The Loved Ones (2009)

Jsem v rozpacích - 3 nebo 4****? Dobře, nakonec 4, protože je to australské a protože mí oblíbení uživatelé se nebáli jít s hodnocením vysoko. Předně - čekala jsem romantiku (nepodívala jsem se, co to je za film). A ano, asi tedy ne romantika, ale drama, chlapec bez otce, škola končí, ok, hlavní hrdina sympaťák....no co přišlo potom, to byla silná káva. Překvapivé je, že to vůbec nebylo trapné. Někdy se až sama stydím za to, na jakou kravinu se to dívám, herecké výkony, hlášky, horory ani ne béčkové....a tohle bylo ujeté až běda, a přitom vůbec ne zlé. Asi tím, že si to rozhodně nehraje na víc, než je. Výtečný komentář: verbal.

Tichá noc (2002) (TV film)

Rozhodně nenápadný film se skoro zapomenutou Lindou Hamilton, která tu hraje spořádanou německou dámu, mámu od dospívajícího synka, která se jej rozhodne chránit a navíc - prožít Vánoce, i když za humny řinčí válečná vřava. A nemožné se stane skutečností. Taková velmi příjemná pohádka.

Obřad (2011)

Je to thriller, místy slušný horor, temný, s víc než zajímavým nápadem (exorcismus) a stárnoucím Hopkinsem, který si ani zde neodpustí svůj upřený pohled. Tempo film nabere rychle a pak už je to jen drsná jízda s patřičným dramatickým závěrem. Jako asi většina uživatelů tady, než na film kouknu, podívám se na hodnocení a kolik hvězdiček dílu dali mí oblíbení - no 60% a 2-3 hvězdičky je na můj vkus docela slabota, takže nebýt Hopkinse, snad bych se ani nepodívala - ale ještě že jsem si dala říct! Nebylo to vůbec špatné, bylo to napínavé, nic rušivého jsem tam nenašla a filosoficko-psychologická myšlenka týkající se dobra-zla tomu dodávala patřičný šmrc, vkusně a nijak nerušivě.

Kotva u přívozu (1980) (TV film)

Poledňáková jde poznat na sto honů. Je to zdařilý sourozenec slavnějších bratříčků (S tebou mě baví svět, tatínek do polepsšovny apod.). Normalizace vyčuhuje zpoza rohu, ale mě to nevadilo. A rozhodla jsem se to nijak nesoudit a nerozebírat - na "prachsprostý" relax to bylo víc než báječné.

Stone of Destiny (2008)

Úsměvné. Partička patriotů se u piva hecne a rozhodne se ukrást z Westminsterského paláce v Londýně kámen, který pro Skoty mnohé znamená. Dodat tak trochu hrdosti a sebevědomí spoluobčanům (a snad tak i získat kus samostatnosti). Jestli takhle nějak to bylo, tak klobouk dolů, protože jak tahle ujetost mohla projít, nechápu. A pokud ano, 3x hurá a víc takových vlastenců, třeba i u nás.

Tajemství staré bambitky (2011) (TV film)

No, já na nové české pohádky vůbec nejsem a vlastně je vůbec neznám. Na tuto jsem natrefila náhodou a samotnou mě překvapilo, že mě vlastně vůbec neurážela. Buď tedy můj vkus natolik poklesl, že už nerozeznám ani hrubé zrno a plevu od toho fajnovějšího, nebo to možná až tak zlé nebylo. Těžko říct. Překvapil mě u T. Klus - já doteď nevěděla, kdo to je, pak jsem zaslechla, že snad zpěvák a ze zvědavosti mě zajímalo, co předvede v pohádce - a mně se líbil, byl přirozený, a to tu jinší ostřílení působili poněku trapně (např. můj oblíbený Vladyka). Příjemné překvapení, jako kulisa o Vánocích, kdy člověk zvládne lecos, proč ne.

Morgiana (1972)

Vím, je to klasika, vyhlášené, Herz, Janžurová, klenot naší kinematografie...ale nějak mi to nesedlo. Hudba dramaticky řvala a trhala uši co chvíli. Janžurová upírala své uhlové oči do kamery a tak různě padala do mdlob a jindy intrikařila...bylo to spíš lyrické než epické a na můj vkus moc velké umělečno, na které jsem dnes neměla náladu. Takže ano, ale spíš z nostalgie a že se to čeká, než že bych si ten film zamilovala a uchvátil mě.

Pension pro svobodné pány (1967)

Výtečná situační komedie - Janžurka "na zabití," Abrhám - no těžko říct, taky bych ho nechtěla, vykutálence jednoho...natrefit takhle v noci v tv na takový skvost, to je nádhera!

Milostná aféra (1994)

Originál neznám, i když vím, že je to film slavný. Líbil se mi. Velká romantika, konec, jak má být. Viděno v předvánočním čase, náídherně to sedlo do nálady, ty vločky za oknem...

Mission: Impossible - Ghost Protocol (2011)

Nečekaně skvěle poskládaná akční podívaná. Z traileru to až tak nevypadalo, ale samotný film nemá chybu (možná lehce stárnoucí Cruise, sebevědomý a nad věcí, trochu ubrat z plynu). Je to dokonce i vtipné! Některé scény byly vyloženě infarktové (hotel v Dubaji), triky zdařilé, akční scény místy až neotřelé. Hodně tomu mohl Simon Pegg, i když v roli počítačového nerda bych ho úplně nečekala a musela jsem si trochu zvyknout. No, sečteno a podtrženo, velmi příjemné překvapení.