Útěk (1972)

Za Steva, Ali a kulisy..

Na západní frontě klid (2022)

Vojna je hnusná vo všetkých podobách. Tu som našťastie už zabudol, o čom bola knižná predloha. Ale aj po vyše tridsiatich rokoch si pamätám. že ma to dostalo..

Supervlaky (2019) (TV film)

My sme radi aj za 100km/h.  Priemerná rýchlosť BA - KE je okolo 85km/h. Takže my snívame o tom, čo na západe bolo realitou pred vyše 70 rokmi..

Rok Draka (1985)

Och, čistá nostalgia. Žiadne digitálne technológie, fajčiaci Číňania, autá bez posilňovačov, ženy bez silikónov, Rourke ešte vyzerajúci normálne. No nedajte aspoň štyri hviezdy..

Erupce lásky (2022)

Fascinujúce zábery sa striedajú s nudnejšími. Chápem, že to chcela režisérka vytiahnuť no 60 minútový dokument by tomuto snímku dal 5 hviezdičkový cveng..

Pekelná díra (2022)

Poliaci sa nebáli siahnuť po už obohranom žánri a zdatne sa inšpirovali Exorcistom, či Menom ruže. Napriek tomu z toho vyšiel nadpriemerný počin s parádnym záverom, dočahujúcim hollywoodske méty..

Poslední rodina (2016)

Poliaci majú drámy v malíčku. Táto zapadá do toho svojou reálnosťou. Človek má pocit ako keby celú rodinu sledoval niekde v kúte ako jej člen. Za takéto herectvo v Amerike rozdávajú sošky..

Předávkování (2022)

Po dlhšom čase zas skvelá gangsterka tentokrát v arabsko-francúzskom multikulti prevedení. Užijete si všetko, čo žáner ponúka a nechápem tých hnidopichov, čo dali menej ako štyri hviezdy..

Slunovrat (2019)

Predvídateľný viac mysteriózny ako horor. 70% pohanského folklóru sa snaží navodiť stiesnenú atmosféru,  ale vy čakáte na ten zvyšok. Takže mi to príde ako keď idete do hypermarketu po rožky a musíte prejsť celý obchod..

Domino (2019)

Vzhľadom na zostavu som mal o dosť vyššie očakávania. Dostalo sa mi namiesto luxusnej večere bagety z bufetu. Z úcty k predošlým dielam majstra De Palmu som hviezdu prihodil..