Ty, který žiješ (2007)

Nudný a hlavně nevtipný film. Ze začátku se v kině ozýval křečovitý smích několika zoufalců, kteří očekávali bujarou komedii, ale s postupujícím dějem se i tento smích vytrácel. Ke konci se už nesmál vůbec nikdo. Ono taky nebylo čemu.

Gutayubaljadeul (2006)

Žádnou šablonu buranského filmu nečekejte. Tentokrát budete "nemile" překvapeni, milí úchylní diváci.

Strašáci (1971)

Při podprůměrné letní teplotě mě při tomto filmu začalo mrazit, a když jsem byl totálně zmražen, tak jsem ke konci velice rychle roztál a přešel jsem až k varu. +++++++

Oheň a led (1983)

Byl jsem na výsost spokojen. Tvůrce se snažili do celkem krátké stopáže vměstnat co nejvíce fantasy propriet, což způsobilo trochu chaotický slepenec, ale co, na plochost děje tentokrát kašlu, i když scénárista Roy Thomas má, hlavně žánru fantasy, na víc. Co mi učarovalo, byla do detailu dokonale propracovaná animace.

Policajt nebo rošťák (1979)

J. P. Belmondo jako divizní komisař Stanislaw Borowitz zvaný inkvizitor, kultovní hrdina mého dětství (ten film jsem viděl snad 30 krát), s pohyby homosexuálního tanečníka a s metodami gangsterského vymahače výpalného, s lehkostí sobě vlastní a s vtipnými hláškami protančí dějem tohoto výborného krimi s takovou elegancí, že se Křupan, Achil a Kamil nestačí divit.

Přepadení 13. okrsku (2005)

Již čtvrtá variace na stejné téma (možná je jich více, ale já viděl jen ty čtyři :-), schválně jestli uhádnete, které?), a opět je výborná. Tyto bezvýchodné akčňáky mají pro mě nějaké skryté kouzlo.

Řím (2005) (seriál)

Drsný seriál o drsné době. Autoři se snaží věrně držet historických skutečností, až na jednu drobnost. Při každé významné události stojí v pozadí, ať už více či méně, dva vcelku bezvýznamní vojáci Vorenus a hrdrořez Pullo, kteří jsou vlastně hýbateli celého děje. Je až neuvěřitelné, kde je autoři dokáží všude vpašovat. V seriálu se nachází pár nezapomenutelných scén. Dostala mě dvojka učitel a žák nebo žák a učitel Pullo - Octavianus a jejich výslechové metody v kanále, zfetovaná amorální děvka Kleopatra, intrikářská válka mezi mocnými Říma, Pullo v aréně gladiátorů ad.

Necronomicon (1993)

První dvě povídky jsou docela slabota. Obzvlášť první je přehlídkou nepovedených masek a tu atmosféru jsem tam nějak nenašel. Ale vše vynahrazuje splatterová třetí povídka, za kterou by se nemusel stydět ani Clive Barker. A v jedné z rolí se zde objeví i béčkový polobůh Don Calfa.

Lepší zítřek 2 (1987)

Brácha - policajt je o trošku menší trouba než v jedničce, akce je parádní, ale vyloženě mi vadily některé dějové kotrmelce, takže lepší hodnocení ode mě nedostane tento kousek ani zítra a dokonce ani dnes. No, no, solly.

Krvavá hostina (2005)

Potenciální drsňáci jsou smeteni ze stolu hned v prvních minutách. Zbude jen banda sráčů, kterým vévodí Henry Rollins v růžových elásťácích.