• Hudební

Škola rocku (2003)

Takéto filmy ja rád. Videné so slovenským dabingom a pohoda. Zábavná rocková jazda!

Těžce zamilován (2001)

Mňa to bavilo obstojne. Naviac kočka Gwyneth Paltrow (pochopiteľne jej "normálna" verzia :)) . Jack Black štandardne dobrý. Percentuálne okolo 70, v rámci tunajšieho hodnotenia sa prikloním až ku štyrom hviezdičkám, lebo tri a pol sa nedá dať :)

Forrest Gump (1994)

Pekný film, legenda, v podstate povinné pozeranie pre všetkých. Pán herec Tom Hanks exceluje a hudba od Alana Silvestriho je úchvatná. Spústa legendárnych hlášok ktoré pozná každý. A myslím že viac komentovať netreba, videl to úplne každý a keby sa náhodou našiel jedinec ktorý nie, tak to musí okamžite napraviť :) Päť hviezdičiek nedávam len preto, že Forrest Gump nie je (aspoň zatiaľ) taká srdcovka ako pre ostatných, ale to nič nemení na vec že ide o mimoriadny film :)

Transformers (2007)

No, veľmi by som chcel aby sa mi to páčilo tak ako väčšine, ale žiaľ nejde to :( Po technickej stránke je to bezchybné DVD, skvelý obraz a zvuk atď..., po filmárskej stránke skvelé a oku lahodiace efekty, ale to najdôležitejšie na filme pokulháva - a to príbeh. Na mňa (nesmejte sa mi :)) trocha moc komplikované, miestami som sa strácal v deji a zo trikrát sa mi aj zívalo a to nie je pozitívne :)) Tiež musím dať za pravdu niektorým čitateľom ktorí kritizovali plytký humor (hlavne hláška LaBeoufa o "jeho" porne bola trocha trápna). No ale tak úplne nahovno to nebolo, pozerať sa to dalo, navyše môj záujem sa vždy zvýšil keď sa na obrazoke objavila Megan Fox, ktorá bola ako vždy riadne sexy. Takže suma sumárum, tak za tri hviezdičky (zatiaľ). DVD bolo v akcii a stálo ma 3,99,-€, takže za tú cenu sa to dalo. Hádam pri ďalšom vzhliadnutí ma to chytí viac (alebo pri ďalších dvoch dieloch).

Rocker (2008)

Paráda, takýto typ komédií mám veľmi rád. Rainn Wilson váli slušne a je pekné že si splnil sen, aj keď nie v heavy metalovej kapele, ale aj tak super. A k tomu krásna basgitaristka Emma Stone a ja môžem byť nadmieru spokojný :) P.S. - bavilo ma to znateľne viac ako Trsátko osudu, takže rád pridám aj na hodnotení :)

Deset důvodů, proč tě nenávidím (1999)

Veľmi príjemný a kultivovaný teenagerský film, najmä vďaka obsadeniu ústrednej hereckej dvojice v podobe Julie Stiles a charizmatického Heatha Ledgera.

Panna nebo orel (2010)

Ušlo to, ale na komédiu to bolo trocha málo nie? Emma Stone je ale fajn herečka, tak aspoň tie dve hviezdy si film zaslúži. Dobrá hláška s bibliou :)

Iron Man 3 (2013)

Asi najlepší Iron Man. 3D hodnotím pozitívne, pretože som len "sviatočný" návštevník kina a ešte sviatočnejší divák 3D záležitostí, takže som si ho užil po veľmi dlhej dobe a neriešim jeho technickú (ne)kvalitu. Film ako taký bol v poriadku. Akčné scény a efekty boli skvelé, k tomu zopár dobrých hlášok (limitovaná edícia hodiniek), charizmatický Robert Downey Jr. a ako vždy, nádherná Gwyneth Paltrow a akčná jazda sa môže začať. Super! P.S.: Úvodná skladba "Blue" od už dávno zabudnutých Eiffel 65 mi tak trochu vyrazila dych. Kto by čakal, že takáto starinka si ešte užije trochu slávy! :)

Temný rytíř (2008)

Ako som už inde písal, od Temného rytiera som mal dosť veľké očakávania. Akou mierou sa ich podarilo naplniť? Dostatočnou, aby som Temného rytiera mohol bezpečne označiť ako zatiaľ za najlepšiu batmanovku, kde nie je miesto pre žiadnu romantiku a šťastné konce. Naopak, prím hraje temnota, akcia, napätie a skvelý záporák Joker, od ktorého som si sľúbil najviac. Ten pôvodný ktorého zahral Jack Nicholson je oproti tomuto len odvar. Heath Ledger predviedol naozaj impozantný výkon psychopata (pre mňa predčil aj samotného Batmana), za ktorý bol náležite ocenený. Večná škoda, že až "in memoriam" :( Čo sa ostatných záležitostí týka, formálne nie je čo vytknúť. Skvelý kúzelný trik s ceruzkou :) Som zvedavý na minuloročné pokračovanie. Škoda že už bez Jokera, ale snáď sa s tým Nolan popral so cťou :)

Blbý a ještě blbější: Jak Harry potkal Lloyda (2003) odpad!

Doslova a do písmena tragický film, na ktorom sa nezasmeje ani jedinec ktorý prešiel lobotómiou!! Toto nemá nič spoločné s kultovou komédiou z roku 1994 a neželám si aby sa s ňou tento paškvil akýmkoľvek spôsobom spájal!!