• Pohádka

Šance (1971) odpad!

Sáhodlouhý dialog, plus před tím sáhodlouhé jednání. Byla by to možná dobrá rozhlasová hra. Ještě že mám ten rychlo posun. Chtěl jsem to vidět jen kvůli panu Hrzánovi. Bohužel tam byl jen krátce.

Mona Lisa (2009) (divadelní záznam)

Bohužel tento muzikál nedosahuje kvalit jiných. Je zde málo líbivých skladeb akce konci zbytečně hodně kecání. V muzikálu se má zpívat. Spousta „zpěvu“ je spíše mluvením, dost skladeb vůbec nemá melodii. Je to velká škoda, protože vizuál je dobrý. O postavách je škoda psát, vztah si nevytvoříte ani k jedné, protože na to není kdy. Jejich příběhové linie se objevují a zase mizí v nenávratnu, ale ani jedna ji nemá stálou a silnou. Jedna z nich by měla být hlavní a je jedno, zda by to byla Elisabeth nebo Leonardo. V jednom z posledních duetů se to holkám úplně rozjelo a byly každá naprosto jinde. Protože jsem hudební ignorant, nevím, zda to nebyl úmysl. Celkový dojem je velmi slabý. A proto dávám hodnocení v nižší polovině. +++Po půl roce jsem si některé skladby oblíbil, ale pouze vystříhané na CD verzi. Takže přidávám dvacet.

Braindead - Živí mrtví (1992)

Když jsem to viděl poprvé před léty, tak jsem si říkal, že tento film nic nepřekoná. Zdá se, že jsem měl pravdu. Tohle je prostě podívaná pro mne jak dělaná.

Bakaláři - Zatloukat (1972) (epizoda)

Bakaláři 1972 Musím se ti k něčemu přiznat  ++++++++++   Skvělá povídka skvěle sehrána hereckou elitou. Škoda, že byla tak krátká.     A PŮL/7

Bakaláři - Rozvod (1972) (epizoda)

Bakaláři 1972 Musím se ti k něčemu přiznat  ++++++       Velká škoda, že to nezůstalo v té komediální rovině jako na začátku. Takto z toho vznikla trapná blbina. Ovšem se čtyřiceti procenty panu Hrzánovi.

Bakaláři - Žárlivost (1972) (epizoda)

Bakaláři 1972 Musím se ti k něčemu přiznat  +++++++     Skvěle zahráno. Jen ten konec byl naprosto zbytečně překombinovaný, a to je škoda.

Musím se ti k něčemu přiznat (1974) (TV film)

Bakaláři 1972 Musím se ti k něčemu přiznat   --------------    Rozvod    Velká škoda, že to nezůstalo v té komediální rovině jako na začátku. Takto z toho vznikla trapná blbina. Ovšem se čtyřiceti procenty panu Hrzánovi.      ==================================  Žárlivost       Skvěle zahráno. Jen ten konec byl naprosto zbytečně překombinovaný, a to je škoda.  =====================================  Zatloukat        Skvělá povídka skvěle sehrána hereckou elitou. Škoda, že byla tak krátká.      =======  Tentokrát velmi dobrý díl, dokonce nadprůměrný, který pokazila jen část první povídky. U mne spokojenost.

Dědictví (2020)

Je to strašně pomalé a ukecané. To já nemám rád. Ale kupodivu jsem se vydržel dívat na celý film bez posunu, jen jsem stále koukal na čas a nemohl se dočkat konce. Musím tedy uznat, že snímek ve mne vyvolal zvědavost a za to mu musím tu dvacítku dát.

Bakaláři - Nádraží (1974) (epizoda)

Bakaláři 74 Táto, mámo, pojďte si hrát ///     Nevěřím. Ale budiž, no. Přesto se mi tato povídka vůbec ani trochu nelíbila. Jen herci se snažili.

Bakaláři - Deštník (1974) (epizoda)

Bakaláři 74 Táto, mámo, pojďte si hrát// Ale jo, pobavili jsme se i když jsme to znali ze zaručeně pravdivého vyprávění od sousedů, že se to stalo u nich.