50/50 (2011)

Výborný Levitt. Drsné téma. Začíná zvesela (skutečně, vysvětlení, proč se kuřbě říká blow job nemá chybu). Pak přituhuje a humor odchází. Přesto to není blbé a kvalita se udrží až do konce. Tedy, nakonec je to takové americké...ale co už s tím, když je to americký film, navíc se Sethem Rogenem. Nepřidávám se k tolik nadšeným ohlasům zde, ale za shlédnutí to rozhodně stojí.

Vyměřený čas (2011)

Přimhouřím oko nad těžkouvěřitelností příběhu (lidé jsou zde vlastně jako roboti, mají vyměřený čas), co už, myšlenka je to vlastně velmi zajímavá. Druhé přimhouřím např. za postavu Srážce času (krásný Cillian), její pohnutky mi ke konci vůbec nebyly jasné, s něčím takovým, jako je psychologie postav, se tu opravdu nezdržovali. Všechno ostatní je pak docela svižná jízda a pohlednými herci. Bavila jsem se celou dobu.

Pan Popper a jeho tučňáci (2011)

Rodinná komedie, dostanete, za co si zaplatíte. Carrey předvádí to, na co jsme zvyklí. V hlavní roli jsou tučňáci. Není to nijak zvlášť trapné, jak jsem se obávala. Také to ale bohužel není tak vtipné, jak mohlo být. Tak trochu zbytečný film, ale chápu, že na něco se s dětmi chodit musí.

Insidious (2010)

Po dlouhé době úžasný horor. Prý že by se dalo vytěžit víc....moc si nedovedu představit, jakým způsobem. Jasně, je to ve své podstatě béčkové, ALE....Ale je v naprosto dokonalé atmosféře, lekačkách, které jsem snad neviděla nikde jinde (při té jedné se divím, že jsem neumřela, nebo se ze mě nestal solný sloup...). Měla jsem pak co dělat jít po tmě třeba jen do předsíně...a to se normálně až tak nebojím. I ten konec byl nakonec obstojný. Pro rejpaly a velké a věčné kritiky - jasně, nebude to kultovní dílo. Chcete-li se ale bát, mohu vřele doporučit.

Neklid (2011)

Tak nevím....komorní. Ona umírá, on se vzpamatovává ze smrti rodičů (mimo jiné). Potkávají se na pohřbu....Stráví spolu čas. Něco si řeknou, usmějí se na sebe, dobrá hudba na podkres. Nic, co bych ještě neviděla. Kvalitní, ale velmi otřelé, otřepané a klišoidní.

Věc: Počátek (2011)

Slušný průměr. Jedničku si moc nepamatuji, což může být na škodu, ale možná mohu hodnotit objektivněji, nebo bez nostalgie...Toto je slušný horor, thriller, s vetřelci si teda vyhráli poměrně dost, je to dost nechutný a chvílemi i ujetý. Všude fouká studený vítr a byť se jinak ohánějí neustále plamenometem, mrazivá atmosféra byla velmi zdařilá. Jinak je to vyvražďovačka, která nemá ambice na nějakou větší kvalitu - minimální je tedy rozpracování postav, dialogy apod. O to víc je tu napětí a akčnosti. Oddychovka jak má být.

Půlnoc v Paříži (2011)

Milé. Pěkná hudba, sympaťák Wilson a spousta reálií, ne všechny jsem pravda znala. Bylo by to skvělé takhle se vracet zpátky do minulosti a potkávat velikány té doby. Je to úplně jiný Allen, ale to mám pocit, že není novinka právě tohoto filmu. Zbyl dojem, laskavý, fajn atmosféra...poselství či zvláštní děj Půlnoc v Paříži nemá.

Drive (2011)

Božínku, kde se vzalo takové nadšení a vysoké hodnocení? Možná jsem si sama naběhla tím, že jsem čekala pořádný akčňák (drama, thriller - to už tak bývá). To, co jsem dostala, bylo skutečně nevídané - záběry natolik dlouhé, že jsem si kolikrát musela ověřovat, že se mi dvd nezaseklo, nebo jsem omylem nezmáčkla pauzu. Mezi těmi dlouhými záběry se odehraje celý film, zápletka velmi banální a milionkrát obehraná. Gosling měl určitě spoustu práce udržet kamenný výraz, prohodil asi 10 vět a myslím, že se fakt nadřel. Proč je film vnímán jako jeden z nejlepších filmů roku, to opravdu netuším. U mě ale určitě nezabodoval.

Holky z kalendáře (2003)

Do kina bych na to nešla, doma jako "vata" dobrý. Přišlo mi to ale docela ploché, film ničím nevybočuje, snad kromě Helen Mirren, na kterou se dobře dívá. Dialogy, herci a herečky, prostředí, příběh - všechno je tuctové a očekávané. Očekávání také bylo splněno.