• Pohádka

Rabid (2019)

Tak rozhodně lepší film než jeho předchůdce, dílo to slavného pana Cronenbergra. Tam sice divák viděl pár lehce erotických záběrů (skutečně lehce), ale trikově to bylo velmi chudé. Ono to je trikově chudé i zde, totiž na tu dlouhou stopáž. Ta měla být rozhodně kratší. Maskéři se skutečně činili a předvedli že umí. Dějově však bohužel roztahané a místy hodně nudné. Přesto si to u mne čtyřicítku vybojovalo.

Rabid (1977)

No, klasika o nákaze, nic nového. Alespoň že herečka v hlavní roli byla kočanda a občas něco ukázala, jinak by se divák užral nudou. Maskéři se asi také nepředřeli. Přesto jim desítku, stejně jako již zmíněné Marilyn Chambers dám.

ARQ (2016)

Zpočátku hodně zajímavé, ale pak už to začne být nudné. Přesto jde o dobrý film v několika místnostech s pár herci. Bohužel po pátém či kterém novém probuzení hlavního hrdiny jsem se přestal soustředit a dávat pozor. A když takto ztratím zájem, není něco v pořádku. Takže slabší průměr.

Musíme se sejít (2016)

Ačkoli to vypadá jaké béčko, ve skutečnosti to asi i béčko je. Ale já jsem se hodně krát zasmál. Což je u komedie rozhodující faktor. Bohužel to posílají ke dnu špatní herci a zvuk. Nevnímejte to jako celek, ale jako sem tam hlášku a srandu.

Rupture (2016)

Zde je přesně příklad toho, že je lepší nečíst o čem film je. Já byl zvědavý jak pes, co se bude dít dále a neměl jsem ani ánung o co půjde, Takže jsem z překvapení nevycházel. Kdybych si to tu přečetl, sjedu film narychlo a skončil by bez bodů. Nuže, přímo k filmu, bylo to trochu pomalejší a ke konci už skoro nudné. Přesto nelze snímku upřít v některých pasážích napínavost. Za mne spokojenost, ovšem podruhé už to vidět nemusím. Efekty dobré, ale moc jich tu není.

Žárlivost (1962) (TV film)

Naprostá pecka slovního humoru a já čekal čím se to pokazí, protože je to u nás národní zvyk. Totiž když je něco perfektně rozjeté, musí se to rychle pokazit. Zde je to hudba. Přesněji řečeno zbytečná hudební vložka. Naštěstí až na konci a není to dlouhé, tu když tam ti dva tancují nepočítám. Nu, mohlo to mít plný počet, no.

Pokoj (2019)

Nemám rád ani etik-fi ani filosof-fi, což tento snímek bezesporu je. Kupodivu to však nebyla zas taková nuda, jak většina těchto snímků bývá. Rozhodně si to zaslouží jednu desítku za překvapení v blázinci a pak to na konci. A ten závěr vcelku také ušel. Tedy, ne že bych to nějak žral, ale prostě se na to dívat dalo. Ale podruhé už bych to vidět nechtěl.

Ježek Sonic (2020)

Snímek pro děti a mladší žáky. Nebo toho, kdo si k Soníkovi vytvořil nějaký vztah, například hraním. Já jsem byl od počátku připraven to hodnotit špatně a začátek tomu napomohl. Musím však přiznat, že mne to pak zaujalo. Hlavně některé efekty, ale hlavně občasné hlášky. Musím filmu přiznat spád a také vysokou zábavnost. Takže i když podruhé ani omylem, přesto musím dát čtyřicet procent.

Bloodshot (2020)

Velmi dobrý rozjezd, ale po té manipulaci se to zvrtne do zamotanosti. Což mne naštvalo. Ztratil jsem jak přehled, tak i zájem. Pochvala za efekty. A za Eizu González. Oba po desíti procentech a dalších deset je za ten začátek. Poslední desítka je za ten souboj na výtahu. To je vše.

Hlídač (1970)

Dvacítku panu Hrzánovi, hlavně za ten hrozný smích, u kterého jsem se opravdu bavil. Ale jinak šlo o nudný snímek, plný hluchoty a náznaků. Možná v tom někdo něco našel, mne však snímek ani na tento druhý pokus ničím nezaujal. A to mám pana Hrzána v oblibě.