Temný rytíř povstal (2012)

Očekávala jsem nejlepší díl batmanovské série, ale po shlédnutí musím konstatovat, že tím pro mě i nadále zůstává Temný rytíř (2008). U něj jsem byla v úžasu od začátku do konce. Tady je po počáteční akční scéně a i během celého filmu děj chvílemi dost vláčný, což je u tak dlouhé stopáže na škodu. Záporák Bane je vizuálně zajímavý, ovšem Joker u mě vzbuzoval větší hrůzu. Z nových postav zaujala Catwoman (kupodivu) a policista John"Robin"Blake, z těch starých samozřejmě Alfréd sira Michaela Cainea. A samotný Batman Christiana Balea? Jeho smutek, návrat, pád a znovuzrození divák opravdu prožívá s ním a při jedné jeho scéně mi i ta slza ukápla. Takže i přes menší zklamání je film důstojným zakončením netopýří série. Viděno v kině 28.7.2012.

Doba ledová 4: Země v pohybu (2012)

Nebýt povedeného 3D, lenochoda, jeho babičky a samozřejmě opět výborného Scrata byla bych hodně zklamaná. Tento díl mi přijde jako nejslabší z celé série. A bohužel ani tady nechybělo příšerné muzikálové číslo... Doba ledová 5 by mohla být jen o Scratovi, ten jediný nezklamal v žádném díle. Viděno v kině 3D 16.7.2012.

Tristan a Isolda (2006)

Romantický příběh podle keltské legendy z většiny točený v našich luzích a hájích. Krásná výprava, kostýmy a bojové scény. Herecky jednoznačně vyčnívá charismatický Rufus Sewell jako citlivý král lord Marc. Franco tu v roli Tristana vysílá na můj vkus až příliš mnoho pohledů "nakopnutého štěněte". No, já bych mezi těma dvěma měla jasno - rozhodně bych byla věrná lordu Marcovi :-).

Sněhurka a lovec (2012)

Hlavní devízou téhle hororové fantasy je bezpochyby nádherný vizuál. U scén v Temném a Vílím lese jsem doslova žasla. Líbila se mi i výprava a krásné kostýmy. Charlize Theron je jako zlá čarodějnice opravdu ďábelská. Kristen Stewart dostala jako Sněhurka slušnou hereckou šanci, kterou nepromarnila. Snad jen ten monolog před finální bitvou si mohli odpustit... Příjemně překvapil Hemsworth. Jeho postava má hloubku a on tu tak konečně hraje. No, a nesmím zapomenout na tu nejpodivnější bandu trpaslíků, co se kdy ve Sněhurce objevila :-). Viděno v kině 2.6.2012.

Transamerika (2005)

Netradiční road movie transsexuála a homosexuálního prostituta a opravdu přesvědčivý herecký výkon Felicity Huffman .

Temné stíny (2012)

Burtonova strašidelná komedie s místy dost temnou atmosférou. Kostýmy, kulisy, efekty, barevnost a hudba se mi líbila moc. Depp si upírskou roli vyloženě užívá a některé scény mě rozesmály hodně (venkovní převlek ála M. Jackson, Mefistofeles, "Nejošklivější žena, kterou jsem kdy viděl!"). Jenže celé to má bohužel jedno slabé místo - scénář. Zbrklé přeskakování mezi žánry a některá hluchá místa film trochu sráží, což je škoda. Viděno v kině 14.5.2012.

Želary (2003)

Dojemný a syrový příběh o zrození jedné velké lásky v období 2. světové války. Film plný emocí a skvělých hereckých výkonů (Geislerová, Czerhalmi, Tříska, Adamová, Donutil, Bittová, Dušek). Nelehký život v těžké době, nádherné scenérie a padnoucí hudba. Prostě skvělý český film, který si podle mého Oscara zasloužil. I po několikátém shlédnutí jsem u konce zas hledala kapesník... Viděno v kině 28.9.2003, 5.10.2003.

Avengers (2012)

Na tenhle spolek komiksových superhrdinů jsem se těšila moc. A film mé očekávání naplnil skoro do puntíku. Některé scény jsou sice trochu slabší, ale pak přichází akční nářez podporovaný slušným 3D, který to vyrovnává. Zejména finální scéna souboje dvou světů byla opravdu výborná. Do děje se Whedonovi podařilo šikovně vsadit i vtípky a špičkování hrdinů, takže důvodů k úsměvu je tu několik ( Stark x Banner, Hulk x Loki, Hulk xThor). Co se týče postav, tím nej super hrdinou pro mě i nadále zůstává Tony Stark - Iron Man, kterému Downey stále dodává to roztomilé bohémství, nadhled a charisma. A to, že mu bude směle konkurovat pro mě do té doby nejméně oblíbený Hulk, bylo velkým překvapením. Do třetice se konečně trefili s jeho lidskou verzí a je opravdu velká škoda, že se Mark Ruffalo neobjevil i v obou filmech o tomhle zeleném monstru. Další hrdinové jsou tu kvůli těm dvěma víceméně do počtu a po pravdě mi to ani nevadilo. Thor byl takový žádný a Captain America je pořád ten příšerně nudný americký Mirek Dušín. Dávám lepší 4*. A scéna v závěrečných titulkách - Avengers 2? Sem s nima! Viděno v kině 5.5.2012 3D dabing.

Mission: Impossible - Ghost Protocol (2011)

Sice nevím, jestli bylo přímo úmyslem, aby z toho vylezla akční komedie, ale mě to bavilo. Cruise si to užívá, Renner i Pegg mu dobře sekundují a Nyqvist je tu za hlavního padoucha. Do toho všechny ty hi-tech vychytávky (rukavice :-) ), atraktivní lokace a skvělá scéna na nejvyšším mrakodrapu světa, kvůli které musím dát 4*.

Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka (2012)

Tragikomický prequel k mému oblíbenému seriálu. Vtipných scén a hlášek je tu dost, samotný děj kolem Pepika Hnátka je ale spíš smutné drama. V roli podivínského trenéra vynikající Miroslav Krobot, který odtáhne celý film. Postava Jirky Luňáka je tu proti seriálu zlomyslná a podlá, což moc vtipné nebylo. Viděno v kině 5.4.2012.