Gummo (1997)

Nemůžu si pomoci, ale toto vynikající dílko mně vulgární (až na jednu samoúčelnou scénu se zastřelením králíčka) nepřišlo, spíše naopak bylo docela decentní vzhledem k tomu, kam až mohli autoři zajít, kdyby měli více odvahy. Tedy pokud někomu připadá vulgární pohled na jednoduššího jedince, který se živí zabíjením koček, nebo na pár různě postižených sousedů, tak pak chápu, že je tento film vrchol vší vulgarity a nejhorší špíny, se kterou se může slušný člověk potkat, a nejenom v Ohio. Jinak pornografie a dokonce erotika je ve filmu tak umně ukryta, že jsem žádnou neviděl. Uzavřel bych to sdělením, že mě povedená ústřední dvojice čichačů kvalitního lepidla více než pobavila.

Strážci Dračí brány (2006)

Hongkongský metrosexuál číslo 1 Donnie Yen má neustálou potřebu předvádět bojová umění a nabývající muskulaturu (fakt mi připadá, že za chvíli bude vypadat jak nějaký wrestler). A v jeho případě je to jen dobře a chválím to, teda až na ty sáhodlouhé záběry na něj, protože Yen doopravdy umí a připravuje, samozřejmě hlavně pro sebe, ale i trochu pro své herecké kolegy, vynikající choreografii akčních scén, které jsou v tomto případě podporované velkou dávkou digitálních triků, což není na škodu, když to působí dobře. Takže nečekejte žádné zběsilé střihy, protože tihle hongkongští chlapci se nám rádi předvedou v sáhodlouhých záběrech a pěkně si navzájem porozbíjejí ... (děvčata a někteří chlapci neplačte, jejich pěkné tvářičky porozbíjeny nebudou). Škoda jen té vaty mezi jednotlivými souboji. Je jí opravdu hodně. 4 hvězdy s odřenýma ušima.

Robin Hood a Čaroděj (1983) (TV film)

Dnes by byl tento film brán jako pilotní díl seriálu, kde jsou postupně představovány jednotlivé hlavní postavy tedy - Robin Hood, silák Malý John, agresivní cynik Will Scarlet, dobrácký bojovný mnich Tuck, Lady Marion a přitloublý retard Much a na straně "práva" Šerif z Nottingamu a jeho poskok s mozkem velikosti špendlíku Guy z Gisburnu a ještě někde mimo stojí saracénský řezník Nasir, který měl původně v pilotu zemřít, ale byla to natolik výrazná postava, že mu autoři dali šanci a udělali jen dobře, protože se z něj stal nejpopulárnější charakter celého seriálu. Autoři si pověst o Robinu Hoodovi upravili po svém a zaobalili ji do silně fantasy hávu a temné atmosféry. Takže se Robin musí vypořádat nejen s úklady mazaného šerifa, ale i s temnou magií čaroděje Simona De Bellem. Robin se také poprvé setkává s Lovcem Hernem, který se z normálního člověka stal bohem a ovládá nějakou tu přírodní magii, dále nám Robin předvede jaké kousky dokáže s lukem při střelecké soutěži a s holí při souboji na kládě. Těch efektních soubojů si divák užije celkem dost, protože seriál měl vlastního choreografa bojových scén, takže neuvidíte žádné trapné šermovačky alá Errol Flynn, ale příjemnou řezničinu, při které ovšem nestříká krev na všechny strany. Takže, vynikající úvodní film k vynikajícímu seriálu.

Boo (1932)

Tento krátký film najdete jako bonus na DVD Frankenstein. Autoři použili několik efektních scén z horrorových filmů jako Frankenstein a Nosferatu, několik záběrů dotočili a pak všechny tyto záběry spojili do jednoho kraťasu, který tak trochu vybraná díla paroduje. Ve své době to byl určitě zajímavý pokus a možná se i diváci bavili, dnešní divák se tak možná pousměje nad naivitou a nad takovým skrytým optimismem, který snímek vyzařuje.

Mavri Afroditi (1977)

Erotický špionážní thriller. Při plnění tajných úkolů využívá tajná agentka svých půvabů a svádí jednoho chlapa za druhým. Doporučuji jen divákům se slabostí pro nevzhledné černošky.

Akai (2006)

Docela netypická, atmosférická a krvavá podívaná o osamělosti jednoho smutného upíra. Film je téměř beze slov, takže začínajícímu lingvistovi amatérovi nevadí neznalost portugalštiny.

The Genie with the Light Pink Fur (1966)

Růžový Panter dostane nabídku, která se neodmítá, a stává se zázračným Džinem z kouzelné lampy. Těší se na to, až bude moci splnit nějaké to skromné přání náhodnému nálezci kouzelného svítidla. Ovšem lidé, kteří postupně lampu najdou, nečetli nikdy arabské pohádky, a tak je starožitný arabský krám používán k roztodivným účelům a jen k tomu jedinému ne.

DOA: Na život a na smrt (2006)

Turnajovka nového tisíciletí - to jsem se vážně nasmál. Fakt nečekám od podobného stylu filmu nějaký děj, čekám jen dobře odvedené souboje, ale tady jsem zažíval, jak u soubojů, tak u děje pocit trapnosti, jaký jsem doposud zažil jen při sledování přiblblých teen komedií a při sledování filmů s Hulkem Hoganem.

Pat Garrett a Billy Kid (1973)

Pohodová nostalgie divokého západu. Příběh Billyho Kida je pro filmaře vděčné téma. Přece jenom, byl to pistolník s největším prokázaným bodycountem slavné éry západu. Jen je vždy, tento film nevyjímaje, tak trochu heroizován. Z úchylného vraždícího zakrslého maniaka se ve filmu stává urostlý zbojník, kterému ženy samy padají do náruče a muži ho obdivují. Ale to vlastně není pro film samotný podstatné. Dle mého skromného názoru, nejlepší film Sama Peckinpaha.

Think Before You Pink (1969)

Růžový Panter, tentokrát v roli nesmělého růžového chodce, nám bezohledným řidičům, předvede, jak těžké může být, přejít ulici na přechodu pro chodce.