Koleje osudu (2013)

Áno, je to patetické, klišoidné a so záverom ako z kníh Rosamunde Pilcherovej. Napriek tomu ma celý čas film udržal v pozornosti. Colin Firth to bol utiahol aj bez starnúcej Nicol sám. Najradšej by som dal 3,5..

Metal & metalisté (2005)

Konečne sa niekto podujal kuknúť aj do zákulisia! Starí bardi aj mladšia generácia sa vyjadruje k základným otázkam spojeným s touto hudobnou popkultúrou. Som rád, že moji favoriti /Bruce, Lemmy či Alice/ moje nároky na odpovede splnili a zachovali si nadhľad nad vecou. Práve ten chýba aktuálnym trash či deadmetalovým borcom zo severu Európy..

Coach Carter (2005)

Rozprávka pre puberťákov. Aj keď sa na to dobre pozerá najmä vďaka Jacksonovi..

Pan Pip (2012)

Spočiatku pomalý a povedzme si pravdu, aj dosť nudný príbeh dostal grády príchodom vojakov, ktorí sa nerozpakovali hlavného hrdinu...Však si pozrite čo. To bol pomerne šokujúci obrat,ktorý ma prebral z driemot a pomohol zdvihnúť hodnotenie až na poctivých 75%. Čo hľadal pán Watts v ďalekých končinách Papuy uvidíte v očiach tých domorodých priaznivcov Charlesa Dickensa..

Slovensko 2.0 (2014)

Okrem Herza a Kerekesa to stálo za fajku dymu..

Three Extremes: Dumplings (2004)

Toto predovšetkým nie je horor. Má to síce zaujímavý nápad, ktorý sa však nepodarilo zrealizovať tak, aby sa človek bál, prípadne bol zhnusený. O to by malo pri horore ísť. Tu uvidíte tak akurát drámu pri jedení ázijských slizkých špecialít, tváriacich sa ako ľudské embryá..

Domov snů (2010)

Tiež mám výhrady k niektorým, podľa mňa zbytočným humorným vsuvkám, ktoré v konečnom dôsledku pôsobia rušivo. Treba nechať dievča pracovať a kochať sa kreatívnosťou :). Záver by som vyšperkoval lepšie, celkovo aj tak žánrový nadpriemer..

Černí baroni (1992)

Ozajstná vojenská služba až taká prdel nebola. Ale každý, kto ju absolvoval spomína na to veselé. A od toho sú tu čierni baróni s paródiou nielen na známe PTP, ale na celú vojenskú mašinériu. Donutil, Landovský a spol. sa tej úlohy zhostili na výbornú..

Lovec trolů (2010)

Zo začiatku som mal nutkanie to vzdať lebo film sa príliš podobal na Blair Witch. Keď sa objaví na scéne lovec trollov Hans, hneď to dostalo iné grády. Škoda len, že tvorcovia sa nevedeli rozhodnúť či to bude horor alebo komédia. Takto si síce užijete aj, aj, no ani z jedného súdku si to nevychutnáte. Za orignalitu pri stvárnení a likvidovaní trollov si toto dielko svojich 60% zaslúži..