočený akokeby viac "umeleckejšie" a to ma veľmi nebavilo. Ku koncu som sa už fakt nudil a moja pozornosť výrazne upadla a samotný záver filmu bol úplne odfláknutý. Takže podľa môjho názoru to Tereza Nvotová na prvýkrát tak trochu nezvládla. Takže hviezdy hlavne za tých pár záživnejších scén z psychiatrie, kde hojne poletovali vzduchom nielen emócie, ale aj šťavnaté vulgarizmy a za opäť dobrý herecký výkon Dominiky.

Baba na zabití (2003)

Taká obyčajná americká komédia na jedno pozretie so zaujímavým koncom. Mať takú susedku, tak to chce nervy zo železa. A aj Drew Barrymore tu vyzerá k svetu :)

Pirko (2016)

Fúha. Takto realistické a surovo natočené scény znásilňovania som nečakal. Až je to divákovi nepríjemné to sledovať, ale bohužiaľ verím, že takto to nejako chodí v skutočnom živote, ak sa napr. nejaké naivné dievča z detského domova nejakým spôsobom zapletie medzi tú najohavnejšiu stoku ľudskej spoločnosti :( Každopádne, Dominika podala veľmi dobrý a hlavne uveriteľný výkon, na ktorom tento film stojí a padá. Okrem týchto vyššie uvedených mrazivých pasáží už bohužiaľ film ďalšie podobne emotívne scény neponúkne. Hlavne ten záver je taký všelijaký (SPOILER: z nedobrovoľnej prostitúcie na profi striptérku v nočnom klube? Ale čo už, možno to bolo jediné východisko). Škoda menej výraznej prvej polovice filmu. Ale inak na mňa Pirko spravilo dojem, aspoň čo sa týka neprikrášleného zobrazenia odvrátenej stránky života.

Tomb Raider (2018)

Docela dobré. Mne Alicia do tejto role pasovala a verím tomu, že vydala zo seba maximum, aj keď už pár týždňov po premietaní dostala vyhadzov pri prípadných pokračovaniach. Holt, Hollywood.