• Hudební

The Quiet (2005)

Celkom slušná psychologická dráma, ktorá sa veľmi dobre rozbehne, ale na konci sa bohužiaľ zadrhne. Záver, ktorý mal tento film vygradovať, bol taký nijaký, čo je veľká škoda. Takže ako to celé zhodnotiť? Objektívne by to malo byť skôr za tri hviezdy, ale za presvedčivú prvú polovicu a Elishu Cuthbert, ktorá to s pomocou mlčiacej Camilly Belle držala nad vodou, ich dám nakoniec štyri.

Celebrity s.r.o. (2015)

Po dlhej dobe som si pozrel niečo s Jirkom Mádlom, ale vidiac hodnotenie som od toho veľa nečakal. A takto to s týmto filmom aj je - Celebrity s.r.o. určite nebude patriť medzi tie lepšie Mádlove filmy. Príbeh ako taký proste veľmi nefungoval. Režírovanie príšerného seriálu s dejovými zvratmi pritiahnutými za vlasy, smiešny a nerešpektuhodný "záporák", teda mafián, pri ktorom som nechápal, prečo ho na konci filmu nikto nedolapil, keď na to bola príležitosť. K tomu Filip Kaňkovský, ktorý hrá úplne neschopného kreténa, čo vyvrcholí v závere filmu (nebudem prezradzovať), ale to malo predstavovať asi ten komediálny prvok, ktorý bohužiaľ nefungoval tak ako mal. Love story s povinnou "nahou" scénou sa veľa priestoru nedostalo, keďže hlavný hrdina musel náhle preč niekam, kde sa začal hrať na pohrebného režiséra :D Aspoňže tá Monika Horváthová bola celkom sympatická, aj keď tie české výrazy v jej slovenských dialógoch pôsobili rušivo a nemali tam čo hľadať. Takže suma sumárum, hodnotenie odpovedajúce snahe a kvalite tohto filmu.

Šmejdi (2013)

Tri hviezdy tak za informačnú hodnotu tohto dokumentu, že sa výrazne upozornilo na biznis takýchto skurvysynov... ale mám ľutovať pani, ktorá si OPAKOVANE nakupovala haraburdy za desaťtisíce Kč? Možno tvrdo povedané, ale to už nie je o dôverčivosti, ale o hlúposti takýchto ľudí, ktorí sa opakovane nechávajú ojebávať od týchto predajcov.

Pasažéři (2016)

Trochu predvídateľné, ale aj tak príjemné sci-fi, ktoré hodnotím o kúsok vyššie, ako "konkurenčný" kinohit minulého roku, Arrival.

Kódované vysílání (2013)

Nezmyselný, bezduchý film, pri ktorom človek miestami nevie, o čo kráča a zároveň sa nevie dočkať konca. K tomu nepresvedčivý herecký výkon Cusacka, ktorý sa tu snaží hrať na arogantného tvrďáka, ale vôbec mu to nežeriem. Ostatní na tom nie sú o moc lepšie. "Záporák" smiešny, napätie žiadne, dej o hovne, akcia tiež... Jedna hviezdička akurát tak za snahu a možno ešte za sexy Malin Akerman. Inak tu nie je čo hodnotiť. Sračka.

Samotáři (2000)

Zaujímavý film s celkom vtipnými hláškami zhuleného Macháčka :)

Jak ztratit kluka v 10 dnech (2003)

Romantické komédie príliš nepozerám, skoro v každej megatony klišé a predvídateľný scenár, čo sa týka aj tohto filmu, ale tu je aspoň dobrý námet a vhodne vybraná herecká dvojica, bez čoho by tento film nefungoval. Ale ja som sa celkom bavil, najmä v momentoch, keď Kate Hudson robila zle Mattewovi McConaugheyovi :)

Skleněný dům (2001)

Prečo len 58%? Tento film by som dal pokojne do "červených" čísel. Slušný thriller a sympatická Leelee Sobieski. Páči sa mi aj dvojka, ktorá síce vychádza z námetu jednotky, ale tam zase vyčnieva rola psychopatickej macochy.

Ostrov (2005)

"Ostrov" sa mi páčil podstatne viac, ako tá nasledujúca Bayova kravina s robotmi. Dobrý námet, film má dynamiku, výborné akčné scény a sympatickú ústrednú dvojicu. Môže byť. P.S.: MSN Search v búdke ma pobavil - ten to mal za sebou už hádam v dobe keď sa ten film točil, nieto ešte teraz, v roku 2017 (alebo skôr 2019) :D

Americká idyla (2016)

Tento komentár obsahuje spoilery, takže čítať len na vlastnú zodpovednosť. Celkom sa čudujem momentálnemu vysokému hodnoteniu (64%). Americká idyla je veľmi rozporuplný, ťažkopádny a jednoducho nefungujúci príbeh. Pri niektorých scénach si človek až klope na čelo, aké sú dementné (dcéra, ktorá chce aby ju otec pobozkal ako jej matku, dcéra vykrikujúca z auta na černochov heslo "black power"), niektoré scény majú byť emocionálne a dojemné, ale nedarí sa im to (pre mňa osobne záver filmu). Problematická dcéra je samostatná kapitola. Jej veľmi čudné a nelogické správanie človeku postupne začne liezť na nervy, a keď sa z nej postupne vykĺbe atentátnička a ku koncu nejaká čudná forma budhistky, tak to už je nonsens :D Takúto vyslovene čudáčku aby človek pohľadal. Za zmienku stojí aj to, že jej matka, ktorá sa viac-menej po zavrhnutí svojej podarenej dcéry rozhodne riešiť svoje osobné problémy faceliftom :D To snáď žartujú páni tvorcovia. A Ewan McGregor? S ním sa dalo súcitiť, aj keď aj on to pekne posral, keď nebonzol tú pseudostážistku polícii a rozhodol sa riešiť vec s ňou a na vlastnú päsť. Ewan je síce sympaťák a dobrý herec, ale jeho režijný debut bohužiaľ nestojí za veľa a dovolím si povedať, že aj kvôli predlohe - keďže film je natočený podľa románu, predpokladám, že aj ten bude podobne mimo. Dávam len jednu hviezdu a to len kvôli Ewanovi, inak by hodnotenie bolo najnižšie.