Californication (2007) (seriál)

Nedávno jsem viděla úplně náhodou jeden díl, po kterém jsem běhěm 2 týdnů musela vidět všechny tři série. Určitě to není seriál pro každého - puritáni to nedají. Mě Hank Moody dostal. Bohémský spisovatel s tvůrčí krizí, který chlastá, hulí trávu, o*íchá všechno ve svém okolí a i když se zdá, že má všechno ( a všechny) totálně na háku, jediné po čem opravdu touží, je normální život s matkou svého dítěte - svou jedinou opravdovou láskou. Životní role pro Davida Duchovnyho. Po posledním dílu třetí série, který mě rozbrečel, se nemůžu dočkat další řady.

Počátek (2010)

Filmová lahůdka! U Temného rytíře jsem si musela přidržovat dolní čelist občas, tady pořád. A fakt se mi to nezdálo! :-)

Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

Zklamání, zklamání, zklamání. Scénář na posledního Indyho měli zatlouct do dřevěné bedny a hodně dobře ukrýt v Oblasti 51. Ze sentimentu k předešlým dílům dávám alespoň 2*.

Noční rande (2010)

Další nevtipná komedie. Maličká hvězdička, ne za Marka Wahlberga bez trička, ale za Raye Liottu a Williama Fichtnera.

Jeden navíc (2005)

Claire Danes mezi dvěma muži. I když od začátku tušíte, pro koho se rozhodne, je to příjemná podívaná. A jedna z mála vážných rolí pro Stevea Martina, které se zhostil velice dobře.

Pollock (2000)

Pro někoho geniální, pro někoho šílené. Takové byly obrazy tohoto světoznámého malíře. A takový byl i on sám. Vyjímečný umělec s vnitřními démony, které se snažil utápět v alkoholu a nad kterými boj prohrál v pouhých čtyřiačtyřiceti letech. Naprosto skvělý výkon Eda Harrise, za který si Oscara opravdu zasloužil, ale zůstalo "jen" u nominace. Úžasná scéna, kdy Pollock maluje obří plátno + hudba. To nejde popsat, to se musí vidět!

Resident Evil: Afterlife (2010)

Další důkaz toho, že natahováním série se sice dál sypou peníze, ale fanoušky tím většinou spolehlivě otrávíte ( neplatí pro LOTR, Harryho a pár světlých výjimek). Tohle byla kříženina Matrixu, Ostrova a Bladea. Zpomalených scén až moc, příběh dost nudný a ten konec? Že by další díl? Bože...

Já, padouch (2010)

Další skvělý animák. Zlomyslný padoušský Gru se srdcem na správném místě, jeho potrhlí žlutí pomocníci, 3 sirotci, loupež století a pořádný happy end. Animace ve 3D opravdu vydařená - u scény na horské dráze jsem si přála, aby trvala co nejdéle. Příběh byl příjemný a vtipně ho oživovali postavičky mimoňů ( scénka se zadkem :-), závěrečné titulky ). I když Jak vycvičit draka se mi líbilo o trochu víc, doporučuji. Viděno v kině 3D 24.10.2010.

Čarodějův učeň (2010)

Dokud se čaruje, je to paráda. Nicolas Cage jako ošuntělý dobrý čaroděj je fajn, Alfred Molina jako záporák taky. Otravovala mě akorát ta přeslazená limonáda mezi Davem a Becky. Viděno v kině 9.9.2010.

Machete (2010)

Jak by řekl můj kamarád ze Slovenska - tak tohle je haluz ! Herci si to očividně s nadsázkou dobře užívají. Vzduchem létá mačeta, hlavy, údy, střeva, všude kolem krev... Prostě typický Rodriguez. Scény se strunovkou mě pobavily asi nejvíc :-) .