Dobří holubi se vracejí (1988)

Jeden z najlepších cs filmov 80 tych rokov. Plejáda hviezd ťahala tú opileckú káru za jeden koniec podporená kvalitnými dialógmi. Prostredie socialistickej liečebne umocňovalo bezmocnosť a poddanie sa osudu. jediný, čo to nevzdal a mal charakter skončil ako kurič. Aké príznačné aj po toľkých rokoch..

U2: Rattle and Hum (1988) (koncert)

U2 v najlepšej forme. Mali to ale urobiť ako čiste koncertné vystúpenie lebo tie ich vyjadrenia medzitým za veľa nestáli..

The Lost JFK Tapes: The Assassination (2009) (TV film)

O atentáte na JFK sa už povedalo a napísalo všetko. Je nereálne predpokladať, že po vyše štyridsiatich rokoch sa dozvieme čosi nové. Napriek tomu sa znova ukázala kvalitná práca BBC a nemohol som sa odtrhnúť od obrazovky. Autentickosť, strih, dynamika dokumentu ukazuje ako sa to má robiť. Zvláštne je v súčasnej dobe sledovať moderátorov ako si v priamom prenose pokojne poťahujú z cigarety..

Ďábel (2010)

Špičková atmosféra, výborná kamera, zvukové efekty a bez hviezd šľapajúce obsadenie. Drobné prešľapy mi nevadili. Samozrejme videné za tmavej noci a nie na monitore PC..

Padělky (2009) (TV film)

No do kelu, kto to má rozoznať?!

Od soumraku do úsvitu (1996)

Toto je presne ten typ filmu, ktorý buď milujete alebo neznášate. Ja patrím do prvej skupiny. Aj keď by som možno radšej prijal namiesto upírskeho thrilleru len Tarantinovský. Clooney bol vynikajúci, Trejo klasicky umrel, Juliette Lewis v trošku prekvapivej roli cudnej dcéry bývalého kňaza Keitela, Salma ako hadia tanečnica a sám Tarantino v roli šialeného brata spolu s tlupou mexikánskych ksichtov vás dokážu pobaviť. Ak o to pravdaže stojíte..

Zkrocená hora (2005)

Nemám predsudky. Chápem, že ako homosexuál či bisexuál je človek vo väčšinovej spoločnosti odsúdený, no nemôžem si pomôcť. Vidieť bozkávanie dvoch chlapov je na mňa príliš. Príbeh o ničom, herecky výborné. V krásnom prostredí amerických hôr sa nakrútil veľmi preceňovaný film..

Nejhorší obavy (2002)

Morgan Freeman vo svojej tradičnej úlohe mentora bol azda jediným, kto zaujal. Ostatné je klišé narušené kladným prezidentom Ruska :). To však neznamená, že to bolo zlé. 60%

Bratislavafilm (2009)

Tak toto sa dalo natočiť aj v krčme štvrtej cenovej skupiny a za 10 minút. Už keď som videl Fialovú na obálke som nečakal nič dobré.Len sa čudujem, že na takýto brak sa dali nahovoriť herci ako Šišková či Roth. Hviezdička za Batthyanyho mudrovanie vo vani..

Na sklonku srpna (2009)

Tak znovu skláňam hlavu pred nemeckým filmom, ktorý som ešte prednedávnom zaznával. Hutný, prekvapivo civilný príbeh dvoch a neskôr štyroch ľudí nemal hluché miesto a úplne ma pohltil. Áno, niekedy vzťah rozhodí aj jedna veta. Samozrejme tomu musí niečo predchádzať. Ženy sú veľmi emocionálne bytosti a vnímajú citlivo každý podnet. A potom s tým je stráášne veľa roboty, dať všetko akotak do poriadku.. Tiež sa mi páčili záverečné titulky :)

Časové pásmo bylo změněno