Nalezená pravda (2010) (TV film)

Narazila jsem na to náhodou - a i když to bylo německé a tradičně docela blbé, zaujalo mne a poctivě se dodívala do konce, abych věděla, kdo je vrah. Chlubit se tím nebudu, ale už jsem viděla i horší filmy.

Temné nebe (2013)

Ok...logika silně pokulhává (děcko se bojí, má noční můry, dějí se divné věci, a rodiče ho přesto nechají spát stále samotného v pokoji, v obrovském rozlehlém baráku, případně ho dají na starost o něco staršímu bratrovi), dialogy jsou hloupé, vše je předvídatelné (ale ten konec!!!!), nicméně já se neuvěřitelně bála, jako málokdy, a to je přesně to, co od hororu chci. Zde splněno na výtečnou. Ano, asi je to film "pro děti", slabé, neoriginální, klasická lekačka, ale mne pohltil a měl výbornou atmosféru. A tak si dovolím nejít se zdejším davem a dávám plné hodnocení.

Hannibal (2013) (seriál)

Velmi vydařený seriál, ale to se dalo čekat, už s ohledem na obsazení a tvůrce. Že bude Mads výtečný, o tom jsem nepochybovala, ale opravdu mne překvapil Hugh Dancy, který chlápka s poruchou z autistického spektra (nebo na pomezí) hraje výtečně. Seriál se nebojí jít do různých nechutností a brutalit, možná i zbytečně, není nijak složitý a s původním filmem tedy podle mne nemá moc společného, ale to nevadí. Podívaná je to slušná.

Capote (2005)

Bohužel, povedlo se mi na film dívat s dabingem a myslím, že tím můj zážitek víc než citelně utrpěl. Jinak, co k tomu dodat? Pomalé tempo vyprávění, které se soustředí na Trumana a jeho vnitřní boje. Seymour nehne brvou, ať se raduje, nebo trpí. Capote prochází filmem skoro jako socha bez citu, a přitom vnímáme, že je plný emocí. Film měl pro mne především obsahovou hodnotu, zase jsem o něco chytřejší. Byl kvalitní, o tom žádná. Ale jak moc byl dobrý, v tom jsem tak trochu rozpolcená.

Reportér (2012)

Film, který stojí za vidění, nejen proto, že v něm Nicole čůrá na Zaca. Ze začátku - nuda, podivnost. Pak to začínalo dávat smysl, něco se dělo. Jakmile vstoupil na scénu John Cusack, film dostal neskutečný spád. Neuvěřitelné, jaké šílené role tu všechny ty vymazlené americké hvězdičky mají a jak elegantně je vystřihly bez mrknutí oka. Klobouk dolů. Závěr je brutální a rozhodně diametrálně odlišný od přesladkého začátku. Drsný film, reálný, bez příkras. Netradiční zážitek. Doporučuji.

Jeden musí z kola ven (2011)

Tenhle film je pro superinteligentni lidi, ktere navic bavi orientovat se v hadankach a tajich ruzneho druhu. Sama sobe se divim, ze jsem se dodivala, byť jsem tomu zbla rozuměla. Škoda, že to nebylo podle skutečné události, to by navíc to sledování mělo i přidanou hodnotu. Tedy, je to pro mě velká záhada - představuju si, že to může být jak chlapem/ženou, co jednomu přijde atraktivní, docela to má grády trávit s ním/ní čas, i když bohužel k souloži nedojde, byť by dotyčný chtěl, ale nějak to ani nejde se naštvat, protože to mělo něco do sebe. Ovšem co, těžko říct. Každopádně příště si na něco takového budu muset dát pozor, protože já to mám ráda se vším všudy :)

Nařčení (2012)

Docela zajímavé film a děsivý v tom, že je natočen podle skutečných událostí. Začíná to velmi nenápadně a kam až to dojde, zůstává rozum stát. Vím, známe to ze všech těch experimentů (Stanfordský, Milgramův apod.), přesto bych naivně čekala, že toto se stát - alespoň ne dojít až tak daleko - nemůže....a stalo se. Co se týče filmu, rozhodně stojí za shlédnutí, je natočen kvalitně, za málo peněz hodně muziky a mít to věhlasného režiséra a velkou reklamu, docela klidně to mohl být pořádný trhák. PS. Tak si tu pročítám zdejší komentáře a jsem zděšená...jak je možné, že je tolik uživatelů pohoršeno "hloupostí" aktérů filmu? Copak jsme opravdu tak málo vzdělaní? Tady nejde o hloupost, ale poslušnost, konformitu. A ta je v nás všech. Takoví jsme všichni, nejde o "blbou americkou krávu", jak tu zaznívá. A já si můžu jen přát, ať se do škol dostane více informací o tom, jaké experimenty na tomto poli proběhly, co všechno je již z naší psychiky probádáno, protože pokud budeme vědět, že něco takového je v nás všech, pokud si i tuto stránku připustíme, jen tak být může podobných pochybení méně (úžasný je telefonát Vana, který volá kamarádovi - udělal jsem něco špatného...až pak mu to došlo...ale došlo).

Best Laid Plans (2012)

Britské sociální drama. Hajzlík, co se kamarádí s mentálně postiženým velkým černochem. Kdo by to byl řekl, tenhle hajzlík má ale i dobré srdce, a byť kazí, na co šáhne, všichni mu to odpustí a mají ho rádi. Best laid plans prvoplánově hraje na city, tváří se intelektuálně, ale je to slabé a já čekala, že konec třeba bude pecka, leč nebyl, bohužel.

Druhá šance (2012)

Skvělá jednohubka s postaršími herci. Ze života. S obrovskou nadějí pro všechny, kterým to doma úplně neklape. A dokonce je to i místy vtipné. Vkusné, chytré, se stopáží tak akorát. Takových filmů v tomto žánru je poskrovnu, bohužel.

Nevědomí (2013)

Bezchybná práce - skvělá hudba, jako vždy precizní Cruise (a že to na něm celé stojí), o něco méně se mi líbila Olga, která místy svými výrazy a tím, jak "hrála" vypadala spíš komicky než vyděšeně a překvapeně, tronovské vizuálno, které ve filmu nešlo nevidět, narozdíl od některých uživatelů bych i řekla že dobrý příběh, a to až do posledních vteřin, i když až tak překvapivé to nebylo...ale jako by chybělo něco navíc. Překvapení, originalita, vtip...?