Bohémové (2005)

Nádhera!!! Slabé místo? Asi začátek. Do děje jsem se vpravila hned, což o to, ale rozbíhalo se to všechno dost pomalu a ztuha. Ale když to nabralo ty správné otáčky, už nešlo vyskočit...Muzikály znám většinou z divadelním prken, a tím nemyslím těch pražských, ale brněnských. A tam se jim daří víc než dobře. A doufám, že i Bohémové se na nich jednou ohřejí. Protože ztvárnění bude určitě skvostné, obdobně jako ve filmu (ale pravda, nemám srovnání, doposud jsem o Bohémech nic neslyšela). Písničky byly úžasné, herci dokonale padnoucí do svých rolí (jo, ten, kdo měl na starost casting, ten skutečně ví, co dělá), kulisy dechberoucí a i samotný příběh silný. A tak jen volám - La Vie Boheme!

40 let panic (2005)

Nebýt nekritické stopáže, jdu ještě o hvězdu výš. Ale jinak jsem nadšená a opět se jednou vyplatilo dát na názor zdejších uživatelů - není to ptákovina ve stylu Prci, prci, prcičky. Má to vtip a dialogy nejsou vůbec trapné (a to je nutné u komedie vždy ocenit). Všichni jsou sympatičtí a snaží se, jak jen to jde, což je vidět hlavně v závěrečných minutách - ty mne dostaly opravdu nejvíc a stálo za to se dodívat do konce.

Julie a Julia (2009)

Bylo to miloučké a byť nehorázně dlouhé (jak si dnes někdo může dovolit natočit dvouhodinový film???), uteklo to docela rychle. Meryl byla neskutečně šarmantní a "lobster killer" byla bezkonkurenčně nejlepší scénkou. Zajímavý komentář: Autenticita.

Po letech (2005) (TV film)

Jeden z mnoha televizních filmů, u kterého stihnete během 90 minut řadu dalších činností, aniž by nějak utrpělo sledování děje či vžití se do postav, které se tu samozřejmě ani náhodou nemůže konat.

Jak se neztratit v L.A. (1998)

Ach ne! Tolik hvězd a hvězdiček a dá dohromady takovou slátaninu? Odlepil se od toho pouze J. Depp (mám na mysli krátký dialog, resp. spíš monolog na konci ohledně relaxace na hřbitovech a ve strip barech) a díky bohu za to, to by mi ho bylo samotného líto. O čem to proboha bylo? Pozor na pozlátko? Sny se ne vždy splní? Má nebo nemá smysl se pokoušet si je naplnit? No, skutečně hluboká myšlenka...A když už je špatná forma i samotný obsah, co potom zbývá? Jo ještě konec, a ten je na poblinkání...

Vášeň a cit (2007)

Nechutně melodramatické. Anne Hathaway v roli, která jí absolutně (dle mého vkusu) nesedla. Bohužel to nezachránil ani překrásný James McAvoy. Co tomu chybělo? Nevím, možná E. Thompson. Ale to "něco" tam chybělo příliš.

Zítra na shledanou (1989)

Mladej Jeff Bridges a ještě mladší M. Culcin. Sžívání se nových partnerů s "cizími" dětmi, vypořádání se rozchody a rozvody. Snaha udělat vše co nejlépe, s minimalizací škod a chyb, kterým se stejně nikdo nevyhne. A pořádný happy end na závěr. Docela dobrý film na případnou odpolední skepsi a depresi.

Dorian Gray (2009)

První asociace? Guláš. Předně: začátek vypadal jako hodně eroticky laděný film (potud dobré), který poté ovšem přeladil na vážněji laděnou strunu (krátké záblesky připomínající horrorové scény), druhá polovina se bez dechu potácela ke smutnému skonu. Ben byl zlatíčko připomínající Edwarda ze stmívání, Colin slušný ďáblův našeptávač (a vůbec nehrál špatně), kterému se ovšem později zcela radikálně změnil charakter (a byl z něj vzorný taťka chránící svoji dceru před úkrokem vedle s chlípným a ztraceným bídákem). Četli jste knihu? Pak rychle zapomeňte, že byste ji ve filmu chtěli poznat/srovnávat, to opravdu ne, kromě ústředního námětu. Jo, a hudba byla taky příšerná. Smutné, skutečně smutné, připomínalo mi to naše televizní inscenace, které ČT1 s oblibou zařazuje na nedělní večery. Jste-li příznivci, možná si Doriana vychutnáte. Já mohu vyzvednout pouze výkon Colina, který zde vybočil ze svých vyjetých kolejí.

Láska za časů cholery (2007)

Bože, proč to bylo tak dlouhý? Abychom aspoň krapet poznali, jaké to bylo čekat 51 let na ženu svých snů? Bardem byl úžasně patetický, Giovanna hrála pěknou mrchu (asi proto po ní tolik toužil...), cholera tu byla v hlavní roli nevím proč, aby se film odlišil od jiných svého druhu? A co to potřebovalo místo toho? Pořádné nůžky. Ale pořádné!

Šípková Růženka podle babičky O'Grimmové (2008)

Babička byla dobrý vypravěč s procítěným a vytříbeným stylem přednesu. I takhle se dá dívat na Šípkovou Růženku. Diskriminovat stáří se nemusí vyplatit...