Hrůzná minulost (2012)

Zo začiatku ma aj lámalo na spanie a myslel som, že to je klasická priemerná duchárina. No našťastie som sa prebral a film nabral grády. Až na samotný záver sa vytiahol na poctivých 70%..

XX. století (1976)

Je milé zhliadnuť DeNira, Depardieua či Donalda Sutherlanda ako mladých fešákov. Aj ichh detský predstavitelia sa mi páčili. No dĺžka už veľmi nie. Aj keď to až tak hrozné nebolo. Prekážali mi tam najmä umelecké vsuvky á la Jakubisko. A naturálne obrazy naháčov či zvierat. Inak nemám nič proti zobrazeniu dvoch ideológií na pozadí kamarátstva dvoch protikladných postáv..

Jižní Korea: Úspěch za každou cenu (2016) (TV film)

Kórejci len prevzali pracovné tempo a morálku japoncov pri ichh ekonomickom zázraku v predošlých rokoch. Železná disciplína, oddanosť firme. Novodobí otroci žijú prakticky len pre prácu a to isté platí pre školákov. Bežne pracujú či sa učia 12 a viac hodín denne. A my im to ešte závidíme..

Vlastníci (2019)

O komédii by som veľmi nehovoril. Toto je perfektný popis takmer všetkých zlých ľudských vlastností a ich bravúrne prevedenie na obrazovku. Herecky, kastingovo aj keď som mal obavy to vyznelo skvele. Scenárista zaslúži oscara..

Po Okavangu (2018)

Niečo ako Barabáš v Afrike. Pripravíte sa na cestu po rieke a potom, keď už niet možnosti na návrat, musíte ťahať 400 kilové člny po tráve ako voly. Medzitým vidíte zvyšky divočiny, ktorú ešte človek nezlikvidoval. Papáte ryžu a fazuľu. Keď vám už ide von krkom dáte si to v opačnom poradí. O pár rokov to bude podľa mňa už len púšť...

Cliffhanger (1993)

Perfektná, akciami nabitá vysokohorská jazda plná rozličných zvratov. Sly ešte vo forme. Čo viac chcete??

Výskok (2017)

Po vzore USA to robia Rusi presne rovnako len v opačnom garde. Ale keďže som fanúšik basketu tak som sa povzniesol nad klišé a pátos a užil som si to..

Útok na věžák (2011)

Priamočiara akčná teenegerská naháňačka s mimozemskými mačkogorilami, ktorým svetielkuje chrup. Po tomto by ste mali prepnúť na niečo zmysluplnejšie, no chyba lávky. Dopozeral som do konca. Nie je to úplne taká blbina a autori dokázali presne namiešať humorné i dramatické pasáže. Nakoniec mi z toho vyšlo slušných 62,5%..

Díra (2019)

Vhodné typy hercov a hypnotický hudobný podmaz tohto kanibalistického posúdenia ľudskej spolupatričnosti vytiahli toto dielo až na 250te poschodie. Záver to zrazil prinajmenej o 10 poschodí. Dokonca mi to príde ako predikcia Covid 19 a správania sa ľudí, keby sa to šírilo do extrému. Tak pozor milí slimáčikovia, začínam byť hladný..

Mlyn na piesčine (1983) (TV film)

Zimkovú furt všetci omaciavajú. Tron v nehumornej roli taký ťarbavý. Zvyšok sú omaciavači. Cez korona pozriete čokoľvek..